Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.27. 10:22

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 86 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#86HozzászólásElküldve: 2011.01.07. 09:13 
Offline

Csatlakozott: 2010.04.05. 13:14
Hozzászólások: 377
Készült Sandy-ről néhány fotó.

Autóban
Kép

Séta már póráz nélkül is megy
Kép
Kép
Kép

Kutyasuli
Kép

Játék gazdival a hóban
Kép
Kép

Szobakutya
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#85HozzászólásElküldve: 2011.01.06. 21:41 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.06. 21:48
Hozzászólások: 20
Nagyon jól vagyunk. Sandy az egész család kedvencévé vált. Ha el kell mennünk, a család bármelyik tagja szívesen vigyáz rá. Pl. szilveszterkor a dédimamával voltak. Se kutyaházba, se kosárba nem hajlandó feküdni, így szobakutya lett belőle.
Vasárnaponként járunk kutya iskolába.
A múlt héten voltunk doktornál, mert addig ugrált a jeges hóban, míg megsérült a körme. Kapott egy tetanusz szurit, de nem volt semmi teendő a körmével. Most már rendbe is jött. Imád a hóban ugrálni, ma is páros lábbal ugrált labdázáskor. Egyik éjjel éjfél után kikéredzkedett, nagyon hideg volt, gondoltam dolgát végeztével visszajön. De nem, nyüszített, s hozta a labdáját, hogy menjek ki labdázni.Hát akkor éppen ahhoz nem volt kedvem. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#84HozzászólásElküldve: 2010.08.18. 20:46 
Offline

Csatlakozott: 2010.04.05. 13:14
Hozzászólások: 377
Nagyon-nagyon örülünk, hogy ilyen jókat és aranyosakat :lol: tudunk olvasni Sandy-ről, bár szinte Tőle nem is vártunk mást. Ezek szerint a behívás is megy már, mert valószínűleg nem pórázon bandázott, pocsolyázott és szaglott. :D :D

A kozmetikust nem csodáljuk, amikor nálunk volt, akkor is el volt ájulva mindenki Tőle. Egyszerűen mindenki beleszeret.

Csak így tovább és örülünk, hogy Nálatok ilyen jó GAZDI-kra lelt, akik szeretik és foglalkoznak vele és jól kezelik a bohóckodásait.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#83HozzászólásElküldve: 2010.08.15. 16:53 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.06. 21:48
Hozzászólások: 20
Rég nem írtam! Sendy egy főnyeremény! :) Sok minden történt velünk. Nyaralni voltunk, addig Sandy a sógoroméknál volt, nagyon jól kijött az ő két kutyájukkal. Majd később az ő két kutyájuk töltött pár napot nállunk, Sandy nagyon örült nekik mikor megjöttek.

Voltunk doktornál, mert észrevettük, hogy az egyik alsó szemfoga elvan szineződve. Egy nagyon kedvelt doktornál voltunk, kb. 5 órát vártunk , Sandy nagyon jól bírta . A doktor szerint ez az elszineződés már régi dolog, valószínű , hogy egy vírus fertőzés következménye, a foggal semmi probléma. Csupán esztétikai hiba.

A zagyva mellett túráztunk, 3 kutyával, öt gyermekkel, jó kis kaland volt. Sandy és Trixi belefeküdtek egy igen büdös dologba, illatos csíkot húztak maguk után. Sandy a dolgot megtetézte, a folyónál olyan pépbe hemperget, hogy azt hittem sose jön le a bundájáról. Valamit enyhített a dolgon, hogy utánna vízbe ment. De azért nem szálzunk a végén autóba, gyalog jöttünk haza sandyvel és a fiúkkal, jó kis táv volt.A visszahívás nehezebben megy trixi és Herry jelenlétében, többször kell ismételni, úgy elvannak egymással foglalva.

Sandy nagyon jól bírja a gyömöszkölést is, a sogoromék másfél éves kislány rendesen nyomkodja, ráfekszik , vezetgeti, s sandy boldogan tűri.


Voltunk kutyakozmetikusnál akit sandy nagyon elbűvölt. Megmutatta hogyan kell a mancsaiból kivágni a megnőtt szőrt. Sandy három lábon állva, moccanás nélkül tűrte a vágást.

Már jól belakta az udvart, lakásban fegyelmezetten viselkedik ha esetleg bejön. A virágok közé úgy fekszik a kertben hogy szinte körül öleli a virágot nem nem fekszik rá. A kerti gumi papucsokat viszont imádja elhordani, s a pántjukat lerágni.

Már a nagyszülők kutyájával aki eddig igen nem engedte be sandyt az udvarra , odáig jutottunk, hogy már nem ugatja meg, s összedugják az orrukat kerítésen keresztül.

Már szépen nől a bundája , a műtét helyén.

IMÁDJUK! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#82HozzászólásElküldve: 2010.07.29. 09:07 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Megint kaptunk pár képet, csak kicsit elkallódtak a postaládámban, így bocsi a pár napos késésért... :)

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#81HozzászólásElküldve: 2010.07.25. 21:44 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.06. 21:48
Hozzászólások: 20
Sandy éjjelente az első teraszon , a bejátati ajtónál egy szőnyegen alszik, mást még nem vett birtokba. Reggel esett az eső, Sandy mikor észre vette, hogy felvagyunk ,a hátsó terasz ajtónál farok csóválva jelentkezett. Invitálásra bejött, behoztam a szőnyegét, azonnal ráfeküdt, s onnan nem moccant. Mintha ezer éve begyakorolt dolog lenne.

Délután a sógoromék jöttek két terrier kutyussal, az ismerkedés simán ment. Majd nagy buli következett az udvaron. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#80HozzászólásElküldve: 2010.07.25. 06:09 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.06. 21:48
Hozzászólások: 20
A behívás jól működik, hívásra rögtön jön, s azonnal le ül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#79HozzászólásElküldve: 2010.07.24. 19:55 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kaptunk képeket!


"Ezt én kaptam?"

Kép


"Érdekel ez az ajándék, s íme az új medálom!"

Kép


"Nem bírtok velem!"

Kép

Kép


"Így repülök a kötél után!"

Kép

"Egy kis welness!"

Kép

Kép


"Jól nézek ki?"

Kép


"Jól esett a fürdés!"

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#78HozzászólásElküldve: 2010.07.23. 21:35 
Offline

Csatlakozott: 2010.04.05. 13:14
Hozzászólások: 377
Felber írta:
Ma volt egy kis tisztálkodás! Meglepődtünk, mert lefektettük, s meg sem moccant úgy állta a samponnal való maszírozást, s a kiöblítést is!!!! :D Wellness képek majd később lesznek.


Nagyon várjuk a képeket! :D :D Örülünk, hogy ilyen remekül megvagytok. A behívás mennyire megy már stabilan?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#77HozzászólásElküldve: 2010.07.23. 17:40 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.06. 21:48
Hozzászólások: 20
Ma volt egy kis tisztálkodás! Meglepődtünk, mert lefektettük, s meg sem moccant úgy állta a samponnal való maszírozást, s a kiöblítést is!!!! :D Wellness képek majd később lesznek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#76HozzászólásElküldve: 2010.07.23. 13:10 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: Felber (39550)


Próbálj meg esetleg egy kádat, vagy műanyag homokozófélét beüzelemlni, az állóvizet honnan szeretik. :D
Megfelelő neveltetés mellett, korábban akár a slaggal locsolhatták is, ha rossz fát tett a tűzre, így mgé akár kellemetlen élménye is fűződhet hozzá... :(

Egyébként az én goldenem bírja a slagot, rendesen harapja a vizet ahogy jön sugárnban!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#75HozzászólásElküldve: 2010.07.23. 09:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 18:31
Hozzászólások: 568
Tartózkodási hely: Gödöllő
Elozmeny: Felber (39550)

Szerintem nem általában a víztől fél, csak a slagból folyó erős vízsugártól. Opál kutyám imád úszni, azonnal belemegy minden tóba-folyóba-patakba (és pocsolyába is ...:-) ), viszont a slag elől elmenekül, Momo ugyanígy. Nem lehet őket sem slaggal lelocsolni. Úgyhogy ha esetleg el tudjátok vinni valahova úszni Sandyt, lehet, hogy meglepetésben lesz részetek - könnyen kiderülhet, hogy szereti a vizet !!! :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#74HozzászólásElküldve: 2010.07.23. 09:09 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.06. 21:48
Hozzászólások: 20
Igen, még tart a víztől, ha meglátja a slagot messzire megy. De próbálom szoktatni, hogy ne féljen. Egyik kezemben a slag, őt pedig mindig oda hívom, a másik kezemmel megsimogatom , hogy érezze, nem fogom lelocsolni. Vödörből szoktam a kezemmel bevizezni a bundáját.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#73HozzászólásElküldve: 2010.07.23. 07:49 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.16. 08:09
Hozzászólások: 30
Rendben. Megnyugodtam.

Jó érzés olvasni, hogy teljesen meghódítottátok egymást :D
Hogy bírjátok ezt a nagy meleget? Még mindig tart a víztől?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#72HozzászólásElküldve: 2010.07.23. 07:20 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.06. 21:48
Hozzászólások: 20
Kiigazítás: a nyakörv 3 hónapig véd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#71HozzászólásElküldve: 2010.07.23. 06:12 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.06. 21:48
Hozzászólások: 20
Köszönöm az emlékeztetést. Már kapott egy Bio-schutz nevű nyakörvet. Örültem mikor rá akadtam, a gyerekek is nyugodtan hozzá érhetnek, puha bőrből van. + hónapig véd, de lahet hozzá cseppeket kapni, amit az övre kell cseppegtetni, s négy alkalommal lehet megismételni. Azt mondják, hogy biztonságos, s hosszú távra levetítve, gazdaságos és természetes .

Sandy már nagyon el lessz kényeztetve, az esti séta fix. De van , hogy napközben a fiam 5-6 is elviszi sétálni. Mindketten élvezik, a fiam önnálósodási igénye is teljesül, s Sandynek sincs ellenére.

Úgy látom Sandy most már otthon van nállunk!!! :D

Szépen viselkedik az udvaron, egyenlőre nem volt fű vagy virág kikaparás. Viszont amit úgy gondol , hogy az övé lehet azt szívesen szétrágja. Pl. vettem a kocsiba a gyerekeknek naprolót, vittem a kocsihoz , s egy tapadókorongot leejtettem, mire rájöttem , sel indultam visszafelé keresni, már csak a maradványokra leltem rá. ;)

Imád agyerekekkel futni, de a kedvenc elfoglaltsága a kötélhúzás.
Macska nem jöhet be az udvarunkra. Hozzám, ül utasításokat szépen megcsinálja, majd szeretnénk bővteni tudásunkat. Már felvettük a kapcsolatot a kutya sulival.

Vihar esetén fél,tegnap este is gondolkodás , hívás nélkül jött a be a lakásba a nyomunkban. Ellősször járkált, majd sikerült , egy helyet kijelölnünk,egy-két jutalom falat, s ott feküdt nyugodtan.
Ezt szertnénk megtanulni, hogy így működjön a bent tartózkodás.

Már van egy kis barátnő a szembe szomszédból, egy tacskő lány. Sandy nagyon édes, ha találkoznak Sandy nagyon édes, hogy felvegye a tacskó méreteit, egyből hanyatt fekszik, s úgy figyali az alacsony méretű barátnő jelöltet. :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#70HozzászólásElküldve: 2010.07.22. 12:20 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.16. 08:09
Hozzászólások: 30
Ne felejtsétek el, hogy Sandyn lejárt a kullancs és borhariasztó csepp. Pótolni kell vagy csepp, vagy nyakörv formájában. Nekünk Kiltix nyakörv jött be, nem a legolcsóbb, de 6 hónapig jó és biztonságos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#69HozzászólásElküldve: 2010.07.21. 22:33 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.06. 21:48
Hozzászólások: 20
Nem vesztünk el! Megvagyunk és nagyon jól vagyunk. Pár napot külföldön voltam. A párom, s a gyerekek és Sandy nagyon jól boldogultak . Sandy nagyon tünemény, már sokkal felszabadultabb. A sebehelye szép. Majd írok részletesebben is! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#68HozzászólásElküldve: 2010.07.18. 18:38 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: Felber (39153)

Az autózást is meg kell szoknia!
Meg lehet, még nem nyugodott meg annyira, hogy tudja, nem kerül már sehova. :D

(Írtam mélt. :D )

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#67HozzászólásElküldve: 2010.07.16. 08:59 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.06. 21:48
Hozzászólások: 20
Túl vagyunk a varratszedésen, szépen begyógyult a sebe. Az odaúton nagyon izgult, hazafelé már nyugodtan ült, fjét bedugva a fejtámlák közé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#66HozzászólásElküldve: 2010.07.15. 21:08 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.06. 21:48
Hozzászólások: 20
Ma séta után bementünk az egyik szomszédhoz, ahol van egy német juhász kutyus. Nagyon nyitottak voltak egymás felé. Megbeszéltük a gazdival, hogy ezt majd megismételjük. Sandy egyébként nagyon sokat oldódott.

Holnap varratszedés, kicsit izgulok hogyan viseli majd pestre az utat. nem fogja tudni hová visszük már megint?

Imádja a jégkrém pálcikájáról a maradékot lenyalni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#65HozzászólásElküldve: 2010.07.14. 21:35 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 18:31
Hozzászólások: 568
Tartózkodási hely: Gödöllő
Elozmeny: Felber (39043)
Ha a nagypapa is szokott sétálni a kutyájával, akkor próbáljátok meg a két kutyát olyan helyen összeismertetni, ami egyiküknek sem a saját territóriuma - valami semleges helyen, parkban, réten, stb., és ha jól fogadják egymást, onnan már együtt is hazasétálhattok. Ha nem sétálnak a nagyiék a kuttyal, akkor szépen türelmesen náluk is össze lehet szoktatni őket - nálunk anyósom kan kutyája fél évig meg akarta enni Opált (aki szuka!), amikor elmentünk hozzájuk. Aztán addig-addig forszíroztuk a dolgot, hogy mára már nagy barátok. Szóval, majd csak sikerül! :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#64HozzászólásElküldve: 2010.07.14. 20:08 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.06. 21:48
Hozzászólások: 20
Ma gyalog mentünk a nagyszülőkhöz, ott is van kutya. Forgalmas úton kellett átkelni. Kipróbáltuk az útszéléhez érve a leülést, s ment. A papáék kutyájával szerettünk volna megismerkedni, de ő nem fogadta Sandyt szivéjesen. De nem adjuk fel majd fokozatosan szoktatjuk hozzá.
Ma egy három hónapos kisbaba volt nállunk, Sandy farok csóválva figyelte.Nagyon aranyosak voltak a baba is és Sandy is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#63HozzászólásElküldve: 2010.07.14. 11:32 
Offline

Csatlakozott: 2010.04.05. 13:14
Hozzászólások: 377
Leírhatatlanul jó érzés, hogy ilyen jó híreket kapunk Rólatok. A képekről sugárzik a boldogság. Sandy nálunk is bizonyította, hogy mekkora alkalmazkodó képességgel rendelkezik és ezt Nálatok is teljesen igazolja.

A bársonyfoteles kép nagyon tetszik. És mennyire találó, hiszen Ő egy igazi hercegnő, csupa bűbáj és finomság…..

Szilvi, Szabi és Heki


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#62HozzászólásElküldve: 2010.07.14. 09:16 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 18:31
Hozzászólások: 568
Tartózkodási hely: Gödöllő
Elozmeny: Fruzsi (39019)

Sandy gyönyörű kutya! Gondolom, kisgazdi is nagyon boldog vele! Sok jó grillezést kívánok nektek!!! :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#61HozzászólásElküldve: 2010.07.14. 08:26 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kaptuk még képet Sandyről, meg egy kis magyarázást hozzá:

Idézet:
Két kép az esti nyársalásról
.S egy kép a kedvenc helyéről.Itt szeret ha legjobban dél körül hűsölni, úgy fekszik a puhalevelű virág közepén ,mint egy bársonyfotelben.Azt hiszem erről a virágról lemondok, neki adom!



Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#60HozzászólásElküldve: 2010.07.14. 06:00 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.06. 21:48
Hozzászólások: 20
Reggel teraszajtó nyitónyitás: Sandy egyből odajött, s üdvözlésül egy kéznyalás!!!! :D Jutalom pedig egy nagyölelés után egy reggeli séta lett.Az uttesten való átkelést nem tudjuk egyenlőre gyakorolni. A város központhoz közel , de csendes utcában lakunk. Az utcánk egyik vége egy másik csendes utcába nyílik, a másik végén pedig körforgalom építés van. Minden feltúrva, mindenhol munkagépek, árkok. Ha pedig még a gyerekekis ottvannak három felé kell figyelni. Így ezzel várunk, a körforgalom átadása aug.2. Utánna gyakorolunk!Úgy sétálunk, hogy laza a poráz.Ma reggel fél méterre haladtunk el egy bokor alatt ülő macskától, előjött belőle a vadász ösztön, de nem szóval szépen le tudtam állítani.Képeket még mindig levélben küldök.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#59HozzászólásElküldve: 2010.07.14. 00:07 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.06. 21:48
Hozzászólások: 20
Ma este megint vendégek voltak nállunk, ez egy ilyen hét. Nyársalás volt ,Sandy mindenkit elbűvölt. Négy gyermek tartotta folyamatos szeretgetés alatt, majd a gyerekek és Sandy is kifáradtak. Méghozzá annyira, hogy Sandy a lábunk mellett aludt és horkolt, s közben egy idegen macska járkált az udvaron. A vendégek éjfélkor mentek el, majd elpakoltunk ,gyerekeknek fürdés, s végül Sandyvel bepótoltuk az elmaradt esti sétát.Elemlámpával, mert nem volt közvilágítás. Megnyálta már a kezemet, s a lépcsőn ülve az arcomat is sikerült. Indulás előtt leül a kapuban , hogy feltegyük a pórázt. Ezt a mostani sétánál fedeztem fel, mert én is most tanulom , hogy mire figyeljek. Eddig a gyerekek is mindig jöttek velünk, s nagy volt az izgalom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#58HozzászólásElküldve: 2010.07.13. 14:31 
Offline

Csatlakozott: 2010.04.05. 13:14
Hozzászólások: 377
Elozmeny: Felber (38980)

Örülünk, hogy nálatok is ugyanolyan kis ügyes, mint amilyen nálunk volt.
Jók lettek a képek.
Látjuk a küszöb és Sandy relációja még mindig nem változott. :lol:

Megnyalta már valamelyikőtöket? Járda szélén ül parancs megyeget?

Hajrá, csak így tovább!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#57HozzászólásElküldve: 2010.07.13. 14:11 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Dolgozok a képeken, mindjárt megvannak. :D

Sőőőőt!

http://gallery.site.hu/u/RR_-_Retriever_Rescue/2gazdis/2010/gazdis/sandy/


Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#56HozzászólásElküldve: 2010.07.13. 13:15 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: Felber (38980)


Ügyes kutyus!
Kéééépek? :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#55HozzászólásElküldve: 2010.07.13. 10:13 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.06. 21:48
Hozzászólások: 20
Tegnap délután átsétáltunk az állatorvoshoz chip átírásra, aki töllünk kb. 500 méterre rendel. Volt ott kutya, macska, nyúl. Kicsit izgultam, de Sandy nagyon szépen viselkedett, gyönyörűen ült a lábam mellett. Este vendégek voltak nállunk, akiket ő is nyugodtan kikisért.Szépen leült a kapu előtt, s várt míg el nem mentek.Vigyázunk rá kapunyitáskor, de semmi jelét nem adja annak, hogy kiakarna menni. Most a nagy melegben egyik árnyékból a másikba fekszik. De van előnye is míg átfésüljük a bundáját, leápoljuk a sebét addigra megszárad a ruhája.Hanyatt feve széttabott lábakkal, csukott szemmel állja a fésülést. reggel ajtónyitásra még nem szalad oda, felemeli a fejét és hívásra jön. Míg locsoltam a virágogat a lábam mellett járt. Szereti ha huzgálljuk a játékját, mintha egy másik kutyussal játszana.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#54HozzászólásElküldve: 2010.07.12. 15:22 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.06. 21:48
Hozzászólások: 20
Nállunk is így helyezkedett, egész éjjel a lépcsőn , a bejárati ajtónál aludt, ahonnan rálátni a kapura is .Este ugatott egy darabig, de éjjel már nem.Reggel már együtt mentünk a boltba. A közelünkben útépítés van, a nagy gépektől tartott.Kapott egy hevedert, arra az időre míg ruhában jár. A Totó pórázával nem tünt kényelmesnek a viselet. Hanyatt fekve állta a sebkezelést és fésülést. Neki is nagyon melege van! Bevizeztük a nyakát , hátát , tulságosan nem rejongott érte.Sokszor nézem, s azon tünődöm, hogy lehet egy kutya ilyen gyönyörű.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#53HozzászólásElküldve: 2010.07.12. 07:25 
Offline

Csatlakozott: 2010.04.05. 13:14
Hozzászólások: 377
Valószínű, ha hűvösebb lesz akkor fogja majd ezeket a dolgokat felfedezni. Nálunk mindig a fűben aludt, rálátással a kapura és a bejárati ajtóra.

Felber írta:
Holnap újra nekifutok a képek feltöltésének, mert jön össze. Az előbb kiültem a lépcsőre Sandyhez. Ültünk, figyelte a zajokat, neszeket. Ha abba hagytam a simogatást, néha lökött eggyett az orrával a kezemen. A se kutyakosár, se a kitett szőnyeg nem érdekli. Gondolom idő kell neki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#52HozzászólásElküldve: 2010.07.11. 22:43 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.06. 21:48
Hozzászólások: 20
Holnap újra nekifutok a képek feltöltésének, mert jön össze. Az előbb kiültem a lépcsőre Sandyhez. Ültünk, figyelte a zajokat, neszeket. Ha abba hagytam a simogatást, néha lökött eggyett az orrával a kezemen. A se kutyakosár, se a kitett szőnyeg nem érdekli. Gondolom idő kell neki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#51HozzászólásElküldve: 2010.07.11. 22:16 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: Felber (38954)


Vártam már a beszámolót. :D

Képfeltöltésileg ezt olvasd el! Ez alapján menni fog!

Idézet:
Ezt nemrég szedtem össze a képfeltöltésről.
Ha valakinek kell, itt a használati utasítás:

1. Kell egy tárhely, ahol a képek fent lehetnek a neten. MI az alábbi oldalt használjuk: gallery.site.hu Pl. erre regisztrálj Te is, tudsz mappákat csinálni, szerkeszteni, rendezni. IDe tudod feltölteni a képeket.
2. Utána a képet nyisd meg, nagy méretben (vigyázz, vagy állítsd be a sablon méretét a képnek a gallery-n, vagy eleva max 800 px nagyságban tedd fel)
3. Kattints rá jobb gombbal és katt a tulajdonságokra.
4. Másold ki a kép közvetlen hivatkozását, ami valahogy így néz ki (ez csak egy példa): http://gallery.site.hu/d/13172837-2/IMG_3096_kicsi.jpg
5. Ezt másold a hozzászólás ablakba, a fejlécben található [img] kódok közé.
6. Küldd el a hozzászólást, miután minden ott van (szöveg, képek), ahol akarod.
7. Ha jól csináltad, akkor a kép megjelenik. Ha rosszul, moderálunk és kijavítjuk és segítünk megtalálni a hibát is!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#50HozzászólásElküldve: 2010.07.11. 22:11 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.06. 21:48
Hozzászólások: 20
Most jöttünk be nemrég az udvarról. Kb. 40 perc alatt értünk haza. Sandy útközben a 3 fejtámla közötti két rés közül, hol az egyikben -hol a másikban tartotta a fejét és figyelt, hogy mi lesz , hová megyünk. Aránylag nyugodt volt, hangot nem adott.Mikor megérkeztünk , komótosan felmérte a terepet, ivott. A Dórival les-fel járkoltak egymás mellett a járdán. Hanyatt fekve állta, hogy Ákos simogassa. Mikor bejöttünk vacsorázni az ajtóba ült és onnan figyelt. Majd tettünk egy nagy sétát, Sandy gyönyörűen jött mellettünk, a gyerekek pedig egyfolytában osztozkodtak, hogy mikor kifoghatja a pórázt. A tápot két részletben ette meg, határozott hangját is szivesen hallatja, egy-két vakkantás erejéig. A kutyaházat csak megszagolta. Készítettünk már képeket, de feltöltésével egyenlőre nem boldogulunk.Nagyon boldogok vagyunk, reméljük Ő is így fog majd kedvelni bennünket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy
#49HozzászólásElküldve: 2010.07.11. 20:05 
Offline

Csatlakozott: 2009.12.20. 13:58
Hozzászólások: 747
de jó!
én is sok-sok boldogságot kívánok nekik! :)

_________________
http://oraveczevi.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy - eredeti gazdáját keresi
#48HozzászólásElküldve: 2010.07.11. 18:56 
Offline

Csatlakozott: 2009.04.01. 08:21
Hozzászólások: 2229
Nagyon-nagyon boldog, hosszú együtt eltöltött éveket kívánok Sandynek és a gazdiknak :smt041 :smt026 :smt038 :smt039

_________________
„ A szeretet szeretetet szül, akkor kapsz, ha adsz. A szeretet erő, kulcs, hogy élni tudj, és élni hagyj másokat.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy - eredeti gazdáját keresi
#47HozzászólásElküldve: 2010.07.11. 18:38 
Offline

Csatlakozott: 2010.04.05. 13:14
Hozzászólások: 377
Sandy-t ma elvitték tőlünk, végleges nagyon rendes gazdikhoz került. Az egyik szemünk sír, a másik nevet, hogy elköltözött.
Ezúton kívánunk Sandy-nek és új családjának nagyon sok boldog együtt eltöltött időt.

Sandy beilleszkedéséről és további életéről szívesen olvasnánk a jövőben...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy - eredeti gazdáját keresi
#46HozzászólásElküldve: 2010.07.10. 12:16 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: Energie (38884)

OK :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy - eredeti gazdáját keresi
#45HozzászólásElküldve: 2010.07.09. 22:09 
Offline

Csatlakozott: 2010.04.05. 13:14
Hozzászólások: 377
Igen, úgy tűnik marad ugyanolyan jó kutty, mint volt. Egyszerűen nincsenek rossz tulajdonságai, pedig sokat próbálgattuk. Lehet bénák vagyunk és nem tudjuk ezt belőle kihozni. :D

Igen olvastuk az üzit, jelentkezünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy - eredeti gazdáját keresi
#44HozzászólásElküldve: 2010.07.09. 21:55 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: Energie (38882)

A végén még kutya lesz belőle? :D
Küldtem PÜt. Olvastad? :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy - eredeti gazdáját keresi
#43HozzászólásElküldve: 2010.07.09. 21:43 
Offline

Csatlakozott: 2010.04.05. 13:14
Hozzászólások: 377
Megvolt a kontroll. Sandy teljesen rendben van, szép a sebe. A tampont levették, már csak betadinnel és körömvirággal kell kenegetni napi háromszor. A kedve újra a régi és a hangja is megjött. Újra működik a kapu előtti kiabálója. Még mindig egy tünemény az "öltöztetést" nagyon szépen tűri. A radarról teljesen letettünk, mert továbbra is rosszul van már csak a látványától is, a bibijét pedig nem piszkálja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy - eredeti gazdáját keresi
#42HozzászólásElküldve: 2010.07.08. 09:44 
Offline

Csatlakozott: 2009.12.20. 13:58
Hozzászólások: 747
Elozmeny: Sandan (38829)

jól néz ki :)
nem mondanám meg, h épp műtét után van...

-nálam működik a gallery-

_________________
http://oraveczevi.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy - eredeti gazdáját keresi
#41HozzászólásElküldve: 2010.07.08. 08:15 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:34
Hozzászólások: 1255
Kicsit off: csak nálam nem megy a gallery? Nem látok fotókat minimum 2 napja... :(

Gyors gyógyulást Sandy-nek! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy - eredeti gazdáját keresi
#40HozzászólásElküldve: 2010.07.08. 07:42 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: Energie (38825)

Nagyon profi. :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy - eredeti gazdáját keresi
#39HozzászólásElküldve: 2010.07.08. 02:18 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.06. 21:48
Hozzászólások: 20
Póló nélkül és pólóban is nagyon jól néz ki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy - eredeti gazdáját keresi
#38HozzászólásElküldve: 2010.07.07. 22:01 
Offline

Csatlakozott: 2010.04.05. 13:14
Hozzászólások: 377
Az ígért narancssárga pólós képek alább.
Műtét után hazaúton autóban és utána sem volt hányás. Nagyon jól viselte. Műtét után rögtön felébredt. Az autóban végig állt a csomagtartóban. Este, mint egy paci, végig állva próbált meg aludni, de a végén mégis győzött a fáradtság. Ma már lényegesen jobban van, nyújtózott egyszer-kétszer jó nagy kutyásat és már láttunk a szájában labdát is. Csóvál ezerrel. :lol: A sebével egyelőre semmi gond szépen gyógyul. (Egy csepp vért sem találtunk a pólóin.) Már újat kapott, rájöttünk a kék még jobban áll Neki. A gallért egyértelműen elutasította, úgyhogy nem erőltetjük, amég jó kislány és nem piszkálja a pocakját.
Pénteken megyünk kontrollra.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sandy - eredeti gazdáját keresi
#37HozzászólásElküldve: 2010.07.06. 22:09 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Elozmeny: Energie (38778)


A narancssárgapólós képről nem is akarok lemaradni. :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 86 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: Google [Bot]


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség