Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.19. 11:23

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 168 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#168HozzászólásElküldve: 2011.01.20. 00:30 
Offline

Csatlakozott: 2009.11.28. 15:24
Hozzászólások: 13
Kedves Fórumosok!

Régen írtam Marvinról, akit 13 hónapja és 20 napja fogadtunk be a családunkba. Szerintem az egyik legszebb kutyus volt, akit az RR aktivistái kimentettek a kutyák rémálmáról, a sintértelepről. Olyan bűnök miatt került oda, mint 2 gyerek megharapása, egy nála kisebb kutya halálra marása. (Egy goldi! Ugye hihetetlen?)

Szeretném megosztani veletek, kedves fórumosok, hogy Marvin mára 100%-ig megfelel a goldikkal szemben támasztott legkényesebb igényeknek is. Okos, intelligens, amihez korábban sem fért kétség. Mindemellett kiegyensúlyozott, megbízható, barátságos kutya, gyerekekhez, kiskutyákhoz különösen vonzódik. A korábban féktelen természete annyira megcsendesedett, hogy póráz nélkül sétáltatjuk, első szóra visszajön, szófogadó és a környék kedvence lett. Annyi dícséretet kaptunk már, hogy milyen szép a kutyánk, és milyen "jólnevelt", hogy dagad a mellünk a büszkeségtől. Odaadó szeretet és feltétlen bizalom sugárzik róla. (Az előző kutyánk szerintem már nem is kutyának, hanem embernek hitte magát, szerintem Marvin is ebbe az irányba fejlődik.) Pedig nem szobakutya, max. napi 2Xfélórára engedjük be, reggel és este, séta előtt. De naponta 2xegyórás séta jár neki a csillaghegyi Duna parton, kacsa úsztatás, maga is úszik, még télen is, rohangálás az ártéri fák között. És labda, húzogatós játék, kirándulás a pilisi erdőkbe. Buszon is intelligensen viselkedik! Az erdőben pedig olyan boldog, hogy már a látványától mi magunk is boldogok leszünk. Dobogókőn a síházban még egy fekete cicával is összebarátkozott.

Marvin újabb bizonyítéka annak, hogy a legtöbb kutyaviselkedési probléma következetes szerettel megelőzhető illetve orvosolható. S hogy a problémák hátterében ritkábban található a kutya, mint az ember, aki olykor gazdának nevezi magát.

Mi barátra, játszótársra és családtagra találtunk benne, köszönet az RR csapatának, akik segítették az egymásra találásunkat. Csak azt sajnáljuk, hogy az első négy évét nem velünk töltötte el! Mert ennyivel kevesebb jut nekünk belőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#167HozzászólásElküldve: 2010.08.25. 23:09 
Offline

Csatlakozott: 2009.11.28. 15:24
Hozzászólások: 13
Már régen írtam Marvinról Ez csak azért van, mert hál'Istennek nincs mit írni róla! Megnyugodott, teljesen beilleszkedett a családba, otthonra talált. Feledteti velünk előző kutyánk, Edward elvesztése miatti szomorúságunkat. Büszkeséggel tölt el bennünket, hogy hányan állnak meg az utcán mellette, símogatják, dícsérik szépségét és intelligenciáját, kérdezik származását. Eddig ketten akarták felkérni fedező kannak, de sajnos erre már nem alkalmas. Sikerült kiderítenünk, hogy felmenői Móri Csinos Hund (aki az interneten talált adatok alapján egy gödöllői tenyészszemlém "igen kiváló" minősítést kapott) és Tati-völgyi Golden Flóra, aki fiatal gazdájával együtt dog dancinggel foglalkozik. Marvin e két jeles kutya első almából született 2005. ápr. 5-én. És hányan döbbennek meg rajta, hogy egy ilyen kutya is kerülhet "kutya" sorsra!

Edward (Union Jack Eldorado) is nagyon szép volt, Marvin azonban gyönyörű! A mai felhígult goldi populációban Marvin valóban unikum büszke tartása, a fajtasztenderdnek tökéletesen megfelelő mérete és arányai, sportos mozgása, fantasztikus úszó stílusa és vadászszenvedélye miatt. A Duna-parti vadkacsák és a kertek alján kóborló sünök, a Pilisi- hegyek csalijaiból felröppenő fácánok tudnának mesélni róla! Bár sokkal ritkább nyári szőrzetének gondozása is sok munkával jár, mégsem vágattuk rövidre gyönyörű bundáját, inkábbrendszeresen mosdatjuk, fésüljük. (Néhány rasztával azért megszenvedtünk.)

Szóval hálásak vagyunk a Retriever Rescuenak és Sacinak, hogy ezt a remek kutyát megmentették számunkra!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#166HozzászólásElküldve: 2009.12.29. 13:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.11.28. 15:24
Hozzászólások: 13
Örömhír, amit szeretnék megosztani veletek!

A Marvinhoz vezető helyes út keresése közben azt hiszem jó csapásra tévedtünk. A férjem dereka sajnos "beakadt" (lumbágó), így most Bence fiam vette át a kutyanevelés oroszlánrészét. Ő sokkal szabadabb elveket vall ezen a területen, de egyben szigorúbb is. A fegyelemre, engedelmességre szoktatás egyre jobban megy, de éreztük, hogy nem ez az egyetlen tökéletes út.

Ma kipróbáltuk Marvinnal a biciklis sétát (pontosabban futtatást). Ez a kutya egy kész energiabomba. Egy szeretetéhes Duracell kutya! Kb. 5 km vágta a Rómaitól Békásmegyerig és vissza, 4-5 közbeiktatott úszással, kacsakergetéssel nem volt elég a lefárasztásához. De a boldogságához igen! :D Meg a parton sétáltatott kisgyerekek szórakoztatásához (és lefröcsköléséhez) is. ;) Az utolsó, pórázos szakasz még nem az igazi, a lefutott és leúszott kilométerek ellenére is még mindig húzni próbál. (Bár most azért eléggé kinyúlva szárítgatja a bundáját a napsütötte teraszon.)

Ezután a napi programja a napi két séta helyett a következő lesz: egy konszolidált séta (tanulási célból) és egy biciklis vágta (sportolás céljából). A szabadon sétáltatott kutyákkal minden oké, a kerítésszaggatás azonban még maradt. De ha otthagyjuk, nem törődünk vele, akkor vágtázik utánunk. Mintha csak nekünk akarna demózni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#165HozzászólásElküldve: 2009.12.13. 09:52 
Offline

Csatlakozott: 2009.11.28. 15:24
Hozzászólások: 13
Tegnap Marvint elvittük egy csak goldis kutyasuliba a hajógyári szigetre. A kocsiba simán beszállt, de nagyon nyugtalan volt, hisz nem tudta mi lesz a végállomás. Aztán a szigeten 14 másik kutyával kellett egyszerre békésen megosztania a terepet, és a játék mellett pedig tanulnia (felfrissítenie) a legfontosabb viselkedési szabályokat. Mondanom se kell, hogy a társaságban fizikailag ő volt a legtermetesebb. Ami érdekes volt, hogy szinte minden egyes gazdihoz odament köszönni (egyesek meg is lepődtek rajta). A többi kutyussal is érdeklődő és jóindulatú volt, de azért éreztük rajta, hogy nagyon izgatott ennyi fajtatárs látványától. Ő is beállt rohangászni, és próbált ismerkedni. Majd a pórázos gyakorlatokat is többé kevésbé fegyelmezetten végrehajtotta, bár a "fekszik" nem igazán erőssége. A póráz nélkülieknél pedig még bőven van mit tanulnia. Figyel, hallgat ránk, de még nem elég fegyelmezett. Érezni rajta, hogy a sok változás, és a sok új inger még feszültté teszi. Aztán a szünetben össze is akaszkodott az egyik hímmel, úgy kellett őket szétszedni. Sajnos pont nem néztem oda, s így nem tudom mi előzte meg az affért. Az egyikőjük szemfoga véletlenül fel is sértette a bal középső ujjamat, úgyhogy a pórázrángatástól eltörött bal gyűrűs ujjam mellett, most újabb ujjam van bekötve. :( (Így most a karácsonyi készülődés kicsit macerásabb.)
Hazafelé viszont lenyugodva és kifáradva hajtotta a kocsiban az ölembe a fejét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#164HozzászólásElküldve: 2009.12.07. 21:26 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Elozmeny: maria (22044)
Ugye, hogy ugye úszik a kacsák után! Csodálkoztam is, hogy először csak nyugodtan ült a láttukkor. De a testedzés sosem árt. Azt meg szívesen megnézném, ahogy a kacsák "járatják". Nálam a legkisebbet szokták hülyére venni. Múltkor majdnem a Balcsi közepéig úszott a törpe, én meg azon aggódtam vajon úsznom kell-e novemberben?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#163HozzászólásElküldve: 2009.12.07. 08:36 
Offline

Csatlakozott: 2009.11.28. 15:24
Hozzászólások: 13
Szervusztok!

Lehet, hogy először a goldis csapatot próbáljuk ki a hajógyári szigeten. Már csak ezért is, mert Marvin az alapvető kutyaetikettet láthatóan ismeri, szerintem a más kutyákkal való játék kellene neki nagyon. Goldik között pedig nem kell tartani az agressziótól.

A séta dolog kezd egyre jobb lenni, a huszonéves fiam nagyon tud rá hatni, és a fizikuma is megvan hozzá, hogy szükség esetén visszatartsa. Marvinnak sem lehet könnyű ilyen kutyasűrűség mellett, mint ami mifelénk van higgadtnak maradni. De kezdi megérteni és elfogadni, hogy a napi kétszeri Duna-parti séta, az úszás öröme, a kacsák utáni hajsza megéri, hogy odáig pórázon kell jönnie. Rövid távokra bár, de egyre gyakrabban szabadon engedjük. A Duna-parton aztán mehet amerre lát! Elképesztő ahogy úszik, akár árral szemben is! Így legalább jól elfárad. Tegnap azt hittük, hogy meg sem áll a túlpartig. De a hívó szóra azonnal visszaindul! A kacsák meg szivatják keményen, hagyják, hadd tempózzon utánuk, amíg csak szusz van benn, aztán kaján hápogással felröppennek az orra előtt. Ha rendeznének úszásban kutyaolimpiát, jó eséllyel lehetne nevezni őt.

Egyébként vannak ebek, akik mellett békésen elmasírozik, vannak akikkel acsarkodik, s vannak akikkel láthatóan játszani szeretne. De az utcán erre nincs mód, mert a forgalom is elég nagy. Még az hiányozna, hogy kifusson eléjük. S egy macska látványa még a legokosabb kutyáknál is azonnal kiveri a biztosítékot.

Üdv mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#162HozzászólásElküldve: 2009.12.05. 20:18 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Elozmeny: Fruzsi (21969)
igazad van ,mi az óbudai kutyasuliba járunk és az békásmegyer végében van..
a hajógyári szigeten van a másik..kicsit össze kutyultam! bocs...

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#161HozzászólásElküldve: 2009.12.05. 19:52 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: szné.kézdi csilla (21968)

Szerintem nem ugyanarról beszéltek. :-)

Csilla, Ti ide jártok, hacsak nem nyergeltél át, amióta legutóbb beszéltünk. :-)
http://obudaikki.atw.hu/

...Maria pedig erről beszél:
http://www.retrievers.hu/kikepzes/fooldal.htm

:):):)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#160HozzászólásElküldve: 2009.12.05. 18:09 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
Elozmeny: maria (21958)
De oda járunk. És jól érezzük magunkat. Szombaton és vasárnap 9től 10ig van oktatás, 5000 ft havonta, ha van kedvetek holnap gyertek ki és nézzétek meg.Mi kint lesszünk!

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#159HozzászólásElküldve: 2009.12.05. 12:53 
Offline

Csatlakozott: 2009.11.28. 15:24
Hozzászólások: 13
Sziasztok!

Köszönjük a tanácsokat! Látjuk, hogy Marvin sorsa mennyi más embernek is fontos rajtunk kívül, ami nagyon jólesik (neki is.)
A fojtó nyakörvet, ha meggyógyul az ujjam, lehet, hogy kipróbálom, hál' istennek a fiúknak nincs rá szükségük. Addig hármasban sétálunk.
A kutyasulira már mi is gondoltunk. Angyal Zsuzsa tenyésztő minden szombaton foglalkozásokat tart csak retrievereseknek a hozzánk igen közeli Óbudai szigeten. Nem oda jár véletlenül Csilla is?
Amúgy a betyár nagyon belopta magát a szívünkbe. Szerintem ő is szeret minket. Kedvessége és intelligenciája a garancia, hogy hamarosan mindenki irigyelni fog minket. Mi mindent elkövetünk, hogy álomkutya váljék belőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#158HozzászólásElküldve: 2009.12.05. 09:07 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: maria (21948)

Szerintem Marvinnak mindenképp jót tenne egy jó kutyaiskola.
A környéken van egy, ahova Csilla jár Bibivel.
De lennének még ötleteim, ha gondolod. :-)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#157HozzászólásElküldve: 2009.12.05. 08:55 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 20:27
Hozzászólások: 955
Elozmeny: maria (21948)

A folytó nyakörvvel nem okozol neki fájdalmat. Amúgy sok kutya nem hülye, tudja miről van szó, és egyből jól viselkedik, ha rajta van. Mivel Marvinon is volt már, és Sacit nem húzta, igy lehet nálad is beválna.
Szerintem most tesztel téged, tudni akarja, meddig mehet. Ne hagyd, hogy a fejedre nőljön. Hidd el, nem vagy gonosz, kegyetlen gazdi, ha már az elején nem engedsz meg mindent neki :mrgreen:

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#156HozzászólásElküldve: 2009.12.05. 08:11 
Offline

Csatlakozott: 2009.11.28. 15:24
Hozzászólások: 13
Szia Saci!

A fojtónyakörvvel nem szeretnék fájdalmat okozni neki. Már rájöttünk, hogy alapvetően ismerkedni akar, azért rángatja a pórázt. De amíg nem győződünk meg róla, hogy póráz nélkül is mellettünk marad, illetve visszajön minden feltételek mellett, addig nem merjük nélküle vinni. A Duna parton már szabadon engedjük. Fantasztikus élmény látni az örömét, ahogy beleveti magát a vízbe, ahogy úszik a kacsák után, amilyen boldogan rohangál. És ha hívjuk, visszajön!!! Azt szeretnénk elérni, hogy a napi úszás élményéért cserébe fogadja el azt a kis kényelmetlenséget, hogy odáig pórázon kell jönnie.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#155HozzászólásElküldve: 2009.12.04. 13:51 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Elozmeny: maria (21871)
Próbáljatok meg esetleg fojtónyakörvet rátenni. Eredetileg volt neki és könyen is ment vele. De aztán nem volt rá szükség, így lecseréltem. Itt pórázon sosem balhézott a többi kutyával. Még a talin is tök jól viselkedett. Mit csinál a kutyás kerítésnél? Csóvál közben és érdeklődő vagy támadni akar? Lehet, hogy "csak" ismerkedni akar. Megszaglászni kik is laknak arrafelé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#154HozzászólásElküldve: 2009.12.03. 21:08 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 20:27
Hozzászólások: 955
Elozmeny: maria (21875)

Nálunk is Astor ilyen vehemens, úgyhogy van tapasztalatom :lol:
Neki az a mániája, hogy megy, mint a tank, orra szántja a földet, egyszercsak gondol egyet, és hirtelen visszafordul. Karom kicsavarodik, ujjaim összepaszirozódnak, majd hanyatt esek. :evil: Na, ez ellen még nem találtam ki semmit. Ezt sosem látom előre...

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#153HozzászólásElküldve: 2009.12.03. 20:54 
Offline

Csatlakozott: 2009.11.28. 15:24
Hozzászólások: 13
Köszönöm a tanácsod.

A visszafordulás még nem jutott eszembe. Illetve valóban első időben egy megszokott útvonalon kell menni, én pedig ezt nem tartottam be.
Az utca felszántása után alaposan megdorgáltam, tény, nagyon bűnbánó-magdolnás képet vágott. Most, hogy már tudjuk, hogy szeret bennünket, nem hiszem, hogy a lelkébe taposunk azzal, ha erélyesebbek leszünk vele.

Mária


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#152HozzászólásElküldve: 2009.12.03. 20:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 20:27
Hozzászólások: 955
Elozmeny: maria (21871)

Szia!
A lényeg az, hogy mindig te tudd előbb, hogy mi fog történni. Gondolom nagyjából már van egy útvonalatok, tudod, melyik házban van kutya. Időben szólj rá, vond magadra a figyelmét, ha kell, ültesd le, és nézzen rád, csak rád. Ha nem ugat és rád néz, jutalom. Ha nem nyugszik, akkor forduljatok vissza, majd megint menjetek a kerités felé. Ha kell, 100x. Amikor új útvonalon akarsz vele menni, jó, ha előre felderited a terepet.
A kutya testtartásán, a füle állásán mindig látszik, ha felfigyel valamire. Na, akkor kell rászólni, nem később, amikor már örjöng.
Ahogy olvastam Marvinról, ő is elég domináns, makacs kutya, érdemes vele is eljátszani a dominancia játékokat. Pl. ajtón ő megy ki utoljára, kaja csak parancsra ehető. Ez jól bevállt már Cetli király kisasszonynál, és Astornál is.

_________________
KépKép

KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#151HozzászólásElküldve: 2009.12.03. 19:53 
Offline

Csatlakozott: 2009.11.28. 15:24
Hozzászólások: 13
Sziasztok!

Hát a környék kutyáival való barátkozás nehezen megy. A pórázon való séta addig oké, amíg kutyás kerítéshez nem érünk, ott azonban azonnal elfelejti, hogy eddig szót fogadott. S mivel én csak kb. 60 kg vagyok, ő pedig bivalyerős, elég nehéz visszafogni, ha beindul. Ma is felnyaltam az utcát, úgy megrántott. Utána bűnbánó volt, a korholást felfogta. Pedig el kell fogadnia, hogy a pórázon való utcai séta nem a játékról és a többi ebről, hanem a feltétlen engedelmességről szól. Van valakinek hasznos tanácsa ezügyben?

Mert nem adom fel, hiszen kerten (és házon) belül viszont egy tündér! Három nap után benn alszik a kutyaházban, addig csak a lábtörlőre feküdt le. Tegnap megette a maradék tökfőzeléket, ma meg egy fél paradicsomot is, amivel csak ugratásként kínáltuk meg. Még mondja valaki, hogy a kutya húsevő! (Az előző kutyánk kedvenc étele is a paradicsomos káposzta volt!)

Mária


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#150HozzászólásElküldve: 2009.12.01. 18:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Elozmeny: maria (21741)
Örülök, hogy jól vagytok! Majd megbarátkozik a környék kutyáival és akkor már semmi gond nem lesz. Mondjuk a kacsákon kicsit elcsodálkoztam, de hát jó retriever módjára inkább gondolom szót fogadott, minthogy meghajtsa őket.
És igen, minden ideiglenes a szívéhez nő egy kicsit az embernek. Mindegyik más és más és mind-mind egyéni karakter és valamiért emlékezetes. De valóban, Marvin különleges volt. Voltak szokások, mint például a reggeli ölelés, a goldi-topogós és még néhány dolog amik hiányoznak. Sőt ma még a főnököm is egyből észrevette, hogy eltűnt a "cuclis" :mrgreen: kutyám. De ez így van rendjén. Ő már megtalálta a családját és én örülök, hogy ti vigyáztok rá tovább.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#149HozzászólásElküldve: 2009.12.01. 05:54 
Offline

Csatlakozott: 2009.11.28. 15:24
Hozzászólások: 13
Sziasztok!

Az első és a második éjszaka (és nappal) is jól telt. Kapun belül otthonosan mozog, az utcán azonban még nagyon nyugtalan. Mint új kutyát szokás, az összes kapun belüli eb haragosan megugatja, és ez láthatóan zavarja őt. (Itt Csillaghegyen egyébként is igen nagy a kutyasűrűség.) Tegnap séta közben kétszer el is rántott, hogy odarohanjon a kerítéshez visszaacsarkodni. Eredmény: a bal gyűrűs ujjam a rántástól bedagadt. Tanulság kettő is van: nem az utcai magasabb sarkú cipőben kell egy negyven kilós ebet sétáltatni! Továbbá nem a láncos, hanem a sima bőr pórázt kell használni vagy kesztyűt kell húzni. Láthatóan rossz emlékeket ébreszt benne a sok rácson belüli vicsorgó eb, mert utána remegett az egész teste. Ahogy újra beléptünk a kertkapun, azonnal megnyugodott.

A család minden tagjához bújik, olyan mint egy nagyra nőtt plüssmaci. És az a finom goldi szag. nem tudunk betelni vele. Nagyon meg akar felelni. A cumiját tegnap a szemüvegemre cserélte, amikor véletlenül leejtettem, de hosszabb-rövidebb rábeszélés után sikerült visszacserélni.(Természetesen a szemüvegem sértetlen maradt, most is az van rajtam.)

Tegnap délután levittem a Duna partra, ahol igen fegyelmezetten viselkedett. Pedig egészen közel merészkedtünk a kacsákhoz és sirályokhoz. Nem roncsolt be a vízbe, nem ugatta meg őket, csak izgatottan figyelt. Amikor pedig indulni akartam, könyörögve nézett rám, hogy maradjunk még, sőt az ölelős érzelmi fegyvert is be akarta vetni (amit Sacival és velem is láthattok a képeken), hátha meghat vele.

Most éppen (hajnali fél hatkor) Lacival és Bencével sétál, mert ilyenkor a többi eb még jobbára alszik. (Őt is ébreszteni kellett!)
Sacinak köszönöm a tegnapi telefont. A hangján éreztem, hogy most kezdi csak igazán érezni a hiányát. Ugye, Saci?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#148HozzászólásElküldve: 2009.11.30. 22:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.30. 08:15
Hozzászólások: 212
Elozmeny: maria (21665)

Igen érdekel, és várjuk a fótókat is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#147HozzászólásElküldve: 2009.11.30. 18:48 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Elozmeny: maria (21665)
Mindenképpen!
Hogy telt az első éjszaka? A szomszéd kutyusokkal megbarátkoztak már? Madzagos lasztit cuccolgatja?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#146HozzászólásElküldve: 2009.11.30. 09:55 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:34
Hozzászólások: 1255
Elozmeny: maria (21665) Mindenképpen várjuk a fotókat és a beszámolókat! Mi is sok-sok boldog évet kívánunk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#145HozzászólásElküldve: 2009.11.30. 09:20 
Offline

Csatlakozott: 2009.11.28. 15:24
Hozzászólások: 13
Kedves Mindenki, aki örül annak, hogy Marvin révbe ért.

Köszönjük a jókívánságokat. Ha továbbra is érdekel Benneteket, hogy Marvin hogyan tölti napjait, olykor-olykor írok róla, és felteszek majd egy-két új fotót is.

Mária


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#144HozzászólásElküldve: 2009.11.29. 19:43 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.01. 08:21
Hozzászólások: 2229
Elozmeny: maria (21578)

Nagyon-nagyon boldog és hosszú együtt eltöltött éveket kívánok :smt041 :smt038 :smt026 :smt039

_________________
„ A szeretet szeretetet szül, akkor kapsz, ha adsz. A szeretet erő, kulcs, hogy élni tudj, és élni hagyj másokat.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#143HozzászólásElküldve: 2009.11.29. 18:51 
Elozmeny: Saci (21583)

a második képen simán röhög a kis dög :smt055 :smt055 :smt055


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#142HozzászólásElküldve: 2009.11.29. 18:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Most, hogy lelőttétek a hírt, hozom a képeket. Azt hiszem magukért beszélnek. Úgy gondolom, Marvin mostmár valóban hazaérkezett. Mária reggel nem volt otthon és amikor bejött a kertbe, Marvin egyenesen elérohant a teraszról. Tudta, hogy ki jött haza és ment előre köszönni nagy boldogan.
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A többi kép itt:
http://gallery.site.hu/u/RR_-_Retriever ... in/gazdis/

Boldog gazdis éveket!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#141HozzászólásElküldve: 2009.11.29. 18:16 
Elozmeny: maria (21578)


:smt026 :smt026 :smt026 :smt026
Minden jó kutyáért eljön azz álomgazdi !!!!!!!!!
Sok boldogságot kívánok !


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin
#140HozzászólásElküldve: 2009.11.29. 18:02 
Offline

Csatlakozott: 2009.11.28. 15:24
Hozzászólások: 13
Kedves Fórumosok!

Igen, Mr March (alias Marvin) úgy döntött, hogy velünk marad! Amikor Saci elment, akkor bepárásodott a szeme, (Sacié is!) de kb. félóra vigasztalás után szépen feloldódott, birtokba vette, és gondosan megjelölte jövendő birtokát. A környék cicái igen hamar rádöbbentek, hogy eztán más tranzitútvonalat kell keresniük. A mai nap élményeitől elfáradva most éppen összesett a fáradtságtól, és a teraszajtó előtti lábtörlőn alszik kinyúlva. (Pedig még vár rá egy kis esti séta, hogy a környéket is elkezdje megismerni.)

Köszönünk mindent Sacinak és az egész Retriever Rescue csapatnak.
Reméljük, hogy Marvin végleg hazaérkezett. Mi nagyon fogunk vigyázni rá!

Üdvözlettel
PM & TL ,

valamint családunk azon tagjai, akik már megismerkedtek vele:
Eszter, Bence, Gergő, Marci bácsi, Marika mama


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#139HozzászólásElküldve: 2009.11.29. 15:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Lelövöm a poént...
Marvin gazdis!

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#138HozzászólásElküldve: 2009.11.28. 19:26 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Elozmeny: maria (21493)
;)
Örülök, hogy sikerült regisztrálni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#137HozzászólásElküldve: 2009.11.28. 16:11 
Offline

Csatlakozott: 2009.11.28. 15:24
Hozzászólások: 13
Szervusztok!

Eddig még nem írtunk Marvin fórumára, pedig a családommal hetek óta gyönyörködünk benne és nyomon követjük a sorsa jobbra fordulását. Két hete pedig meglátogattuk Sacinál, és komolyan elkezdtük fontolgatni az örökbefogadását. Májusban veszítettük el egyik napról a másikra tízéves Edward nevű kan goldi kuyánkat, akit pótolhatatlannak éreztünk. Most viszont úgy érezzük, hogy egymásra találhatunk Marvinnal. Nem szeretnénk a volt kutyánkhoz hasonlítani, hisz minden kutya más és más egyéniség. Marvinnak a szépsége mellett pont a szuverén, büszke egyénisége ragadott meg. Ő gazdát keres, mi pedig egy új kutyabarátot! Bár olyan ideális körülményeket, mint Sacinál a pusztán a nagyvárosban nehéz biztosítani, de a Pilis és a Duna közelsége, a nagy kert, ahol lakunk és a napi kétszer egyórás garantált séta talán elég lenne számára (a szeretet és a biztonság mellett, amit nyújtani szeretnénk neki).

Holnap minden eldől.

PM és TL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#136HozzászólásElküldve: 2009.11.27. 15:04 
Offline

Csatlakozott: 2009.09.27. 19:39
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Lövő
Elozmeny: Fruzsi (21403)
Köszi Fruzsi, meglesem.
Másik kutyiban nem nagyon gondolkodtunk, talán majd tavasszal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#135HozzászólásElküldve: 2009.11.26. 20:22 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: CoffiEra (21396)


A Naptáras topicban leírta Andi. :-)
Lehet, Marvin nem a "Ti kutyátok", de esetleg másikban nem gondolkodtatok? Aki jobban való lenne Hozzátok, az adott környezetbe, a kislabi mellé, stb?

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#134HozzászólásElküldve: 2009.11.26. 19:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.09.27. 19:39
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Lövő
Sziasztok!!
Jajjj, de nagyon gyönyörű ez a kép... Szép kutyusok, igényes, munka.
Apropó naptár. Hol tudnék beszerezni ilyen RR-s 2010-es naptárt (és mennyiért)?? Lehet rendelni, és postán keresztül kézhez kapni?? Valaki tudna erről felvilágosítást adni?? Nagyon tetszik, mindenképp szeretnék magaménak tudni egy ilyet.

Na igen, és Marvin az új külsejével még szebb, mint ezelőtt. Remélem talál egy nagyon jó gazdit, akit majd szereti őt, és akit ő viszont szeret. (nekünk sajna nem jött össze :( )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#133HozzászólásElküldve: 2009.11.23. 09:55 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Mr. Március
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#132HozzászólásElküldve: 2009.11.15. 19:17 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Hát a mai séta is a többihez hasonlóan telt, egy kivétellel. Volt ott egy kiscsaj, aki folyton elvette Marvin labdáját és azzal cukkolta :mrgreen:
Volt futkározás:
Kép

Locs-pocs:
Kép

Az elmaradhatatlan hempergőzés:
Kép

Mindenféle akrobatikus elemeket is eltanult Chilitől:
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#131HozzászólásElküldve: 2009.11.15. 19:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Elozmeny: kala (20580)
Háát, ha szegény kozmetikus látná néha mit művel egy egy pocsolyában... :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#130HozzászólásElküldve: 2009.11.12. 20:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.30. 08:15
Hozzászólások: 212
Elozmeny: Saci (20549)

Na ennyit a kozmetikus munkájáról :smt042 :smt043


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#129HozzászólásElküldve: 2009.11.12. 20:01 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Elozmeny: Saci (20549)


hűű, nagyon klassz az utolsó kép!! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#128HozzászólásElküldve: 2009.11.12. 18:27 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#127HozzászólásElküldve: 2009.11.12. 18:25 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: Saci (20551)

Miért?
A medvék is így fogja a lazacot meg a pisztrángot, és ők is elég mackósak. :-)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#126HozzászólásElküldve: 2009.11.12. 16:09 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Elozmeny: Fruzsi (20550)
Ahhoz túl mackós :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#125HozzászólásElküldve: 2009.11.12. 16:08 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: Saci (20549)

Elkapott egyet is? :-)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#124HozzászólásElküldve: 2009.11.12. 16:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
A szikes puszták egyik fő sajátossága, hogy esők után tavak keletkeznek... Na Marvinnak több se kellett.
Kép

Kép

Kép

A történethez az is hozzátartozik, hogy a csatornából a pici halak át tudtak jönni ebbe a tóba. Marvin persze ezt észrevette és fél órán keresztül nem csinált mást, mint kergette a halakat :mrgreen: .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#123HozzászólásElküldve: 2009.11.09. 17:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:09
Hozzászólások: 2298
Tartózkodási hely: Törökbálint
Gyönyörű szép ez a kutyus!!! :mrgreen:

_________________
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#122HozzászólásElküldve: 2009.11.08. 20:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:40
Hozzászólások: 1474
Elozmeny: kala (20171)
Hát, igen. Egy ideje már dunyha mániában szenvedek és pont ott gondolkoztam rajta, hogy lehet nem is kéne vennem. Elég lenne ha összegyűjtögetném a kutyák szőreit :mrgreen: Egyébként hihetetlen pihe puha lett Marvin! Igazi dögönyöznivaló plüssmaci lett belőle :mrgreen: Imádom gyömöszkölni :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#121HozzászólásElküldve: 2009.11.08. 19:18 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Marvin megújult külsejéhez megújult leírás is született.

Idézet:
Marvin egy igazi férfi. És ezt tudja is magáról. Kicsit makacs és kicsit hiú, de egy tündéri mackó. Következetes neveléssel, álomebként viselkedik, ideiglenes befogadójának első szóra szót fogad. Mád labdázni és apportírozni, jó retrieverként pedig természetesen szereti a vizet. Azonban Marvin igényli a foglalkozást, a nagy sétákat és az agyát tornáztató feladatokat. Különösen intelligens, tudja ki az akinek szót kell fogadni, és ki az akivel csak játszik. Ezért elsősorban olyan gazdit keresünk számára, aki rendelkezik némi kutyás tapasztalattal és kihasználva Marvin képességeit, csiszolgatná tovább tudását. Nagy mozgásigénye miatt kertes házba szeretne költözni, gazdája egyedüli kedvenceként. Kisgyerekek mellé termete és mozgékonysága miatt nem ajánljuk.


Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#120HozzászólásElküldve: 2009.11.07. 16:01 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.30. 08:15
Hozzászólások: 212
Elozmeny: Saci (20117)

Nagyon szép lett :D Azért ami lejött róla, az egy másik kutyának elég is lenne télikabátnak ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvin - gazdát keres
#119HozzászólásElküldve: 2009.11.06. 20:39 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.25. 11:38
Hozzászólások: 2946
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Komoly férfi :D

_________________
Emese


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 168 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség