Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.27. 13:44

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1294 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1294HozzászólásElküldve: 2016.03.15. 10:10 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.26. 09:05
Hozzászólások: 4
Sziasztok!
A kérdésem Fruzsihoz és a többi kisgyerekes kutyatulajdonoshoz szól. Kislányunk kúszó-mászó-tipegő korba lépett, a velünk a házban élő labinktól nem tudjuk és természetesen nem is akarjuk eltiltani. Viszont nemcsak a kutyát, hanem az eddig használt Duoband nyakörvet (tudom-tudom szúnyog ellen is védekezzünk...) is gyömöszöli. Tehát a kérdés... Mivel védekezzünk az élősködők ellen a jövőben? Köszönöm a választ! Móni


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1293HozzászólásElküldve: 2015.12.11. 13:00 
Offline

Csatlakozott: 2015.11.23. 06:25
Hozzászólások: 11
Köszönöm, hogy írtatok! Ma közösen autót mostunk a porszívó mumus egy kicsit, de ha ki van kapcsolva megszagolható kategória, mosáskor érdeklődve sétált a kocsi körül minden sarkát megszimatolta. A legközelebbi állatorvosi viziten ki fogom kérni a Doki véleményét addig is tartjuk az étrendet sétálunk és barátkozunk. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1292HozzászólásElküldve: 2015.12.11. 11:03 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: F.Ferenc (#1290)

A labradoroknál egy diszplázia lehetősége sajnos bármikor fennállhat, ez sajnos már valamelyest a fajta sajátsága. Felelős tenyésztőtől vásárolva kisebb a statisztikai lehetőség, de ott is előfordulhat. A mi legtöbbször szaporítótól jött kutyáinknál pedig ennek lehetősége sajnos még nagyobb.
Amit én javaslok:
- fogyókúra, ami jót fog tenni a keringésének, a mozgásának, az ízületeinek
- zöldkagyló kivonatos csodaszerek adása (pl. Nutradyl, Athronis tabletták, GlycoFlex, vagy bármely, kutya számára állatorvos által javasolt készítmény)
- a kibontakozásához türelem
- állatorvosi konzultáció a kutya felett, egy általános betegvizsgálat keretében, és javaslat alapján akár röntgen készítése a pontos állapotfelmérés miatt
Ezekkel mindent megteszel, hogy egyrészt kezeld a helyzetet, másrészt fényt deríthess Belle pontos állapotára!

Jó olvasni, hogy elégedettek vagytok egymással. :smt023

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1291HozzászólásElküldve: 2015.12.11. 10:11 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: F.Ferenc (#1290)

Kedves Ferenc!

Én láttam élőben Barbi/Bellet. Nekem tökéletes kutyának tűnt, inkább olyannak, akit kicsit ki kell nyitni Pandora szelencéjéből. Ha olvasgatod más kutyák fórumát, gondolok itt Giuglia/Fügére, Gracere, Gaiará, vagy Muffynra, Magicre, láthatod, hogy mennyire félősek voltak ők is és hogy mennyi munkája volt benne az egyesület tagjainak, önkénteseinek, hogy jobb állapotba kerüljenek és még most is tart a rehabilitáció némely esetekben. Én nagyon szívesen "babáztam" vele. :D
Számomra Belle álomkutya, aki idővel, türelemmel, szeretettel még jobban ki fog nyílni, ki fog bontakozni. Komoly műtéten esett át, lehet, hogy még lábadozó idejét tölti. Az orvosi felvetéseidre egy állatorvos biztosan tudja a választ, ha konkrétan rákérdezel ezekre a témákra. Ne aggódj, én is szoktam Balázs doktorunknak mindenféle meglátást, benyomást elmondani és véleményeztetni, és nagy türelemmel viseltetik irántam. :mrgreen: A kutyaiskola lehet, hogy megoldást jelenthet erre is. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1290HozzászólásElküldve: 2015.12.11. 09:35 
Offline

Csatlakozott: 2015.11.23. 06:25
Hozzászólások: 11
Sziasztok! Lassan 3 hete van Belle nálunk. Nagyon megszerettük jó és okos kutya sok örömet szerzett nekünk. Az eltöltött idő alatt pár kérdés megfogalmazódott bennem főleg azokhoz akik élőben is látták őt. Belle nem szeret futni, csak egyszer volt rá alkalom, sokat van bent szeret heverészni. Mikor hívom akkor is max. galoppozik. Séta közben jól viselkedik már egyre jobban érdeklődik a szagok iránt. Tegnap sokáig a netet böngésztem a hátha valami információm lesz ezekkel kapcsolatban. :?: Ráakadtam pár videóra diszpláziás kutyákról tüneteikről stb. Nem értek hozzá és tudom sokat bele tud képzelni ilyenkor az ember. Tény Belle kicsit riszálja magát járáskor, nem szeret futni így nem látom mit csinál a lábaival közben nem tudom, hogy nyusziugrásban csinálná -e. lépcsőn rendesen megy nem ugrál a hátsó lábaival, se fel se le. A lábai mert szemre kezd fogyni a kutya, izmosnak tűnnek. Amikor áll nem tudom eldönteni mennyire terpeszt stb. Lehet túlparázom az egészet és csak fogynia kell meg hát nem tudom az előéletét életmódját stb. lehet még bizalmatlan a futkározáshoz még tény fél még bizonyos hirtelen mozdulatoktól hangoktól, enni is csak egyedül szeret ha ott vagyok szégyenlős, egyáltalán nem falja be a kaját szépen megeszi, még semmit nem hagyott ott a jutalomfalatok nem villanyozzák fel legtöbbször meg sem eszi őket. Remélem tudok tanácsokat adni vele kapcsolatban!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1289HozzászólásElküldve: 2015.12.05. 18:38 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: BeaÉsGergő (#1286)

Arról nem is beszélve, hogy van oka a kutya bekötésnek, biztonságos szállításnak.
Egy régi páciensünk (sajnos egyébként is épp felénk tartott az Állatkórházba, de csak egy rutin vizsgálatra :( ), a hatos úton szenvedett balesetet, ugyanis valami jólsikerült 90-nel, lakotton előzgetett, de úgy, hogy jött szembe forgalom. A lány az árokban végezte a kocsival és a kutyával együtt. A kutya szállítóboxban volt a hátulsó ülésen, de a nagy sebesség, a helyzet úgy hozta, hogy előrerepült a box az anyósülés elé, persze totál szétnyílva, a kutya is kirepült belőle. A lányt mentők vitték el, ő könnyebben megúszta, a nyakát kellett egy darabig rögzítőben hordania... A kutya viszont gerinctörést szenvedett és csak az ő elszántságuknak és szeretetüknek köszönhetően élte túl (egy darabig) a dolgokat, mert vállalták az MRI-t, a gerincműtétet és mindent. Sajnos utána a kutya a baleset folyományaként egy súlyos bakteriális fertőzésben halt meg, mivel a vizeletét nem tudta tartani, állandó fertőzésnek volt kitéve és ez be is következett és menthetetlenné vált a kiskutya. :(

Szóval igen, komolyan kell venni a kutya szállítással kapcsolatos dolgokat!
Ahogy a gyereket sem rakjuk be szállító nélkül, biztonsági öv nélkül, a kutyát sem szabad, sem felelősség, sem jogszabály háttér miatt.

:roll:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1288HozzászólásElküldve: 2015.12.05. 14:25 
Offline

Csatlakozott: 2015.08.11. 20:43
Hozzászólások: 16
Előzmény: Sobrum (#1287)

Hupsz.. most szégyellem magam. Sok mindent olvastam, de a jogszabályok kimaradtak... köszönöm a sgítséget. Gyorsan be is szerezzük akkor a szükséges felszerelést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1287HozzászólásElküldve: 2015.12.05. 13:37 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.12. 13:57
Hozzászólások: 249
Előzmény: BeaÉsGergő (#1286)
Sziasztok!
Jogszabályi előírás szerint (Magyarországon) a kutyákat ugyanúgy szükséges rögzíteni, mint a csomagokat - rendőr büntet(het) miatta, tudunk olyanról, akit emiatt megbüntettek.
Mi ezért vettünk hámot és egy rövid összekötőt, amit a biztonsági öv csatjába kapcsolunk, épp mint a normál biztonsági övet. Ha van hámotok, akkor csak az 'összekötő' szükséges. A kutya ugyanúgy tud ülni, feküdni, mint nélküle, csak előre mászni nem tud :-)dörzsölt vagy sokat izgő-mozgókutya kikapcsolhatja, így néha nem árt ellenőrizni.
Szerintünk teljesen jól működik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1286HozzászólásElküldve: 2015.12.05. 12:34 
Offline

Csatlakozott: 2015.08.11. 20:43
Hozzászólások: 16
Sziasztok!

Megint én. :D Most utazással kapcsolatos kérdésem lenne. Molly mikor autóval megyünk valahová, a hátsó ülésen szokott utazni, minden felszerelés nélkül. Ezzel eddig nem is volt soha gond, nagyon kis ügyes. Viszont karácsonyra szeretnénk hazamenni ami majdnem 200 km út, és akár autópályán akár közúton, nem szeretném ha egy nagyobb fékezés miatt baj történne. Nézegettem a hámos biztonsági öveket kutyák számára. Szerintetek jók? Vagy valami más ötletet is szívesen fogadok! Köszi :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1285HozzászólásElküldve: 2015.12.01. 11:41 
Offline

Csatlakozott: 2015.08.11. 20:43
Hozzászólások: 16
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálok nem aggódni. =)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1284HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 09:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: BeaÉsGergő (#1282)

Ha a szőrén nem látszik hiány, akkor szerintem nem kell aggódni.
Jó minőségű, akár bőrtápláló táp, kutya Béres csepp segít azért az ilyen időszakokon pluszban! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1283HozzászólásElküldve: 2015.11.26. 22:22 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.10. 21:58
Hozzászólások: 147
Előzmény: BeaÉsGergő (#1282)Szerintem nincs miért aggódni, Pille is minden évben ilyenkor vedlik. Gabi hétvégenként egy köbméter szőrt szokott kifésülni belőle :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1282HozzászólásElküldve: 2015.11.26. 21:36 
Offline

Csatlakozott: 2015.08.11. 20:43
Hozzászólások: 16
Sziasztok!

Jáspis/Molly gazdijai vagyunk. Az lenne a kérdésünk, hogy normális-e, hogy ebben a hidegben nagyon hullik a szőre?? A kutyán magán nem látszik, csak a padlón, de ott van bőven.. Kellene adnunk valami táplálékkiegészítőt?

A válaszokat előre is köszönjük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1281HozzászólásElküldve: 2015.10.15. 19:34 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Előzmény: Fruzsi (#1280)

Halra, csirkére, marhára. Most bárányos-barnarizseset (Pro-vest protest pallet) vettünk, holnap lesz a főpróba.

Pénteken volt a szemműtét, és két kis dudor nőtt a helyén. Felvettük a kapcsolatot a dokival. Minden képlékeny, majd remélhetőleg helyreáll a rend.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1280HozzászólásElküldve: 2015.10.15. 19:16 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Gabi17 (#1279)

Például Trovet Intestinalt, amiben kacsa és burgonya van. Bár nem fogyókúrás, így az adagra oda kell figyelni. De sajnos olyan nagyon nehezen lesz, ami mindenre jó (hipoallergén és fogyókúrás egyszerre).
Mire allergiás?

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1279HozzászólásElküldve: 2015.10.15. 10:08 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy daganatos, kb. 5 éves, keveset mozgó kutyának milyen tápot ajánlnátok, amely hipoallergén is egyben?

Köszi: Gabi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1278HozzászólásElküldve: 2015.10.13. 08:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.12. 12:19
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Budapest
Előzmény: Opál (#1277)

Köszi a tanácsot, már rendelem is! :smt058 Danutának is nagy szüksége van rá (úgy váltják a bundájukat, mintha nem is bent aladnunának a 25 fokban...) Meg hát Graceke is dugig van elhalt szőrrel, képtelenség annyit fésülni, hogy ne ömöljön belőle. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1277HozzászólásElküldve: 2015.10.13. 07:51 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 18:31
Hozzászólások: 568
Tartózkodási hely: Gödöllő
Előzmény: vörös (#1276)

Szerintem a rövid szőrhöz valót vedd meg. Opálkám is eléggé bundás, nekünk is a rövid szőrhöz való van és nagyon szépen ki tudom vele tisztítani a vastag bundiját az elhalt szőröktől. Sőt, a barátnőm Chesapeake Bay retrieverét is furminátoroztuk már vele, pedig neki kb. annyi szőre van, mint egy bundásabb goldinak....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1276HozzászólásElküldve: 2015.10.12. 17:16 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.12. 12:19
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Budapest
Segítsetek legyetek szivesek, nem tudok választani, melyik furminátor lenne a legideálisabb Danutának! :?
Danuta rövidszőrűnek mondható szerintem, bár a faránál, nyakánál, inkább félhosszú. Felsérteni sem szeretném a bőrét, de azt sem, hogy csak a tetejét vakirgáljam a bundijának, kevesebb hatásfokkal....viszont a hosszú szőrű kutyának valót nem tudom, meg merjem-e rendelni....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1275HozzászólásElküldve: 2015.08.15. 20:00 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Atya55 (#1274)

Az első kutyám nem volt hajlandó tápot emészteni - pár hét elteltével nála is jelentkeztek a hasmenős-hányós tünetek. Néhány évnyi kísérletezés után átálltunk a főtt étekre. 14 szép éven át boldogított bennünket. A következő két kutya ugyan nem produkáltak semmi látványosat, viszont rövidebb ideig is éltek (10 illetve 8 évig). A mostani leányzónak - okulva az előzőekből - nyers húst és némi nyers vagy főtt zöldséget/gyümölcsöt adok. "Viccből" megpróbáltam egy kevés rendkívül jó minőségű, spéci tápot a vacsorájához keverni, és lám, 1 hónapon belül begyulladt a füle. Tápról 10 napja leálltunk, fülprobléma ezzel meg is oldódott. A nyers hús témakörhöz még annyit, hogy sokan allergiásak a csirkére (az enyém is).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1274HozzászólásElküldve: 2015.08.14. 20:52 
Offline

Csatlakozott: 2015.08.08. 08:25
Hozzászólások: 7
Kedves Retriveresek,
8 éves kan retriever kutyámnak mindig gyenge gyomra volt. Ez évben kezdődött nála, hogy bármilyen érzékeny gyomrú tápot is kapott 1,5-2 hét jó estben 1-2 hónap múlva hasmenése lett tőle. Az eddig kipróbált tápok általában gyomorpanaszos kutyáknak való volt, de például a royal canin normál lett, mivel a sensitive a kezdetektől nem megfelelő székletet produkált. (Volt még hill's, trovet, trainer sensintestinal, cibau, korábban belcando, real nature).
Az állatorvos valami idiopatikus nemtommit mond, majd a könyvet felütve felolvassa a kórismét, és a nemlétező kezelési módot. Vizsgálatot nem rendelt (pár éve volt székletteszt), azt mondja abból úgysem derül ki semmi.
Kérdésem, az lenne, hogy valóban nincs olyan teszt, ami közelebb visz a megoldáshoz, és elérhető áron van?
Pár napja diétás főtt ételt kap, jelenleg panasz- és tünetmentes.
Köszönöm a válaszokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1273HozzászólásElküldve: 2015.07.15. 15:26 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.26. 16:43
Hozzászólások: 119
Előzmény: Sispem (#1272)
Szia!
Irtam Neked pü-t!
Taube


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1272HozzászólásElküldve: 2015.07.13. 15:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: taube (#1271)Nem mindig jó a távdiagnosztika, főleg egy olyan helyzetnél, ahol fontos lenne látni a résztvevőket... :roll:
De első körben fontos lenne tudni: ti ilyenkor mit csináltok? Hogy reagáljátok le ezeket a helyzeteket? A másik kutyátok mit csinál, mikor Samu csinálja a műsort? Szoktak együtt más kutyákkal találkozni? Kértétek az oktatóitok segítségét a témában (mégiscsak ők látják a kutyáitok valós reakcióit)? Ők mit mondtak, mi a kiváltó ok? Eddig miért nem sétáltatok velük együtt?

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1271HozzászólásElküldve: 2015.07.06. 14:37 
Offline

Csatlakozott: 2012.09.26. 16:43
Hozzászólások: 119
Sziasztok!
Tanácsoz szeretnék kérni. Két kutyánk van,már többször megemlegettem őket a fórumon. Közel azonos korúak, Samu 2 múlt májusban, nagy nyugodt, ivartalanított mackó. Labi keverék, 34 kiló. Macó, novemberben lesz 2 éves. Találtam pár hetesen, hideg tél volt, ezért a lakásban neveltük fel. Ő bent alszik. Valamilyen terrier keverék lehet, ő a hangos ház őrző.Külön-külön mind a kettő szépen sétál, nem reagálnak az idegen kutyákra, nem ugatják vissza a kerítésen belüli őrjöngőket. Ha együtt sétáltatjuk őket, Samu iszonyú cirkuszt rendez az idegen kutyákkal. Mindegy hogy az utcán vannak,vagy a kerítésen belül.A közös séta nem tartozik a napi rutinhoz. Kutyasuliba sem együtt jártak.A férjem szerint félti a "kicsit".
Mit kellene csinálni, hogy abbamaradjanak a nagy jelenetek.
Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1270HozzászólásElküldve: 2015.06.23. 07:55 
Offline

Csatlakozott: 2014.10.29. 07:56
Hozzászólások: 51
Sziasztok!

Kutyatáp válságban szenvedek, kérlek segítsetek! :)
Perunak rettenetesen hullik a szőre. Nem tudom Andiéknál mennyire hullott, de mikor hozzánk került az első hétben kb. egy szál se jött ki belőle, azóta viszont kb. megfulladunk a szőrben. Eleinte gondoltuk, hogy vedlik, de már hónapok óta változatlan intenzitással hullik. Igazából nem tudom, hogy honnan, mert egyébként még mindig szép, sűrű a bundája. Szóval gondoltam megpróbálkozunk valami másik táppal, amiben esetleg kevesebb a búza, kukorica.
A kérdésem az, hogy szerintetek Perunak (6-7 éves) érdemes már senior tápot venni? Tulajdonképpen van bármi jelentősége a senior tápnak, vagy csak üzleti fogás? Illetve a legtöbb senior táp csikés. Ha nincs ismert allergiája a csirkére, akkor kaphat ilyet, vagy érdemesebb továbbra is a csirkementes tápoknál maradni?
Előre is köszönöm a válaszokat! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1269HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 21:42 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.03. 19:27
Hozzászólások: 2536
Tartózkodási hely: Mór-Bp.
[url=http://www.retrieverhelp.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=121339#p121339]Előzmény: selek (#1268)[/u
url]
Múlt héten Mosonmagyaróváron voltam kiállításon, 12 labi volt nevezve, talán 10db csoki színű volt. Trend kérdése h éppen melyekből van több vagy milyen közeget nézel. Kiállításon mostanában alig van sárga, fekete meg jócskán

_________________
Krausz Dóra
http://livelygolden.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1268HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 10:42 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2015.01.26. 19:01
Hozzászólások: 117
Tartózkodási hely: Veresegyház
Voltam egy barátomnál. Van egy fekete lány labija. Nagyon aranyos. Meg ebben a színben is nagyon tetszik a labi.
De azt vettem észre, hogy a legtöbb labi sárga.
Milyen arányban van a fekete és a barna?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1267HozzászólásElküldve: 2015.05.13. 13:07 
Offline

Csatlakozott: 2014.10.29. 07:56
Hozzászólások: 51
Előzmény: selek (#1265)

Tudomásom szerint sajnos még rosszabb a helyzet, mint Rita írta... A Kormányrendeletben is benne van, hogy "Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni.", tehát nem sok esély van az önkormányzattal harcolni a bírság ellen... Valamint egy másik törvényben benne van, hogy kutyával való veszélyeztetésnek számít "természeti és védett természeti területen, vagy vadászterületen - a vadászkutya és a triflakereső kutya kivételével - póráz nélkül elengedi vagy kóborolni hagyja".
Nem vagyok jogász, szóval nem tudom, hogy van-e olyan terület, ami nem belterület közterülete és nem is természeti, védett vagy vadászterület. Attól tartok Ritának igaza van, marad a 20 nm-es futtató (már ahol van...), és a saját kert/telek (ha van), ha legálisan akarod elengedni a kutyát.

Egyébként ha nagyon unatkozol és/vagy érdekel, akkor itt találod a jelenleg hatályos korm.rendeletet és törvényt:
2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről: http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 1200002.TV

41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról: http://www.complex.hu/jr/gen/hjegy_doc. ... imeshift=0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1266HozzászólásElküldve: 2015.05.12. 20:54 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: selek (#1265) Amennyire én tudom, a szabálysértési törvény szerint lakott területen belül felügyelet alatt kell tartani a kutyát. Természeti és természetvédelmi területeken (értsd kábé mindenhol az országhatáron belül) pórázon kell tartani a kutyát.
De, helyi önkormányzatok próbálkoznak és pórázt írnak elő helyi rendeletekkel. Elvileg ezt nem lehet, ettől függetlenül csinálják. Ha az ember kitartó és beperli az önkormányzatot, hogy márpedig ilyen rendeleteket nem hozhat, akkor a végén kieshet, hogy jogtalanul bírságoltak. De persze kinek van erre ideje/pénze/energiája? Javítson valaki, ha rosszul tudom.
Szóval ha el akarjuk engedni legálisan a kutyánkat és az nem a kertünk, vagy egy csoffadt kutyafuttató, akkor irány Ausztria! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1265HozzászólásElküldve: 2015.05.12. 20:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2015.01.26. 19:01
Hozzászólások: 117
Tartózkodási hely: Veresegyház
Lenne egy pár kérdésem. Találtam egy szabályzatot ami alapján egy ismerőst 30e-re büntettek a közteresek mert póráz nélkül sétáltatott közterületen.

Ha ezek a szabályok igazak, akkor a hatóság, csak a rendesen kutyát tartók ellen lép fel?
Nem engedhetem el a kutyát sehol? Minden közterület.
Ha valamit lepisil, akkor azt le kell tisztítanom? A kutya így működik. Területet jelöl.
Kutyafuttató természetesen nincs.

Ha valaki képben van ezzel, az légyszi írja meg, hogy mi az aktuális.
Köszi


Eb- és macskatartás szabályai

1. § (1) Az állattartó az ebét nyilvántartásba vétel céljából köteles 3 hónapos kor betöltését követően 15 napon belül bejelenteni a jegyzőnek. A jegyző, a bejelentést követően erről értesíti az állategészségügyi hatóságot.

(2) Az állattartó ugyancsak köteles bejelenteni, ha az eb elhullott, elveszett, tartási helye 3 hónapnál hosszabb időre megváltozott, vagy új tulajdonoshoz került.

2. § (1) Az állattartást korlátozni, illetve megtiltani a jegyzőnek van hatásköre az állatvédelemre, valamint az állattartásra vonatkozó szabályok megsértése esetén. (245/1998 (XII. 31.) Korm. rendelet 7.§. (1) alapján)

(2) Az állattartásból eredő szomszédjogi viták esetén a jegyző a birtokháborítás Ptk. által rendezett szabályai szerint jár el.

(Megjegyzés: a lakók közötti jogviták megelőzése érdekében az önkormányzatok az állattartás rendjét a társasházi lakóközösségek békés együttélésének védelmének céljából szabályozhatják. A helyi önkormányzat a köz érdekében - a rendeletben megszabott mértéken felüli ebtartás engedélyezésének feltételéül szabhatja - a közvetlen szomszédok legfeljebb 75%.-nak hozzájárulását. A hozzájárulás megtagadását a szomszéd indokolni köteles, indokolásában köteles valószínűsíteni, hogy az ebtartás számára, szükségtelen zavarást okoz, nem felel meg a közegészségügyi, állategészségügyi, állatvédelmi szabályoknak, vagy a biztonsági szabályoknak. A hozzájárulás megtagadásának indokait a polgármester az engedélyezési eljárása során mérlegeli.)

(3) Tilos a többlakásos lakóház közös használatában álló helyiségben ebet tartani. Az eb által a közös használatú helyiségekben okozott szennyeződést az állattartó köteles eltakarítani.

3. § Tilos bekerítetlen ingatlanon ebet szabadon tartani. Bekerített ingatlanon eb szabadon csak úgy tartható, hogy onnan az eb sem a szomszédos ingatlanra, sem a közterületre ne juthasson át, oda kinyúlni ne tudjon.

4. § (1) Az állattartó köteles gondoskodni, hogy az eb közterületre felügyelet nélkül ne juthasson ki. Közterületen ebet csak pórázon szabad vezetni. Játszóterek területére ebet bevinni pórázon vezetve is tilos.

(2) Támadó, kiszámíthatatlan természetű ebeket közterületen szájkosárral kell ellátni. Az eb által okozott sérülésekért az állattartó tartozik felelősséggel.

(3) Az állattartó köteles gondoskodni arról, hogy az eb a közterületet ne szennyezze. Az eb által okozott szennyeződés azonnali eltávolításáról az állattartó köteles gondoskodni.

(4) Ebet szabadon engedni csak erre a célra kijelölt helyen, a tulajdonos felügyelete mellett lehet. Támadó, kiszámíthatatlan természetű eb szájkosarát a kutyafuttató helyeken sem szabad eltávolítani.

(5) A kutyafuttatókat úgy kell kijelölni, hogy az minden érintett számára könnyen megközelíthető és biztonságos legyen.

5. § (1) Tilos ebet beengedni, bevinni és ott tartani:

a.) oktatási, egészségügyi, szociális, kulturális létesítmény területére,

b.) ügyfélforgalmat lebonyolító közintézmény épületébe,

c.) bölcsődébe, óvodába, iskolába,

d.) játszótérre, kivéve, ha az intézmény működtetője ehhez hozzájárul. (Pl. terápiás kutya, kutyabemutató, oktatási cél stb.) Vakvezető és más segítő kutya, korlátozás nélkül bevihető az a-d pontokban felsorolt intézményekbe.

(2) Élelmiszert szállító járművön ebet szállítani tilos.

(3) Közforgalmú közlekedési járművön pórázon tartva és szájkosárral ellátva szabad ebet szállítani.

(Megjegyzés: a rendelet hatálya alá tartozó ebek számára tilos terület meghatározásánál a helyi önkormányzat speciális igényeit kell figyelembe venni, pl.: az ebek bevitele megtiltható a vendégforgalmat lebonyolító nyilvános helyiségekbe, üzletekbe, piac területére, élelmiszer raktárba, stb.)

6. § (1) Az állattartó köteles ebét, az állatvédelmi, állat- és közegészségügyi, a szabálysértési, a veszélyes ebekre vonatkozó, továbbá a Ptk. szomszédjogra vonatkozó és az állattartó felelőségét szabályozó jogszabályok keretei között úgy tartani, hogy az a szomszédok nyugalmát ne zavarja, anyagi kárt ne okozzon, testi épséget és egészséget ne veszélyeztessen.

(2) Támadó, kiszámíthatatlan természetű ebet kiszabadulását megakadályozó, mások testi épségét nem veszélyeztető módon kell tartani, és a telek, a ház (lakás) bejáratán a harapós kutyára utaló figyelmeztető táblát szembetűnő módon el kell helyezni.

7. § (1) A gazdátlan kóbor ebet a gyepmester befogja és elszállítja a gyepmesteri telepre, ahol az állatot 14 napig őrzi.

(2) Az így befogott ebet az állattartó a fenti időponton belül, az oltási igazolás bemutatásával, a tartási költségek megtérítése mellett kiválthatja. A gyepmester köteles a chip, vagy tetoválási szám alapján megkísérelni az eb tulajdonosát megkeresni. A fajtatisztának tűnő, tetoválási számmal vagy chippel ellátott eb esetén a gyepmester köteles bejelentést tenni a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületénél is. A 14 napon túl ki nem váltott gazdátlan eb értékesíthető vagy elaltatható.

8. § (1) Ebtenyészetet a Ptk. tulajdonjogra vonatkozó szabályai szerint lehet létesíteni, azzal, hogy belterületen, ebtenyészet létesítéséhez a polgármester engedélyét kell kérni. Az engedélyező eljárás során a polgármester megkeresi a közegészségügyi, állategészségügyi hatóságot és kikéri a szakhatósági állásfoglalását, valamint az FCI által elismert ebtenyészet vonatkozásában a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete illetve szerződött partnerei indokolt véleményét, más közösséghez tartozás esetén annak az egyesületnek a véleményét, ahol a tenyésztő tag. A közegészségügyi és állategészségügyi szakhatóságnak kizárólag azt van hatásköre vizsgálni, hogy az ebtenyészet a közegészségügyi és állategészségügyi szabályoknak megfelel-e. A tartható ebek számának meghatározásakor figyelembe kell venni az ingatlan területének nagyságát, az ebek tartására szolgáló ólak és a szomszédos ingatlanok határa közötti védőtávolságot.

(2) Az ebtenyésztést korlátozni, illetve megtiltani a jegyzőnek van hatásköre az állatvédelemre, valamint az állattartásra vonatkozó szabályok megsértése esetén. (245/1998 (XII. 31.) Korm. rendelet 7. §. (1), 1998. évi XXVIII. tv. Az állatok védelméről és kíméletéről alapján)

9. § (1) Többlakásos épületekben engedély nélkül lakásonként legfeljebb két macska tartható és ezek szaporulata 3 hónapos korig.

(2) A polgármester - a közegészségügyi, állategészségügyi hatóság szakhatósági állásfoglalásának kikérése után - több macska tartását engedélyezheti. A közegészségügyi és állategészségügyi szakhatóság kizárólag azt vizsgálhatja, hogy az állattartás a közegészségügyi és állategészségügyi szabályoknak megfelel-e.

(3) a macskatartást korlátozni, illetve megtiltani a jegyzőnek van hatásköre az állatvédelemre, valamint az állattartásra vonatkozó szabályok megsértése esetén. (245/1998. (XII. 31.) Korm. rendelet 7. §. (1) alapján)

(4) Az állattartásból eredő szomszédjogi viták esetén a jegyző a birtokháborítás Ptk. által rendezett szabályai szerint jár el.

(5) Tilos a többlakásos lakóház közös használatban álló helyiségeiben macskát tartani. A macska által a közös használatú helyiségekben okozott szennyeződést a macska tulajdonosa, tartója köteles eltakarítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1264HozzászólásElküldve: 2015.05.12. 07:29 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.12. 12:19
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Budapest
Előzmény: Szanita (#1263)

Mi teljesen kizártuk a záraztápokat. Az ebeknél is törekszünk az ipari termékek kerülésére.
Mivel Vackor hajlamos vakarózni a sok csirkétől, így egy héten csak kétszer van csirke, vagy pulyka (vagy csontozott szárny, vagy csirke-, pulyka darabok. Ebben comb, szárny, máj, szív minden van) A hét többi napján vaddisznó nyesedék (szinte szín hús), marha nyesedék (szín hús) egész nyúl (csontozva). Ezek állateledelestől vannak, de itt a helyi vadászoktól is lehet venni frissen lőtt fácánt, vadnyulat bolti ár töredékért, (de nyilván ez speciális eset, ehhez kell ismeretség.)
Minden esetben megfőzöm, kicsontozom (kivéve nyak, farhát) Csontot akkor kapnak még, ha mi karajt eszünk, akkor a karaj csontot megkapják. Vagy maraha velős csontot is szoktak néha-néha kapni.
A kajájukat összefőzöm répával illetve általunk termelt idényzöldségekkel. (tegnap pl. spenótot tettem a kajájukba, azt meg sem főzöm, csak a még forró kajába dobom frissen, és attól a hőtől is megfő. de még van télről cékla, meg sütőtök is) Gabonának bulgurt, kuszkuszt, rizst, gerslit szoktam a kajájuk főzővizében kifőzni. Ja nálunk megy a pari, paprika, hagyma, fokhagyma is, szeretik, és főzve nem bántja a hasukat, sőt, tudtommal egészséges. De nem vetik meg az almát, diót sem. Mióta ezeket eszik, semmi szőr-bőr probléma, a kakijuk napi egy adag. Azt vettem észre, hogy amikor tápot ettek, napi többször nagy adagokat hagytak a kertben, most napi egy-egy adag van, amit többnyire sétakor intéznek el, szóval ritka, hogy bent az udvarban kakit kell szedni. Ja, akkor van nálunk tészta és kefír, amikor vaddisznó van, mert az elég száraz, és kezdetben szorulásuk volt tőle. meg olyankor elég sötét is volt a székletük. De ha épp nincs itthon kefír, akkor teszek rá egy-egy kanál liba vagy kacsazsírt (az is saját) De ha túrót készítek, szoktak kapni a savóból, azt is nagyon szeretik. Tojást nyersen ütök heti egyszer a vacsira.
Hozzátenném, hogy szerencsések vagyunk abból a szempontból, hogy a zöldségeket magunk termeljük meg, és a tojást is saját tyúk tojja. Így lényegesen könnyebb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1263HozzászólásElküldve: 2015.05.12. 03:33 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: PusziGazdi (#1262)

Többször kapnak főtt kaját, mint tápot. Joghurtos dolgot én is adok nekik, főleg az idősebbnek, a meglassult emésztése miatt. Natúr joghurtot vagy kefírt szoktam kb. két hetente adni nekik. Ha a reggeli tejben főtt zabpelyhemből marad meg, azt is nagyon szívesen eszik. Tojással nem vagyok képben, az enyémek ritkán kapnak, de kutyás ismerős hetente 1 db-ot ad a kutyájának.

Az egyik jó ismerősöm minden nap főtt rizst ad a táphoz, + egy két csirkeláb, vagy farhát darabka az adagja. Ő nagyon vigyáz a kutya alakára, ezért a rizs+ táp + husi kombó. :mrgreen:

De várom a megvalósított ötletetek, mindig tanul az ember valamit. :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1262HozzászólásElküldve: 2015.05.11. 18:56 
Offline

Csatlakozott: 2014.07.13. 19:48
Hozzászólások: 49
Előzmény: Fruzsi (#1261)
Köszönöm szépen a tanácsokat . Tegnap Főztem neki,nyakat,zúzát sárgarépával, zellerrel és tettem még bele rizst és zabpelyhet is. Nem köpte ki :mrgreen: .Puszi nagyon szereti a natúr joghurtot is(mondjuk mit nem :D ),abba tehetek bele pl.őrölt lenmagot vagy korpát,amit mondjuk magamnak is teszek bele.
Ami még érdekelne:milyen gyakran kaphat főtt tojást(most jól tojnak a tyúkok :D ),milyen arányt érdemes tartani a főtt étel és a tápos etetés között?
Hát mára ennyi :D . Köszönöm az eddigi segítséget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1261HozzászólásElküldve: 2015.05.11. 07:10 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: PusziGazdi (#1259)

A nyakat simán eheti csonttal.
Én azért ha húsféleséget kapnak, meg szoktam főzni nekik.
Zöldségből a répa és krumpli a favorit, de szoktak kapni pl. rizst is.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1260HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 14:38 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: PusziGazdi (#1259)

Én adom neki csontostól, kutyaboltban vásárolom a husikat, de most itt a szomszédos CBA-ban vettem csirkefarhátat 149 Ft-ért, kacsanyakat 249 Ft/kg-ért. Még Vikinek is tartozom kutyabolti árakkal, most jut eszembe. Csirkelábat 130 Ft/kg-ért veszem. Zöldségnek sárga-fehérrépa, cékla, néha krumpli, bevallom, inkább az akciós dolgokat nézem, ha a levescsomag egyben olcsóbb, akkor a hagymán kívül minden. Én nem csak főzök, tápot is esznek.Viszont ha főzök nagy adagban csinálom, mert a papa kutyusának is viszek, had örüljön :mrgreen: Tésztát nem főzök, attól nálunk has-mars van. Marhatüdőt is szoktam gyakran, azt imádják.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1259HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 13:46 
Offline

Csatlakozott: 2014.07.13. 19:48
Hozzászólások: 49
Előzmény: Szanita (#1250)
Szia!
Ezt a főzős dolgot most látom csak itt,de nagyon tetszik,én is főznék Puszpángnak. Az első kérdésem az lenne,ha pl.pulykanyakat vagy csirkenyakat főzök neki,azt eheti csontostól? A másik dolog,milyen zöldségeket teszel nekik bele?
Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1258HozzászólásElküldve: 2015.04.29. 10:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: selek (#1257)

Hát, ha így hajnalok hajnalán megelégszel egy nem hivatalos definícióval, akkor...
A kutyának az az állapota, amikor nem bír egyedül lenni. Ez aggódást vált ki belőle, ami a kutya karakterétől, aktivitásától és a félelmi reakciók mértékétől függően lehet csak szorongás, szomorkodás a kutya részéről; vagy a végtelenségig menő, és az egész házat elementárisan lebontó rombolás is. Adott esetben vokalizáció a sima ugatgatástól a vinnyogva, vonyítva való megállás nélküli üvöltésig. Ha megteheti a kutya, megnyilvánulhat szökésben, kertépítésben, stb.stb.stb.
Minél súlyosabb, annál nehezebb mindezt elviselni a környezetnek... ha csak a rombolásig fajul, max a gazdájának és családjának kell elviselnie, ha a kutya vokalizál egész nap, akkor viszont a szomszédok is részesülnek az "örömből".
...és amellett, hogy a kutya ezt nem jókedvében csinálja, hanem lényegében SZENVED egy viselkedészavar miatt, a vele való együttlétet fokozatosan ellehetetlenítheti, ami miatt aztán van eb, akitől rövidebb vagy hosszabb úton megválnak. Ezzel pedig nyilván a kutyának nem a problémáját oldották meg, csak ők maguk szabadultak meg a problémától. A kutya pedig még tovább és még inkább szenved.
Van, amikor egy kutyatárs segít. Van, amikor neveléssel, szoktatással, viselkedésterápiával, szorongásoldókkal csodákat lehet elérni. Van kutya, aminek csak embertársaság jó. Van sokféle belőle és sokféle megoldási lehetőség, amelyek sikere a kitartástól és a kutya alapvető állapotától egyaránt függhet.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1257HozzászólásElküldve: 2015.04.29. 10:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2015.01.26. 19:01
Hozzászólások: 117
Tartózkodási hely: Veresegyház
Sziasztok,

Biztos, hogy már volt ez a kérdés, de a fórum nagyon hosszú.

Mi az a "szeparációs stressz"?

S


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1256HozzászólásElküldve: 2015.04.29. 05:54 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Opál (#1255)

A gabonás dolgokat a Müllerben szoktam venni, saját termékeit, egész jó áron kaphatóak. Hettynek volt, hogy búzacsírát adtam a husihoz. Az biztos, hogy a rizst jobban szeretik ezeknél a dolgoknál, de nekem mindent megesznek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1255HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 21:03 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 18:31
Hozzászólások: 568
Tartózkodási hely: Gödöllő
Előzmény: Ameki (#1254)

Köszi az ötletet - kb. ma így is ettek, mármint az ennivaló mennyiség tekintetében, és úgy nézem, hogy jól is laktak! :-)
Én mindenképpen megfőzöm a húst, mert Momo nem bírja nyersen - ha egyáltalán megeszi, rövid úton ki is hányja, legalábbis amikor korábban párszor próbáltam, mindig hányás lett a vége. Úgyhogy nem is forszírozom a nyers húst. A rizs az enyémeknek nagyon bejön, szeretik, egyelőre ennél maradunk, de majd a későbbiekben én is adok majd nekik főtt zabpelyhet. Egy hónap múlva kell Momot kontrollra vinni, addig szerintem marad az orvos által javasolt étrend. A mennyiségre vonatkozó javaslatodat még egyszer nagyon köszönöm! :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1254HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 19:45 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Opál (#1249)

Én nem a főzöm a húst. Testsúly 10kg-re 30 deka élelem (az ideális súlyt megcélozva, valamint a kuty életkorát, aktivitását figyelembe véve) naponta. Az egész éteknek csupán 30%-a növényi (gabona, zöldség vegyesen - a rizs nálunk sem működik, gondolom, mert az állati eredetű rész csontot is tartalmaz). Három napig kacsa nyak + főtt gabona-zöldség, negyedik napon nyúl + mint előbb. A nyúlnak szíve, mája, veséje, tüdeje is megy a vályúba. Amy majdnem operálásra kerülő bűzmirígy gyulladása teljesen elmúlt :) . Adok hozzá porrá őrölt lenmag pelyhet is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1253HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 15:29 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 18:31
Hozzászólások: 568
Tartózkodási hely: Gödöllő
Előzmény: Szanita (#1252)

Köszi! :-)

Tegnap vettem egy csomó husit (sertésszív, csirkemell, kacsazúza), ma megyek egy zöldség beszerző körútra... :-)
A rizsre valamiért a macskáim is rápattantak, nem is gondoltam volna, hogy ők is szeretik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1252HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 14:42 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Opál (#1251)

Fazékban főzöm, kb. 1 kg husi, 1 kg zabpehely, 1/2 kg zöldség, a két kutyának 4-5 napra elég. Ebből a masszából az öregebbiknek egy merőkanálnyit adok, a fiatalnak másféllel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1251HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 12:11 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 18:31
Hozzászólások: 568
Tartózkodási hely: Gödöllő
Előzmény: Szanita (#1250)

Köszi, a későbbiekben majd lehet, hogy váltunk, de per pillanat még egyikük széklete sem tökéletes, rájuk fér a rizs... És még Opit sem akarom erőteljesen fogyasztani, először szépen álljon helyre a babézia után a szervezete.

Azt nem írtad, hogy kb. mennyi husit és mennyi zabpelyhet adsz a kutyidnak... Pedig ez az, a mennyiség, amiben nem jutok az ötről a hatra...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1250HozzászólásElküldve: 2015.04.28. 10:49 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Opál (#1249)

Nekem a rizs helyett a zabpelyhet ajánlották. Kevesebb kalória, nem fogja a székletet, sőt rendben tartja a bélrendszert. A husis főzőlébe teszem bele, együtt főzőm puhára. Reggel, este szoktam adni neki belőle. A rizs is jó, de például Tiffynél szorulást okoz. Ha van akciós levescsomag, akkor azt úgy mindenestől főzöm vmi husival + zabpehellyel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1249HozzászólásElküldve: 2015.04.27. 21:09 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 18:31
Hozzászólások: 568
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kedves Mindenki, főleg, akik főznek a kutyáiknak, legyetek szívesek "tanácsolni":

mostantól legalábbis egy jó darabig főznöm kell a kutyáimnak - Momo szegénykém hasnyálmirigy gyulladást kapott, elsősorban neki kell diétás kaját főznöm: főtt rizs, sovány főtt hús, főtt répa lehet a menü, plusz kiegészítésképpen adhatok neki gastro intestinal gyógytápot, amit egyelőre még nem vettem, most a főzést kezdem inkább. Opálkám beszedte a babéziát, már jól van (igazából már mindkét kutya sokkal-sokkal jobban van, hála a gyógykezelésnek), de mivel Opi kissé molett, szeretném fogyasztani és mivel ő sem fiatal, a kímélő étrend azt gondolom neki sem árt, főleg egy ilyen súlyos betegség után (és, a babézia tetejébe még egy darázsra vagy méhre is ráharapott szegénykém, és óriásira dagadt a pofija!! de már ez is elmúlt szerencsére).

Szóval, a kérdésem: mennyi főtt rizst és mennyi főtt húst adhatok nekik? Eddig száraz tápot + vagy konzerv, vagy házi koszt feltétet kaptak, meg reggel fejenként egy-egy dentastixet, ezek adagolásával nem volt gondom, de a főtt rizs előtt megtorpantam...

Momo 11 éves, 27,4 kg (28 kg a versenysúlya, de a hányás-hasmenés- két napi nem evés betett neki)
Opál 9 éves, pontos súlyát nem tudom, kb. 32-35 kg lehet (nagyobb, erősebb csontú is, mint Momo, és dagi is kicsit)
A sovány húst sertésszívből, kacsazúzából, csirkemellből gondolom megoldani, esetleg főtt marhahús is játszhat.

Várom a tanácsokat!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1248HozzászólásElküldve: 2015.04.17. 18:22 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
ooops, most látom csak, hogy ide kellet volna írni a kérdésemet, mit a "beszélgető"-be sikerítettem: Amy földet eszik, amíg a kertben unatkozik. Gáz ez vagy nem gáz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1247HozzászólásElküldve: 2015.04.17. 11:18 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: TimarK (#1246)

Szia!
A Scalibor jó elvileg bolha-kullancs-szúnyog ellen. Gyakorlatban, masszív, szúnyogfertőzött Dunaparton szúnyogból nálam megbukott. Ennek ellenére általában az én kutyáimon is ez van.
Advantix jó kullancs-bolha-szúnyog-légy (és újabban tetű ellen) is, ezzel még nincs negatív tapasztalatunk, max brutálisan szétcsipkedett fülű, legyes kutyák némelyikénél bukik meg.
Mindkettő egymás mellett csak nagyon indokolt esetben/helyen/kutyánál kell, de lehet, ott is jobb akkor mást választani, pl. Bravectot kullancs-bolha ellen és a szúnyogra mást kitalálni (bár ebbe meg azt nehéz beiktatni).

Emellett pedig nem szabad megfeledkezni a közvetlen mikrofilária ellenes védelemről, azaz Advocate, Milbemax, esetleg Stronghold!

(Barkának egyébként egy kontroll teszt nem kéne már? :) )

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1246HozzászólásElküldve: 2015.04.13. 12:57 
Offline

Csatlakozott: 2013.03.19. 11:29
Hozzászólások: 114
Elsősorban Fruzsitól szeretnék kérdezni, de persze szívesen veszem mások segítségét is! :)

Most, hogy lassan kezdődik a szúnyogszezon is, és támadnak mellette még a kullancsok, a bolhák is - az lenne a kérdésem, hogy a scalibor nyakörv mellé még mi legyen? Vagy a scalibor helyett valami más? (csak azért ragaszkodnék a scaliborhoz, mert nekem nagyon kényelmes a használata, sok dolgom nincs vele - rárakom a kutyára és 5 hónap múlva cserélem)

Vagy elég, ha csak az advantixot használom? A leírás szerint, jó mindegyik ellen.

De nem szeretnék túlzásba esni a vegyianyagokkal sem, főleg, hogy Barka kb 1,5 évig folyamatosan gyógyszert szedett, jó lenne egy kicsit kímélni a szervezetét is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KÉRDÉSEK, TANÁCSOK
#1245HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 10:39 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Sziasztok!

Nálunk is a Foresto vált be a legjobban, csak én fél év után cserélni fogom, mert kivártuk a 7-8 hónapot, és sajnos fogtunk egy babéziás kullancsot (ez most volt februárban, de már minden rendben van). Még én kikefélem közvetlen séta után, ez elmaradhatatlan, és még a tappancsokat is jól áttörlöm. S minden nap átpásztázom az ujjaimmal a kis testüket, így találtuk mindig meg a kullancsot, ha véletlenül van. S nagyon figyelni kell az előjelekre, azonnal vinni orvoshoz, hogy idejében elkapjuk a bajt. Ezek az én tapasztalataim, remélem, segítettem. Üdv: Gabi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1294 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség