Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.25. 14:25

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 76 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli
#76HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 09:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ribizli gazdája is küldött képet, és egy kis írást nekünk!

Idézet:
2009 tavaszán el kellett búcsúznunk szeretett Tapikánktól, az akkor 11 éves fekete labradortól, aki olyan sok örömet és boldogságot okozott mindannyiunknak. Tudtuk, hogy utódja csakis szintén fekete labradorlány lehet. Nem vártuk Tőle, hogy Tapikát pótolja. Ám több generációt felölelő családunkban olyan négylábú jóbarátra vágytunk, aki – csakúgy, mint Tapika - Idős Nagymamánk (Dédink) és topogó legkisebbjeink szelíd és gyengéd társa lehet. Nem is volt kérdés, hogy Ribizli legyen az új (játszó)társ! Gyönyörű fekete gombszemeivel, mosolyt fakasztó mosolyával, kölyökkori szeleburdiságával azonnal belopta magát a szívünkbe. Persze tudtuk, hogy a szeretetünkért szeretetet és figyelmességet kapunk majd tőle. Külön figyelmeztetés és fegyelmezés nélkül tudja és ismeri gazdija - szeretett Dédink - minden mozdulatát, intését. Pontosan tudja, miből mennyit, meddig szabad, és mintha pontosan értené azt is, hogy mit miért nem szabad. Ugyanúgy biztonsággal engedhetjük érdeklődő csöppségeinket is a közelébe, hisz jámbor Ribizlink határtalan türelemmel és megértéssel fogadja egypáréves rosszcsontjaink néha kicsit darabos és túl közvetlen közeledését.

Hogy mit kér cserébe Ribizli? Egy otthon családi melegét, a kertbe csak akkor menjen, ha tényleg kedve (vagy szüksége) tartja, és legyen egy kényelmes kanapé, melyen bármikor, bármeddig pihenhet békében.


Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli
#75HozzászólásElküldve: 2009.11.29. 20:47 
Offline

Csatlakozott: 2009.05.05. 09:28
Hozzászólások: 125
Elozmeny: Gkari45 (21588) Pille miután elhoztuk jó ideig egyáltalán nem szólalt meg. Legalább két hónapig. Ha a Sacinál nem hallottam volna ugatni, tuti elvittem volna már egy-fül-orr-gégészhez :D . Most a Jani cimborái felszólnak telefonon ha itt vannak, hogy engedjük már be őket :mrgreen: .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli
#74HozzászólásElküldve: 2009.11.29. 19:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.03. 08:49
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.
Elozmeny: Gkari45 (21588)

Kedves Karesz!

Addig örülj, amíg nem ugatós a kutyusod. De biztos vagyok benne, ha teljesen megszokja és magának érzi a területét, akkor jelezni fogja, ha esetleg valaki csenget, vagy megáll a kapu előtt. Okos kutyusok a labik, tudni fogja, hogy hogyan védje a területét és hogyan jelezzen. Egyébként sok kutya nem ugat, amikor jön valaki, még be is engedi a területre, de amikor már becsukta maga mögött a kaput, akkor aztán belekezd az ugatásba. Típus függőek ők is. Sok puszi Ribizkének! :D :D :D

Üdv.

Andi

_________________
Andi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli
#73HozzászólásElküldve: 2009.11.29. 19:15 
Offline

Csatlakozott: 2009.11.27. 18:17
Hozzászólások: 2
Kedves Andi, és a többiek!
Köszönjük a jókivánságokat.Nálunk 3 hónapja távozott az örök vadászmezőkre az előző kutyus(szintén labi), de mi hamar döntöttünk,hogy kell egy új.Van erről egy igazság:"Kutya nélkül lehet élni, de minek!".
Tanácsot kérek:Max.egy macska láttán hajlandó néha vakkantani.Jó lenne, ha pl. amikor valaki érkezik, azt is jelezné.Tudom, hogy a labrador nem igazán ugatós fajta, na de ennyire?Lehet-e erre tenítani?
Üdv:Károly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli
#72HozzászólásElküldve: 2009.11.27. 20:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.03. 08:49
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.
Kedves Karesz!

Ribizke nagy kedvencem volt, nagyon örülök neki, hogy jó gazdira talált és hogy ilyen hamar beilleszkedet egy ilyen szép nagy családba.
Na, azért Kati mama ágyába had bújjon be néha :lol: :P , ennyi kényeztetés neki is kell. Ha esetleg van rá módod, akkor szívesen megnéznék majd róla újabb képeket. Idáig is tündi-bündi kutyus volt, de ha egy kutyus kiegyensúlyozott, megtalálja az otthonát, az igazán meglátszik rajta, így Ribizke biztos, hogy felülmúlja önmagát is. Azért is nagyon kötődöm hozzá, mert az én kis lelenc kutyusom nagyon hasonlított rá, akit lassan két hónapja temettünk el. Remélhetőleg az én családom is lesz annyira erős, hogy egy újabb kutyust tudjunk befogadni.
Kívánom nektek, hogy leljen benne sok örömetek és neki is viszont bennetek. :D :D :D

Üdv.

Andi

_________________
Andi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli
#71HozzászólásElküldve: 2009.11.27. 19:05 
Elozmeny: Gkari45 (21451)


Idézet:
Reggelre még mindig Katimama ágyában hever, na erről még le kell szoktatni.


miért is??????? :D :D :D :D :D


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli
#70HozzászólásElküldve: 2009.11.27. 18:50 
Offline

Csatlakozott: 2009.11.27. 18:17
Hozzászólások: 2
Szeretettel üdvözlök mindenkit!
Ribizli az új családjában immár 3. hete nagyon jól van.Anyósomnál (Katimama) lakik, én-párommal a szomszédban,de én vagyok a "főnök"!Naponta többször is találkozunk, mindenkit kitörő örömmel fogad, már kezd a féktelen felugrálásról is leszokni.Esti séta már póráz nélkül is megy, fegyelmezetten mellettem halad, ha pórázon van, most már nem rángat.Már azt is megtanulta, hogy étkezés végéig az előszobában türelmesen fekszik.Hétvégeken a Rómaiparton hatalmas futkosás, füttyre is visszajön, ha kell.Reggelre még mindig Katimama ágyában hever, na erről még le kell szoktatni.Mindezeket nagyon gyorsan tanulta, egyszer sem volt szükség kemény fegyelmezésre, max. egy kicsi orrkopp, az is ritkán.Unokám (még csak 13 hónapos)közvetlen közelébe még nem mehet,mert ahhoz még egy kicsit szertelen, nem szeretnénk, hogy a gyerek megijedjen, az biztos, hogy a kutya nem ártana neki.Végezetül:Ribizli már eddig is sok örömöt adott nekünk, gondot ehhez képest gyakorlatilag semmit, köszönjük mindenkinek!
Szeretettel:Károly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli
#69HozzászólásElküldve: 2009.11.11. 17:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.03. 08:49
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.
Kedves Fruzsi!

Nem azért írtam, mert nem hittem el, csak örömömben, hogy ilyen hamar sikerült gazdit találnia.
Az nagyon jó, hogy kertes házba került és olyan helyre, ahol nincs egész nap egyedül, mindig van valaki vele.
Azért én remélem, hogy az új gazdája fog írni pár sort róla, de ti ha megtudtok róla valamit, úgyis megírjátok a fórumra.

Üdv.

Andi

_________________
Andi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli
#68HozzászólásElküldve: 2009.11.09. 19:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: bomby2 (20380)

Igen, van neki. Ilyennel nem szoktunk viccelni.

Egy nagy családba került, ahol egy utcában lakik az anyuka és két gyermeke, 3 külön házban, így elég rendesen el fogják látni feladattal. Napközben vigyáz az anyukára, és így szinte sosem lesz egyedül, utána pedig a gyerekek szórakoztatják majd küönböző programokkal... sétával, hajókázással, kirándulásokkal.
Nem mindenki grafomán, még nem tudni, gazdija fog-e írni, ha nem akar, nem kötelezhetjük erre.
Alkalmanként minden kutyára rákérdezünk, hogy érzi magát, vagy ha e-mailban kapunk híreket, képeket, azt is közzé szoktuk tenni.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli
#67HozzászólásElküldve: 2009.11.09. 19:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.03. 08:49
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.
Sziasztok!

Valóban van gazdija Ribizkének? Örülök nagyon :D , de szomorú is vagyok :cry: . Azért ezúton kérem a gazdiját, hogy tudasson róla, hogy érzi náluk magát és mi van vele, legalább néha pár sort. Ja meg lányok titeket is kérlek, hogy ha tudtok róla valamit azért néha írjatok a fórumba.
Sok-sok puszi Ribizkének és kívánom neki, hogy legyen nagyon boldog kutyus! :lol: ;) :lol:
Üdv.

Andi

_________________
Andi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#66HozzászólásElküldve: 2009.11.08. 13:03 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ribizli gazdis.
Remélem, Kriszti is ír majd, és esetleg az új gazdi is bejelentkezik!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#65HozzászólásElküldve: 2009.11.07. 23:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Ribizli jól van, eleven, virgonc kiscsaj még mindig, és holnap költözik új gazdijához! ...csak én vagyok teljesen elhavazva.....

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#64HozzászólásElküldve: 2009.11.07. 21:45 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Hírek Ribizliről?

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#63HozzászólásElküldve: 2009.10.28. 20:55 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.03. 08:49
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.
Kedves Fruzsi!

Egyetértek veled, nem feltétlenül az a megoldás, hogy egy unatkozó állatka mellé még egy unatkozó állatkát tegyünk. Nem biztos, hogy egymást fogják lefoglalni, sokszor felmerül a probléma, hogy ketten unatkoznak. Sajnos a mai világban az emberek zöme egész nap dolgozik, így állatkáik nélkülük, sokszor teljes magányban töltik el a napközbeni 9-10 órát. Azonban sokszor annál nagyobb örömöt okoz, amikor a szeretett személyek hazatérnek és megdögönyözik kedvenceiket. Nézőpont kérdése. Én egy olyan gazdit kívánnék Ribizke mellé, de mondhatom, hogy minden kutyus mellé, akik vagy különböző időbeosztásban, vagy rugalmasan dolgoznak, vagy esetleg nyugdíjasok és igen sokat tudnak kedvencükkel foglalkozni. Tudom ezek sokszor nagy szavak, de saját tapasztalatomból merítve gondolom így. Egy állat is törődést igényel és nem csak ő van értünk, hanem mi is érte és ezért nem mindegy, hogy mennyi időt töltünk velük, hiszen ők mindig csak várnak és várnak minket és óriási örömmel tölti el őket amikor velünk lehetnek, akkor is, ha éppen nem játszunk velük, hanem csak a kerti széken ücsörögve a fejüket a lábunkra hajtják, vagy nézik, hogyan teregetjük ki a ruhákat, vagy éppen kertészkedünk stb. Nekik az is nagy öröm, mert velünk vannak.
Üdv.
Andi

_________________
Andi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#62HozzászólásElküldve: 2009.10.27. 22:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: MyLife (19182)

Szia!
Igen, a kutyák minden további nélkül tanulnak egymástól és együtt. Leginkább rosszaságot, és kreativitást. Azaz ha van egy neveletlen kutyátok, akkor egy másik, szintén bohó, fiatal kutya beszerzésével legfeljebb kettőre tesztek szert. Ez azért jó, mert ketten már meg tudják fogni a mosott ruhát és a pokrócot, hogy testvériesen megosztozzanak rajta. Esetlegesen atomjaikra bontsák.

Ha kevés időtök van egyre, nem az a megoldás, hogy szereztek még egyet, hiszen ettől nem lesz több időtök az elsőre, viszont már kettő ebről kell gondoskodni.

Én azt javaslom hát, hogy először foglalkozzatok Herceggel, legyen ő nevelt, rendes eb, és utána, ha vele már tudtok bánni (ugyanis ha neveletlen, feltételezhetően a köztetek lévő viszony se tökéletes és makulátlan), utána érdemes új kutyában gondolkodni.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#61HozzászólásElküldve: 2009.10.27. 17:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Szerintem a cicákkal sem lenne baja Ribinek, bár a nyuszik be vannak zárva, nem futnak előle, és ez alapvető különbség. Nem voltam pár napig, így nem tudtam írni sem róla, és új képek sem készültek, de ezt pótolom mindenképp! :)
Nagyon örült tegnap mikor hazajöttem, alig bírt magával, majd' szétesett, úgy csóvált :) Az alakja icipicit már változott, kezdi ledolgozni a hordó-formát. De nagyon labi, minden kaját szeretne a hasában tudni, és mindig nagyon éhes :)

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#60HozzászólásElküldve: 2009.10.27. 13:48 
Offline

Csatlakozott: 2009.10.27. 13:34
Hozzászólások: 1
Sziasztok, végigolvastam a történetet, és nagyon megható :)
Ha jól értem még örökbefogadható.
Már beszéltem a párocskámmal, puhul, hátha beadja a derekát. Én nagyon örülnék neki, a gyerekek is, meg Herczeg is, ha játszótársat kapna. Pont ilyen lökött fekete kan labink van, Ribizkével egy idősek. Ő is örökmozgó, majd kirobban belőle az energia, és mindenkit nyal fal, és imád. Hát házőrzőnek nem az igazi :D
A hét második felében jön hozzá kiképző, és jó lenne ha Ribi mostanában jöhetne hozzánk, mert akkor egyszerre tanulnának. Merthogy most adtuk fel, hogy majd mi megtanítjuk, okos állatok sokat tanulnak, de a mi szakértelmünk nem elegendő hozzá, úgyhogy jön egy szakember, és majd az ő segítségével remélhetőleg komolyabb eredményeket is elérünk.
Mi Cegléden élünk, kertes házban, Herczeg az udvaron van, bár van neki kenel építve, csak akkor van benne, ha olyan ügyködés van a kertben, amiben jobb ha nem segédkezik. Leszokott már a mindent megrágok korszakról, már kint maradhat a roller a kertben :D Két lánykánk van 7 és 11 évesek.
Nem tudunk annyi időt eltölteni Herczeggel amennyit igényelne, és megszakad a szívem érte, hogy amíg mindenki dolgozik, suli, csórikám egyedül unatkozik, úgyhogy már elég régóta foglalkoztat a gondolat, hogy kéne neki egy partner akivel elszórakoztatják egymást.
Úgyhogy még fűzöm az emberem, aztán meglátjuk hátha :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#59HozzászólásElküldve: 2009.10.27. 09:11 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Elozmeny: christiiee (18081)

Ezeken a hév megállós képeken olyan Ribizke, mint Szaffi labi, nem? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#58HozzászólásElküldve: 2009.10.25. 15:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:09
Hozzászólások: 2298
Tartózkodási hely: Törökbálint
Hogy van a kislány? :)
Olvastam, hogy a nyuszikat nem bántja :D tündérke! Viszont akkor talán a maccsokat se enné meg vacsira, nem? ;)

_________________
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#57HozzászólásElküldve: 2009.10.17. 17:46 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.03. 08:49
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.
Sziasztok!

Ribizke hallom fejlődik. Nagyon tündi-bündi az új képeken. Remélem, hogy hamar talál gazdit magának.

Üdv.
Andi :D

_________________
Andi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#56HozzászólásElküldve: 2009.10.15. 15:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Ezek meg pár nappal ezelőtti képek:

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#55HozzászólásElküldve: 2009.10.15. 14:54 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Sajnos ennél jobb képeket ilyen ocsmány időben nem tudtam róla csinálni (ráadásul telefonnal)... de nem adtam fel :)

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#54HozzászólásElküldve: 2009.10.15. 14:36 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
PR:

Ribizli 1,5 - 2 év körüli labrador szuka kutya. Bújós, jóindulatú kislány, de még alakításra szorul. Kutyákkal, gyerekekkel jól kijön, macskával nem találkozott még, a nyuszikat viszont nem bántja. Maximálisan alkalmazkodik a környezetéhez, a lakásban szépen lefekszik, de a kertben is elvan. A foglalkozást nagyon igényli, és szüksége is van rá, mert nem sokat foglalkoztak vele idáig. Az alapvető dolgokat pl pórázon sétálás, leülés most tanulja. Kíváncsi, szeleburdi kicsilány, aki egy kis tanítással tökéletes családi kutya lesz!

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#53HozzászólásElküldve: 2009.10.15. 14:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Ribizliből ma kivarázsolták a kapcsokat, ami összefogta a hasán a sebét. Kisasszony egy hős volt, az út meg borzalmas a dokiig... Elindultunk, az első 10 percben épp csak szemerkélt az eső, mire leértünk a HÉV-állomásra, addigra már esett a hó is... utána meg végig újra az eső, amég haza nem értünk... Nyakig sárosak és vizesek lettünk.
Ribi az autók közt nem félt, az elején kicsit kellett bíztatni, hogy jöjjön, de utána már szépen jött. A HÉVre első kérésre felszállt, bár nehezményezte hogy szájkosarat adtam rá, de hát a szabály az szabály..... levenni csak akkor akarta, amikor leszálltunk, akkor viszont nem volt hajlandó jönni, hanem csak kaparta le magáról... de amég fent voltunk, tűrte szépen.
Doktorbácsinál nem kellett várni, rögtön bemehettünk, felpakoltuk az asztalra, ahol szépen várt, amég előkerült a kapocskiszedő. A hátára feküdni nem akart, így nekünk kellett lefektetni és lefogni, mondanom sem kell, hogy nyakig sárosak lettünk. Kapcsok pillanat alatt kint voltak :) Hazafelé sétáltunk jó fél órát az esőben, nem volt ellene semmi kifogása. Vittem flexit neki, így még egy kis szabadság érzése is volt.

Alapvetően egészen jól megtanult pórázon jönni, csak néha elfelejti hogy rajta van, de amint megérzi, már ott is van mellettem és néz, hogy mi van :) Ha kutyát lát, teljesen bezsong, főleg ha nem mehet oda hozzá. Ha odamehet, akkor megszagolja, és szépen jön is tovább.
Ha sima bőrnyakörvre rakom a pórázt, akkor húz még eléggé, de a reti póráz nagyon jól bevált nála, a legapróbb, 2 ujjas húzásnál szépen megáll és rámnéz :)
Ügyesokos kislány, egy igazi csiszolatlan gyémánt! :)

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#52HozzászólásElküldve: 2009.10.14. 22:10 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ribizlinek kéne egy gazdikereső szöveg... Kriszta, írsz?

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#51HozzászólásElküldve: 2009.10.09. 20:01 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Lassan de biztosan ideértem én is :)
Ribizli nagyon lökött, szeleburdi, szélvészkirálykisasszony, de nagyon kedves, folyton nyalakodós csajszi. Mikor Judit meghozta, majd kitépte a karom, amég beértünk a kapun, így ma gondoltam egy merészet, és ráadtam egy retriever-pórázt. Az első 5 méteren néhányszor meg kellett rántanom, de nagyon ügyesen rájött, hogy csak akkor jön a rántás, ha elkezd húzni, így szépen figyelt hogy jövök-e mögötte :D Ha megálltam, akkor leült velem szemben és várt. Így ugyan az újbóli elindulás kicsit nehéz volt, mert körbeugrált örömében, és újra húzni kezdett, de abszolút fejlődőképes kislány.
Bent a lakásban mindenre felugrál (szekrényre, konyhapultra, emberre-mondjuk emberre kint is), kíváncsi és kaját keres...:D elég jó húsban van, most itt pihen a lábamnál. Ha egyedül van kint, akkor hisztizik... Ha Hektor is kint van, akkor egy hangjuk sincs.
Fényképet próbáltam csinálni róla, de nagyjából csak olyanok lettek, hogy ül előttem, és felfelé bámul, vigyorogva, lihegve :D Ha hátrébb lépek egy lépést, jön utánam :D de majd próbálkozom valami jó képet összehozni róla.

Ja, a férfiaktól tart egy kicsit.. a párom ma este találkozott vele testközelbe először, kutyák bent, ő jött be az ajtón. Hektor örült, Ribizli csak várt, mikor meg a párom meg akarta simogatni a fejét, lelapult a földre... utána hagyta magát simogatni, de elég egyértelműen félelmében lapult a földre...:( Mikor már látta hogy nem bántja senki, hátradobta magát és élvezte a simogatást :)

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#50HozzászólásElküldve: 2009.10.09. 18:12 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Elozmeny: Fruzsi (17526)

Ribi! :D Mondtam én!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#49HozzászólásElküldve: 2009.10.09. 14:30 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ribizli jól van. Ma beszéltem röviden Krisztával. Épp kint gyúrták egymást Hektorral a kertben.
Mindennel és mindenkivel jól kijön, ha kicsi, ha nagy, lábak számától függetlenül... az első jelek szerint.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#48HozzászólásElküldve: 2009.10.08. 19:57 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:22
Hozzászólások: 1237
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Teljes komolysággal... de tényleg egy igazi sajtkukac ez a kutya... nem igazán marad nyugton... :D fotót nehéz róla csinálni...
És igen, Leila meg várt a kocsiban ! :P :P :P

Elozmeny: Fruzsi (17405)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#47HozzászólásElküldve: 2009.10.08. 19:55 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: hugi26 (17402)

Na jó, Leilára való tekintettel kimostad magad. :-) :-P

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#46HozzászólásElküldve: 2009.10.08. 19:53 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:22
Hozzászólások: 1237
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Igen úrnőm, mivel siettem, és a kutya egy percig nem marad nyugton... készült több is, de homály!!!!

Kriszti csinál majd róla ;)
Elozmeny: Fruzsi (17397)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#45HozzászólásElküldve: 2009.10.08. 19:48 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Te mondd Judit!
Azt a két képet csinálták róla, amit a hányás előtt látok a képtárában?

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#44HozzászólásElküldve: 2009.10.08. 19:44 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:22
Hozzászólások: 1237
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Jó erő társul a fiatalos vehemenciával..:D talpon tartja a gazdit, aaaaaaaaz tuti..:D

Leila is felszedett pár kilót:D
De lelkileg nagyon jól vannak, Nektek is köszönhetően! ;)

Elozmeny: aniko (17393)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#43HozzászólásElküldve: 2009.10.08. 19:42 
Offline

Csatlakozott: 2009.08.30. 09:51
Hozzászólások: 67
Elozmeny: hugi26 (17366)
Nem megmondtam, hogy jó erőben van? :D

Ez a fekete gyöngyszem jól összeszedte magát. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#42HozzászólásElküldve: 2009.10.08. 18:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.03. 08:49
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.
Ahogy látom Ribizli kertes házba került, itt biztos kiszaladgálhatja magát. Nagyon jókedvűnek tűnik a képen. Cukor pofa.
:D Kiváncsi vagyok hogy tetszik neki az új élet, a sok új szagok, hangok és az új környezet. Hajrá Ribizke! ;)

_________________
Andi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#41HozzászólásElküldve: 2009.10.08. 15:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:22
Hozzászólások: 1237
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Igazi sajtkukac, faltörő kos... megy előőőre :D

Kép

Elozmeny: Fruzsi (17361)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#40HozzászólásElküldve: 2009.10.08. 15:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ma Ribizli is áttette székhelyét ideiglenes befogadóhoz, Pomázra.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#39HozzászólásElküldve: 2009.10.07. 19:37 
Offline

Csatlakozott: 2009.08.30. 09:51
Hozzászólások: 67
Elozmeny: hugi26 (17307)
Nagyon-nagyon szívesen!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#38HozzászólásElküldve: 2009.10.07. 19:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:22
Hozzászólások: 1237
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Ezer és millió köszönet, hoyg Ti is hozzájárultok a gyógyulásukhoz!!!!! :)

Elozmeny: aniko (17306)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#37HozzászólásElküldve: 2009.10.07. 19:21 
Offline

Csatlakozott: 2009.08.30. 09:51
Hozzászólások: 67
Elozmeny: Fruzsi (17287)
De jó, hogy elmehet végre. Már jó erőben van napok óta.
Kedves, türelmes, jó kutyus volt végig a JT-n.
Nagyon örülök, hogy ilyen rövid idő alatt felgyógyult. :)
Szuper gazdit kívánok Ribizlinek (is) !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#36HozzászólásElküldve: 2009.10.07. 14:12 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: hugi26 (17293)

Ez a minimum. :-)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#35HozzászólásElküldve: 2009.10.07. 14:00 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:22
Hozzászólások: 1237
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Kedves vagy, én is szeretlek :D :D :D

Elozmeny: Fruzsi (17287)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#34HozzászólásElküldve: 2009.10.07. 13:40 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: Culinan (17260)

Szia!
Holnap utazik, ha addig rá nem esik Judit fejére egy tégla.
Fruzsi

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#33HozzászólásElküldve: 2009.10.07. 10:47 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.08. 12:03
Hozzászólások: 94
Sziasztok!
Én hétvégén szívesen elfuvarozom a kutyust. Esetleg a péntek délután is jó lehet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#32HozzászólásElküldve: 2009.10.06. 21:00 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: bomby2 (17199)

Szia!
Igen, az ivartalanítás rendben zajlott.
Pomázra akkor kerül, ha akad, aki átvigye, mert gyalog kicsit még messze lenne neki egy ekkora műtét után. De legkésőbb (reményeink szerint) csütörtökön átköltözik. Bár költözhetne akármikor...
Fruzsi

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#31HozzászólásElküldve: 2009.10.06. 20:35 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.03. 08:49
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.
Sziasztok!

:D Nagyon boldog vagyok, hogy Ribizke jól van. Mikor várható, hogy Pomázra kerül? Az ivartalanítás is rendben zajlott?

Üdv.

Andi

_________________
Andi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#30HozzászólásElküldve: 2009.10.05. 19:25 
Offline

Csatlakozott: 2009.08.30. 09:51
Hozzászólások: 67
A kanül még benne van, leragasztva.
A kijövése a kennelből inkább kirobbanásnak volt mondható, bár lehet, hogy ma csak nagyon sietős volt neki, mert többször elvégezte a dolgát.
A bélműködése tuti rednben van. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#29HozzászólásElküldve: 2009.10.04. 18:59 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ribizli akár holnap költözhetne ideiglenes befogadóhoz!
Aki vállalni tudná, hogy a Juhász Tamás Klinikáról Pomázra utaztassa, jelentkezzen Andinál: 20/526-0331 vagy nálam: 20/59-333-80

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#28HozzászólásElküldve: 2009.10.04. 18:47 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: aniko (17024)


Jaj, nagyon köszönjük!
Örülök, hogy ennyire jól van. :-)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ribizli - gazdit keres
#27HozzászólásElküldve: 2009.10.04. 18:39 
Offline

Csatlakozott: 2009.08.30. 09:51
Hozzászólások: 67
Kinti kennelbe került, nagyon jól van. Ha nem láttam volna a saját szememmel, hogy milyen rosszul volt, most nem hinném el.
Ugat is már. :)
Gyönyörüüü (ö is).
Böbe mellé került, de mivel egyik leányzó sem agresszív, nincs is semmi probléma köztük.
Kivittem a zöldbe ahol boldogan szimatolt és igen lendületesen sétált. :)
Volt minden aminek lennie kellett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 76 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség