Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.25. 01:39

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Némó - közvetített kutya
#24HozzászólásElküldve: 2010.03.07. 20:55 
Offline

Csatlakozott: 2010.03.03. 22:12
Hozzászólások: 11
A kutyák megkapták az oltásokat,a csipeket,meg a kullancs elleni védelmet.Állatorvos megvizsgálta őket,minden rendben van velük,szerető gazdiknál vannak,megnyugodhattok.Sajnos nekünk akkor sem tetszik a hozzáállásotok a dolgokhoz, ezért nem is kommentáljuk többet az itt elhangzottakat.
Részünkről nincs harag,de nem szeretnénk a fórumot tovább irkálni!
Sziasztok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van gazdijelöltje
#23HozzászólásElküldve: 2010.03.06. 10:29 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:22
Hozzászólások: 1237
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
:lol: :lol: :lol: ezt sem hallottam még, hogy rasszista legyek...
kivetítve emberre talán úgy lehetne, hogy aki fehér, az nem lehet fekete... és jéééé, tényleg... ez nem rasszizmus, hanem tény...
és megköszönném, hogy ha nem vádaskodnál rögtön... és lenne annyi tiszteleted a másik ember felé, hogy feleslegesen nem rasszistáznád le...


Elozmeny: Barney (30039)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van gazdijelöltje
#22HozzászólásElküldve: 2010.03.06. 06:53 
Elozmeny: Barney (30040)

Most már aztán elég legyen !
Nem tudom mi ütött beléd, de a telefonban teljesen normálisan beszéltél, és még támogattad az ivartalanítást is. Még Te mondtad nekem, hogy Némó mindent megmászik.
Én azt mondtam Neked a telefonba, hogy Némó lehet RR kutya, Kap chipet, és az ivartalanítást felvállaljuk, de a másik kutyádhoz semmi közünk.
Szégyelje magát az a szervezet, aki oltatlanul és chip nélkül ad egy kutyát gazdához.
Az, hogy Rony átadásánál nem volt ott a FRuzsi, ......azt is mondtam Neked, beteg, és tanulnia is kellene.
De Levente a csapat orvosa és 100%-an megbízik benne mindenki.
Nagyon sajnálom hogy idáig fajult a dolog.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - közvetített kutya
#21HozzászólásElküldve: 2010.03.05. 23:52 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Csuda érdekes dolgokat mondasz.

Ronynál nem voltam ott, mert beteg voltam. Ezt, akivel beszéltem, tudta, mert mondtam.
Amikor hetekig 38 fokos lázzal küzdök, nem szívesen beszélek idegenekkel, mert kellemetlen, hogy a kialvatlanságtól és a betegségtől nem tud a másikra figyelni az ember. Egyben ez az állapot, főleg úgy, hogy egy bőrgyulladás miatt bőr sincs a kezemen, alkalmatlanná tett a munkavégzésre, különösen egy olyan higiénia és fertőző ágensek, baktériumok, stb. szempontjából kényes helyen, mint egy állatorvosi rendelő.
De ez az én magán problémám, talán nem kéne belekeverni, főleg nem felróni, amivel nem vagy képben.


Rony visszaadási szerződése még véletlen sem volt egyesületi, ha alaposan megnézted volna. Az egyesület szándékosan maradt ki a dologból (azt leszámítva, hogy a kutya tartóját és eredeti gazdáját összekötötte, illetve ellátta jó tanácsokkal), mert nem az egyesület kutyája volt Rony. Most ez fáj és felrovod nekem, de amikor Némónak segíteni akarunk, azt már aztán ne!!!
Veszettség oltani KÖTELEZŐ egy kutyát, Ronynak évek óta nem volt. Te magadnak meg, aki befogadtad azt a kutyát, talán megnyugtató, ha chippel ment haza, és legközelebb nem kell egy hétig megszeretnie valakinek, mire előkerül a gazdája.
(Bármely más állatorvoshoz bemehettetek volna egyébként, vagy egymás közt a kertben is leboxolhattátok volna a kutya tulajdonjogát. Senki nem tartott pisztolyt a fejetekhez.)

Furcsa, hogy Némó ne legyen fajtamentett kutya, amelyhez chipet és ellátást ajánlunk, de O.J-t, aki keverék és egy másik szervezettől van, tegyük azzá.
Nem érzel némi fordítottságot ebben?

Kaptál egy lehetőséget, egy szóbeli megállapodás keretében, azaz a kutyát, amit rajtunk keresztül kaptál, ivartalanítjuk és ezzel együtt chipezzük. (Miután mi nem lakossági ivartalanítunk és chipezünk, így a technikai részét, hogy ezt hogy "könyvelhetjük el" az egyesületnél és a minket ellátó állatorvosnál, meg kellett volna oldani. Ezt a részét Te át sem látod, nem is érted, csak a fals ideológiáidat gyártod.)
Mindezt azért ajánlottuk fel, mert korábban Rony-t korrektül tartottad, elláttad, és azt gondoltuk, jó gazdája lennél egy másik kutyának, ha már vissza kellett őt adni az eredeti tulajnak.

A lehetőséggel látszólag éltél, majd amikor kiderült, ez nem egy kupon és nem a zsibvásárban vagy, ahol másra elköltve is levásárolhatod az árát, akkor kitört a hisztéria, meg a saját golyóidhoz kaptál.
Meg hát milyen szemétség, hogy nem chipezzük a mástól örökbefogadott keverék kutyádat, vagy állatvédő szervezetként csak ivartalanított vagy ivartalanításra kerülő kutyákat chipezünk.

Baromi egyszerű lett volna azt mondani: Nem, köszönöm, nem élek a lehetőséggel, mert én ivaros kutyát akarok. Ezt telefonba is mondhattad volna, és nem kéne harmadik napja itt eszmecserélnünk a nagy semmiről.
Ahogy én is ezt tettem és elmondtam tegnap, szóban: NEM értek egyet a döntéseddel, de elfogadom, mert nem tehetek mást.
Ehelyett Te inkább kupeckedsz és alkudozol, mint a piacon.

Akkor most ki is az, aki hátulról rugalmas gerinccel közelít?
Felrósz valamit egy talált, általad hazavitt kutya kapcsán, amit kikérsz egy másiknál.
Ugyanezt felrovod egy másik, más szervezettől örökbefogadott keverék kutyánál is.
Ráadásul ezt a keverék kutyát még más által, más költségén is szeretnéd chipeztetni.

Visszaolvasva a topicot szemmel láthatóan nem is a heréléssel van gondod, mert az #5. hsz-ban még O.J-vel kapcsolatban is erről érdeklődsz:
Idézet:
Egyébként mibe kerülne, ha O.J.-t is szeretnénk eonukká tenni? Neki még se oltása, se semmilye sincs! Mert akkor talán őt is elvinnám magammal...

Akkor mivel is?
Hogy a kupon-ötletedet a másra való átváltással kapcsolatban nem nyaltuk be, és tapsikoltunk örömünkben? Hogy nem vállalja magára ezt az egyesület anyagilag.
Azzal, hogy egy kutyára, akit Te fogadtál örökbe és napok óta ezt hangoztatod itt, arra akkor Neked kell költeni? Azzal, hogy két kutyára is költeni kell? Sőt, pontosan dupla annyit? Esetleg azzal, hogy az állatorvos is pénzért veszi a kenyeret? Ebből adódóan még az állatvédő szervezet is fizet a kutya oltásáért és ellátásáért?


Némóhoz az általad írtak alapján pedig akkor közünk sincs. Téma rövidre zárva.
Amennyiben úgy gondolod, egy topic megnyitása csak statisztikai adat számunkra, kérésedre a topicot zárolom a hétvégén, hogy eltűnjön a süllyesztőben, és a gyanú árnyéka se vetődhessen fel.


És komolyan sajnálom, hogy jóhiszeműen segítő szándékkal éltünk. Kár volt.
Miattad nem érte meg.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van gazdijelöltje
#20HozzászólásElküldve: 2010.03.05. 23:18 
Offline

Csatlakozott: 2010.03.03. 22:12
Hozzászólások: 11
Elozmeny: Fruzsi (29945)
Nyilván én értettem félre, hogy napokkal később hangzik el, aminek napokkal előbb kellett olna! Igazad van!
Persze, pénzbe nem kerül a csip, csak két golyóba! Szerintem az is ár! Nem csak pénzel lehet fizetni!
De én inkább akkor pénzel fizetek, mert az én kutyám ismegérdemli a tökeit!
A Dokit én is pozitivan itéltem meg, mikor találkoztunk, de téged már akkor nem, mivel nem ohalytottál velem szóbaállni telefonon, pedig azért hivott fel a doki téged! Már csak azért is, mert Rony esetében azt az igéretet kaptam, hogy te és az ügyet regisztráló srác is ott lesztek a dokinál, de kettőből ketten nem jöttetek el, és még csak nem is fáradoztatok az értesitéssel. Kár volt odamenni, csak arra volt jó az egész, hogy a doki megvetessen egy csipet és egy oltást az emberrel, amire nem lehetett kötelezni az embert!
Azért ez is jellemez titeket eléggé, már bocs! Aztán most jött ez az eset, és sajna megint azt kellett tapasztalnom, hogy igen érdekesen futnak a dolgok! Sajnos nem nekem tetsző módon! Ezért úgy döntöttem, hogy nekem tetsző módon intézem a kutyik iránti kötelezettségeimet! Némó igy fájdalomentesen, és hamarabb kerül csiphez, O.J. pedig előbb kapja meg oltásait, és persze a csipet is.
O.J.-t pedig semmiből nem állt volna RR-es státuszba venni. Kb. annyira rá lehetett volna fogni, mint Némóra! Főleg, hogy labrador vérű.
De már mindegy!
Politikusnak kéne menned!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van gazdijelöltje
#19HozzászólásElküldve: 2010.03.05. 22:54 
Offline

Csatlakozott: 2010.03.03. 22:12
Hozzászólások: 11
Elozmeny: hugi26 (29944)
Megnyilvánulásod emberre kivetitve nem más, mint rasszizmus!
Egyébként meg nem tudsz szerintem eleget a témáról ahoz, hogy véleményt alkothass!
A kutyát nem a retriver rescu-től fogadtam örökbe. A csip meg csak csonkitással együdt jár, ami persze meg nem az én nevemre regisztrálja a kutyát! Már is kész az eladható kutya egy évig, akit valaki boldogan fog etetni! Persze! Hülyének nem kell nézni! Minek után az egész szövegelés hátúlról, kerülve, némit ferditve és egyáltalán nem őszintén jött, elég okot ad arra, hogy ne bizzak meg a társaság szándékaiban! Főleg, hogy ők se biznak bennem!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van gazdijelöltje
#18HozzászólásElküldve: 2010.03.04. 22:38 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: Barney (29942)

Idézet:
Nem is a kutyaérdekei a lényeg, hanem az, hogy neki ne álljak kiskutyikat termelni, és kereskedni, mert az nektek nem tesz jót az üzletben! Szép volt!


Ez nem üzlet.
Egy egy éves, sok éves, néha problémás, néha beteg felnőtt kutya nem konkurenciája semmilyen kölyökkutyának.
Ebben nekünk nincs üzlet.
Abban sincs, hogy kutyákat testileg, lelkileg helyrehozzunk, és utána odaajándékozzuk őket valakinek.

A legtöbb retrievert talán mi látjuk szenvedni csodálatos kis hazánkban, mert itt mindent meg lehet tenni egy érző lénnyel.
Azt szoktam kérni, hogy bárki, aki kölyökgyártásba kezd, csak akkor essen neki, ha egészséges szervezetű és lelkületű kölyköket tud a világba engedni (egészségileg, küllemileg, mentaulitásában megfelelő szülők), garantálni tudja, hogy az alom 10 kölyke a következő 10-15 évben is boldog lesz és tudja mindegyikről, hol van, nem esik bántódása, nem kerül gyepmesteri telepre, nem üti el az autó, nem dobják ki.
Pl. Némó is jött valahonnan, bár ő még szerencsésebb, mert "csak" egy megunt kutya, előtte is kapott enni-inni. De sok kutya se szeretet, se táplálékot se orvosi ellátást nem kapott korábban. Nézz be Lili topicjába, akinek fájnak a lábai, nézz be Espenhez, aki rühatkás, csontkollekció, férges. Most gyógyulnak, kezeljük őket, kivizsgálás után. Ők is jöttek valahonnan és talán ott, ahol születtek, szerették is őket, és most is azt hiszik, jó helyen vannak. Honnan is tudhatnák, hogy nem így van?
Amikor valakit óva intünk attól, meggondolatlanul kölyökgyártásba kezdjen, emiatt kérjük.

Egy kutya felelősség a gazdájának. Hatalmas. Ahogy felelősség egy szevezetnek és pl. tenyésztőnek is a kikerült kutyája is. Még hatalmasabb, mert sokkal több felé kell figyelnie.


Idézet:
Nem emlékszem, hogy valaha is szó lett volna arról, hogy Némó a ti nevetekre kerülne!


A képlet egyszerű és kézzelfogható:
A kutya egyesület nevére, INGYENESEN regisztrációra kerül (mert állatvédő szervezetként ezt meg lehet tenni).
Majd ugyanazzal a lendülettel akár, vagy amikor a gazdi bemegy vele a saját maga által választott állatorvoshoz (ha nem azonos a chipezést végzővel pl.), akkor átregisztrála a SAJÁT nevére. Így a kutya az Ő nevén lesz.


Idézet:
Gerincesen is lehetne ezt kezelni!


Ha valamit félreértettél, nem kell azonnal gerinctelenséget feltételezned.
Ha Te ezt feltételezed rólunk, akkor őszintén sajnálom.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van gazdijelöltje
#17HozzászólásElküldve: 2010.03.04. 22:18 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:22
Hozzászólások: 1237
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Távol álljon tőlem, hogy beleszóljak a dologba...
Némó egy golden retriever, és ez itt a Retriever fajtamentés fóruma... ezért is írta Fruzsi, hogy Némó chipezését + ivartalanítását vállalják... Nyilvánvaló, ha O.J-t is tőlük fogadod örökbe, mert ők egy menhelyről, gyepiről bevállalták, akkor neki is állna a chip + ivartalanítás. DE O.J. nem RR-es kutya volt, kvázi, az ő ellátása pénzbe kerülne (feltételezem, hogy nem kértek volna annyit, mint más doki). Én sem kértem Fruzsiéktól (mert voltam ideiglenes gazdi), hogy a talált, és örökbefogadott németjuhászomat ivartalanítsák... miért tenném? Ha megkérem, akkor az azért van, mert ismerem, de természetesen nem ingyen vittem volna.
Szerintem ezért sem volt reakció arra a "kérésedre", hogy a topic legyen átnevezve... ha megnézed, mindegyik topic az RRes kutyákról szól. Azok nincsenek benne, akik mellé került egy RR-es kutya.

Kicsit szerintem tévedésben vagy az ivartalanítással kapcsolatban. Az ivartalanítás nem csak a szaporítani vágyókat rettenti el, és gátolja, hanem igenis a kutya egészségének is jót tesz. Egy szuka nem fog feleslegesen tüzelni évente kétszer, ami hormonális enyhén megterheli a szervezetet, valamint a kan kutyák sem fognak éjszakázni a kerítés előtt. Kan kutyánál pedig megoldja a szöknivágyást... sőőőőt, még a gazdi lábának kufircolását is sokszor. (bár ez lehet dominancia kérdés is, de ez már bonyolultabb)
Én heréltettem az örökbefogadott kanomat... és ezzel nem lett félbetört élete, nem lett kevesebb, mint volt, és nem lett kevésbé boldog, és szabad. A kapcsolata a többi kutyával még nyugodtabb lett, mert nem akarja mindegyiket napjában többször megugrani... nem akar koslatni a tüzelő szukák után, ezért nem is fogy le drasztikusan a tüzelő időszakban.


Elozmeny: Barney (29942)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van gazdijelöltje
#16HozzászólásElküldve: 2010.03.04. 21:56 
Offline

Csatlakozott: 2010.03.03. 22:12
Hozzászólások: 11
Elozmeny: Fruzsi (29938)
Látom jól sejtettem privát üzenetemben, hogy innen fúj a szél! Nem is a kutyaérdekei a lényeg, hanem az, hogy neki ne álljak kiskutyikat termelni, és kereskedni, mert az nektek nem tesz jót az üzletben! Szép volt!
Köszi, de akkor ezt itt le is zárom! Nem emlékszem, hogy valaha is szó lett volna arról, hogy Némó a ti nevetekre kerülne!
Gerincesen is lehetne ezt kezelni!
Most csalódtam a legnagyobbat!
Én itt akkor ki is lépek ebből a sztoriból!
Némó nem egy kirakati majom a részetekre!
Jobb ha ezt megértitek!
A hejedben örülnék, hogy olyan gazdát kapott, aki kiáll érte és az ő érdekeit figyeli!
Ha meg szaporitani akarnám, ahhoz sincs senkinek semmi köze!
De hidd el, nem fogom, annál nekem sokkal másabb érdekődési köreim vannak!

Viszont látásra!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van gazdijelöltje
#15HozzászólásElküldve: 2010.03.04. 21:31 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: Barney (29933)

Ne haragudj, de OJ-hez nekünk semmi közünk, az ivartalanítás és a chip pedig nem lecserélhető egymással, más-más kutyában.

Némónak az ivartalanítással együtt vállaltuk a chipezését. Egyesületként nem tudok a nevünkre regisztrálni egy ivaros (és ezzel pl. potenciálisan szaporodóképes) az ellenőrizetlen golden-állományhoz esetlegesen hozzájáruló kutyát.
(Egyesületként ingyen regisztráltatjuk a chipjeinket, magánszemélynek, tenyésztőnek, stb. stb. fizetni kell az internetes rendszerben is a regisztrációs díjért - amit történetesen nem az állatorvos szed, hanem tőle is beszedik, amint hozzányúl a rendszerhez.)
Továbbra is azt mondom, amit telefonban:
A metódus, amit kialakítottunk, nem véletlen történt, és a kutyák érdekét szolgálja.
Némó ivartalanítás+chipezését ígéretünknek megfelelően vállaljuk, együtt.

Minden kiadást nem kell egyszerre meglépni, nyilvánvalóan mindenki tervez előre, és így kigazdálkodja, ami szükséges.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van gazdijelöltje
#14HozzászólásElküldve: 2010.03.04. 21:02 
Offline

Csatlakozott: 2010.03.03. 22:12
Hozzászólások: 11
Elozmeny: Fruzsi (29930)
Na de most komolyan...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van gazdijelöltje
#13HozzászólásElküldve: 2010.03.04. 21:01 
Offline

Csatlakozott: 2010.03.03. 22:12
Hozzászólások: 11
Elozmeny: Fruzsi (29831)
Természetesen azért is akarom elvinni O.J.-t is, hogy veszettség ellenit kapjon, meg beütemezzük a többit is, mert egyszerre sok lenne, főleg, hogy Némónak is kell egy puccos lakhelyet kialakitani, meg egyéb komolyabb kiadás is lesz a hónapban.
A telefonos egyeztetésünket követően kérdezném, hogy a csipp az még áll? A herélést elcserélném egy O.J. csipre! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van gazdijelöltje
#12HozzászólásElküldve: 2010.03.04. 20:54 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: Barney (29928)

Elég tájékozott vagyok és tudom, mit hol keressek. :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van gazdijelöltje
#11HozzászólásElküldve: 2010.03.04. 20:46 
Offline

Csatlakozott: 2010.03.03. 22:12
Hozzászólások: 11
Elozmeny: Fruzsi (29834)
Igen, ő az! Hogy találtál rá?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van gazdijelöltje
#10HozzászólásElküldve: 2010.03.04. 01:34 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ő OJ?
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van gazdijelöltje
#9HozzászólásElküldve: 2010.03.04. 00:44 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: Barney (29826)

Ha este jön, kimarad egy vacsi (meg persze reggeli, ebéd utána).
Kutya jön, ellátjuk a baját.
Figyelni kell a sebére, de ez általában könnyen kivitelezhető.
2 hét múlva varratszedés.
Általában teljesen jól és gond nélkül viselik.
Cserébe ha már ott van, kapna Némó chipet, regisztrálnánk, ha pedig minden tiszta sor, át is regisztrálnánk a nevetekre.

OJ-nél detto, csak azért oltás nélkül lehet élni, de veszettség oltás nélkül elég veszélyes (nagyon komolyan büntetik a hatóságok, ha galiba van).

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van gazdijelöltje
#8HozzászólásElküldve: 2010.03.03. 23:49 
Offline

Csatlakozott: 2010.03.03. 22:12
Hozzászólások: 11
Elozmeny: Fruzsi (29822)
És mivel jár ez a műtétesdi? Procedúrára értem!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van gazdijelöltje
#7HozzászólásElküldve: 2010.03.03. 23:29 
Offline

Csatlakozott: 2010.03.03. 22:12
Hozzászólások: 11
Párommal együdt, teljes egyetértéssel és egyértelműen megszavaztuk, hogy a fórum nevét, a "Némó-van gazdijelöltje" -ről, "Némó és O.J." -ra kell átnevezni! Jól esne, ha más is igy látná, külömben irgumburgum! NA! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van gazdijelöltje
#6HozzászólásElküldve: 2010.03.03. 23:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: Barney (29820)

Elküldöm privátban a telefonszámom, és beszéljük meg holnap!
Mikor tudod, meddig dolgozol?
Másik kutya ivartalanítását majd megbeszéljük Némókor, ha az jó. De ha elhozod, akkor oltást, chipet addig is kaphat!
Ha nem negyon muszáj, akkor
1. Nem ragaszkodunk, hogy 2 kutyát műtsünk egyszerre. :D (Főleg úgy, hogy majd' 3 hétre tele van a műtéti naptár, tehát jelenleg személyes bájomnak köszönhető időpont :D )
2. Azért egy kamasz kutyának illene oltásának lennie, legalább veszettség, mert az fontos, ha bármi galiba van. (Mondjuk egy kombi se ártana majd...)

Ha holnap tudunk valamikor beszélni, egyeztethetünk Némóról, OJről is, taln egyszerűbb, mint a fórumon! :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van gazdijelöltje
#5HozzászólásElküldve: 2010.03.03. 23:09 
Offline

Csatlakozott: 2010.03.03. 22:12
Hozzászólások: 11
A képeket nem sikerül feltenni, sokat egitene, ha lenne egy "kép feltöltése" gomb az oldalon. :P Mondjuk a regisztráció se volt egyszerü, merta kezdő lapon nem lehet, és sehová sincs leirva hogy kell, de azért sikerült! De isten ments, hogy már is kötöszködjek! :D :D :D
Pénteken nem tudom még, mert lehet, sokáig fogok mózni. Hétvégén nem lehetne összehozni? Egyébként mibe kerülne, ha O.J.-t is szeretnénk eonukká tenni? Neki még se oltása, se semmilye sincs! Mert akkor talán őt is elvinnám magammal...
Áruld el, hogy kell képet feltenni!!!!!!!!!!!!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van GAZDIJA!!!!!!!!!!!!!!!!
#4HozzászólásElküldve: 2010.03.03. 22:57 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: Barney (29814)

Hello!

Hát, a jellemzést a gazda adta. :D
Akartalak keresni, csak sosem jutok el odáig...
Pénteken ráérnél elhozni Némót egy herélésre?
Ha a képek nem mennek, jöhet mélben is nekünk: info@retrieverhelp.hu és megoldjuk. :D
Bár hosszú távon úgyis meg kell tanulni!

Fruzsi

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - van GAZDIJA!!!!!!!!!!!!!!!!
#3HozzászólásElküldve: 2010.03.03. 22:51 
Offline

Csatlakozott: 2010.03.03. 22:12
Hozzászólások: 11
Hello! Elsőnek le kell szögeznem, Némónak nem jelölt gazdija van, hanem gazdija van!
Nem azért fogadtuk be, hogy letegyünk róla! :P
A kutyu jellemzése viszont sántit! Szegénykém egyáltalán nem képzett, esetlen, rettentően rossz, mindent szétszed a kertben, ez a társára, O.J.-re is igaz. Felugrál és letipor mindent! Igazi rombológép. Nehéz róla elhinni, hogy a gyerekekkel lassu és óvatos lenne, de majd tesómék gyerekeivel leteszteljük. Max megeszi őket, aztán elássa a kertben valahol. :D
Egy fekete labrador keverékkel került egy fedél alá, aki kb. 8 hónapos és egy héttel Némó előtt érkezett hozzánk. Ő egy csavargó, de már sikerült meggátolni, mert az összes lyukat befoltoztuk a keritásen. :)
Némó egyébként beszari dög, mert a fele akkora O.J.-től is összetojta magát az elején. De kb. 1 óra elteltével már igazi pajtások lettek.
Szerintünk Némó inkább néma, mert hogy a 4 nap alatt még hangját nem hallottuk. Még akkor sem, amikor a grabancát megcibáltam kicsit, mert épp rettentő rossz volt. Inkább játéknak vette szerintem azt is, mert elkezdte kufircolni a lábamat!
Egyébként ezek folyamatosan egymást akarják megkinálni. Némó még a nyilások közt se válogat... Remélem értitek! :D
Tuti meleg kutyik! Egy ismerősöm megnyugtatott ma viszont, neki két lány retrievere van, és azt mondja, ezt azok is csinálják.
Viszont jó hir, megtanulták a fickók pár nap alatt az ülj, marad parancsokat. Ez főleg a kaja kioztásánál jön már jól, mert Némó termetét kihasználva, gond nélkül elvette, ami neki kellett! De most már az engedéjjel való evést tanuljuk, és ma már azt is elkezdtük, hogy szóra félbemarad az evés! O.J. okosabban viselkedik a kaja átadása előtt, de utána már Némó a szófogadóbb!
Ami viszont nem megy, hogy hogyan kell megértetni velük, nem ugrálunk fel az emberre, csak ha megengedem, meg jó lenne, ha nem tépnének szét mindent, mert elég komoly károkat okoznak. Utcára még nem mertem menni vele, félek, hogy a hivást figyelmen kivül hagyná a szabad közegben. Az udvarban már jól működnek, de O.J. sem jött vissza odakint, úgy kellett becserkészni, mikor még el tudott szökni!
Pozitiv, hogy a gazditól nem féltik a kaját, és abszolút nincs morgás sem, meg semmi sem, lehet evés közben simogatni mindkettőt. Tudják ki a falkavezér! :)
Ami érdekes, hogy viszont O.J. megmorogja Némót, ha evés közben zavarja, viszont ha Némó eszik, akkor O.J. kivárja a sorát! Ez számomra egyenlőre kétirányú rangsort takar, nem értem!
Minden esetre nagyon szeretjük mindkettőjüket és próbálunk minden nap foglalkozni velük.
Volt gazdája viszont furcsa volt, gyakorlatilatg 5 percben lezavarták az átadást. Fel se fogtam, és már ott sem voltak!
Szegényt megetették, aztán berakták a kocsiba, Ő meg szegény végighányta az utat!
Minden esetre nagy örömünket leljük bennük párommal, ez nekünk is egy jó terápia, ha lassan gyereket akarnánk... :)
Mondjuk valamivel etetni kell a kutyákat is... :D :D :D
Ezzel a gondolattal zárom soraimat mára!
Megpróbálok képeket is feltenni!

Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Némó - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2010.02.28. 20:42 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Némó - közvetített kutya
#1HozzászólásElküldve: 2010.02.28. 20:37 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Némó 1 éves golden retriever kan.
Kedves, barátságos, nagyon aktív kutya. Szereti a gyerekeket, figyelmes, gyengéd velük. Alap szinten képzett. Más kutyákhoz való viszonya nem ismert.
Gazdától...

A korábban 12. kerületben talált (majd hazakerült) golden retriever befogadója által került a gondozásunkba, Tátra (azaz a szomszédomba).
Ha egymásba szeretnek, van némi esély, hogy meg is tartsa. :D

Némó képei: http://gallery.site.hu/u/RR_-_Retriever_Rescue/1gazdatkeres/nemo

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség