Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.26. 08:56

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 97 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Süsü/Bobó
#97HozzászólásElküldve: 2016.09.14. 21:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Süsü/Bobó is kint volt vasárnap. :)
Jó volt őt látni, bár lett volna egy cseppel több időm. :)
Még mindig a csodájára járok, hogy felgyógyult!

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü/Bobó
#96HozzászólásElküldve: 2016.04.18. 20:06 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Fruzsi (#95) :smt026


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü/Bobó
#95HozzászólásElküldve: 2016.04.18. 15:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Tegnap Boboval is újra találkozhattam! Felemelő volt őt látni, hiszen lassan egy éve Móniékkal él, azóta nem talákoztunk. Süsü rengeteget változott, az, hogy egyfülű, alig látszik, a farka kicsit rövidebb, oké, de nem feltűnő, igazi vidrafarkat csináltunk neki. :) Mozgását tekintve pedig a gyógyulási hajlam, a természet csodákra képes! Süsünek szinte biztos, hogy gerincsérülése volt, de ennyi idő alatt azt gondolom, teljesen, vagy szinte teljesen regenerálódott ez, semmi sem látszik rajta!
Bobo teljes értékű családtag lett, Emma kisgazdája rajong érte, amiről Móni tudna azt hiszem, sokat mesélni. :)

Bobo szívférgesség tesztje is elkészült, negatív, ahogy mikrofiláriára is. Ugye benne megtalálásakor volt, de az 1 évnyi kezeléssel a bőrférgeitől is megszabadulhatott. :P

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü/Bobó
#94HozzászólásElküldve: 2015.06.05. 20:13 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:59
Hozzászólások: 271
Mindenkinek köszönjük a jókívánságokat! A totyogós és a rakéta jól kijönnek egymással, Emma nyúzza, Bobó tűri lelkesen:) Képek is lesznek, majd, talán...ha sikerül, és nem másznak bele a kamerába, vagy éppen ki a képből...
Opál! A közös séták tényleg jók lennének, főleg, hogy Bobó imád(na) más kutyákkal játszani, valamikor majd összehozzuk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#93HozzászólásElküldve: 2015.06.03. 19:52 
Offline

Csatlakozott: 2015.04.24. 20:07
Hozzászólások: 3
:smt049 Előzmény: Fruzsi (#82)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü
#92HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 10:04 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: Jomoni (#86)

:smt026 :smt023 Gratulálok, és sok boldogságot! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#91HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 21:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: Fruzsi (#82)

Boldog gazdis éveket! :smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü
#90HozzászólásElküldve: 2015.05.25. 19:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
:smt038 :smt038 :smt038 Előzmény: Jomoni (#86)

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü
#89HozzászólásElküldve: 2015.05.25. 08:53 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 18:31
Hozzászólások: 568
Tartózkodási hely: Gödöllő
Előzmény: Jomoni (#86)

Kedves Móni! Annyira jó újra hallani Rólatok! Nagyon-nagyon sajnáltam Bogit, és persze Benneteket is, de sajnos ezen nem lehet változtatni... Viszont ez a mostani döntésetek szerintem a lehető legjobb! :-) Szuper, hogy Emmának újra van kutya barátja! :lol:
Bobó története egy igazi sikersztori, Fruzsi és a dunaföldvári csapat és nem utolsó sorban Fruzsi családja minden nehézséget leküzdött és a reménytelen esetből íme, lett egy szuper jó kutyus! Sok örömöt, jó kutyázást kívánok - lehet, hogy sétálunk még együtt??!! :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü
#88HozzászólásElküldve: 2015.05.24. 11:50 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: Jomoni (#86)
Gratulálok!!! :P :P :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü
#87HozzászólásElküldve: 2015.05.24. 09:54 
Offline

Csatlakozott: 2009.10.28. 11:37
Hozzászólások: 2175
Tartózkodási hely: Vác
Előzmény: Jomoni (#86)
Sok boldogságot kívánunk az új családtaghoz. :smt038 :smt039


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü
#86HozzászólásElküldve: 2015.05.23. 21:26 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:59
Hozzászólások: 271
Fruzsi! köszönjük, hogy elhoztátok nekünk Süsüt. Nem volt nehéz beleszeretni, jófej, simulékony, és nagyon szép kutyus. A kulcs persze az Emmával való viszonya volt, de ezen kár volt aggódni. Persze csiszolni még lesz mit, most éppen játszópajtásának tekinti, és hát Emma nem azonos súlycsoport, még :D Délután tartottuk anyu szülinapját, és a teraszon grilleztünk, mintakutyaként végigasszisztálta a sütögetést, esze ágában sem volt magától kóstolgatni. A torta viszont kis híján áldozatul esett :lol:
Köszönjük az RR-nek, hogy megmentették Süsüt, úgy gondolom, végre megtalálta az otthonát. Igyekszünk jó gazdijai lenni, megérdemli végre.
És ha ilyen gyorsan döntöttünk, akkor kérnénk egy gyors átnevezést is. Emma nem hajlandó megválni a Bo-tól, tehát Süsü helyett inkább legyen Bobó, aki most éppen az ágyán alszik békésen:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü
#85HozzászólásElküldve: 2015.05.23. 21:17 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Fruzsi, libabőrős lettem az írásodtól........

Sok boldogságot Süsünek és az ő családjának!!!!!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#84HozzászólásElküldve: 2015.05.23. 20:19 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Fruzsi (#82)

Szóhoz sem jutok........minden napra egy csoda! :D

Süsünek és a gazdiknak sok, sok boldogságot!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#83HozzászólásElküldve: 2015.05.23. 19:27 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Fruzsi (#82)

:smt026 :smt007 :smt055 Éljen a gyönyörű fejű :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#82HozzászólásElküldve: 2015.05.23. 17:20 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Süsüt ma gazdához adtam. ;)
Mónival többször egyeztettünk Brikett/Bogi halála után, hiszen kutya nélkül nem lehet élni. Pláne nem fekete labrador nélkül. ;) Rövidebb körök után, mit-hogyan-mikor-miképp a nagy elhatározás(om) az lett, hogy ma nekiindultunk és egészen hazáig repítettük Süsüt Móniéknak.
A kocsiutat kevésbé kedvelte, bár az autózással valahogy sosem volt igazán kibékülve a ketrecben, bár egy idő után el"csöndesedett", ugyanis jó darabig karistolt, kopogott a körmeivel, mert ahelyett, hogy a GRKtól kapott VetBeden henyélt volna, ülve-állva aggódott, hogy hova megyünk. Nekünk útközben más aggódnivalónk volt, ugyanis az M0-n olyan szakadó esőben mentünk, mintha egy vízesést kellett volna kettévágni a továbbhaladáshoz. Végül mégis eljutottunk Gyálig.
Süsü autóból ki, kertbe be, amit elölről-hátulról felavatott, körbenézett, áttanulmányozott. Utána jöttek a naaagy találkozások. :) Süsü és Emma egymásra találtak. Emma már nagyon várta őt, Süsü meg gyorsan levette, hogy egy 2 éves gyermek keksze pont abban a magasságban van, ahol az ő feje. Bár néha "könyékig", de mégis teljes óvatossággal vette el tőle a neki szánt és néha a nem neki szánt kekszeket is. :)
Kipróbálta a labdáját. Kipróbálta, milyen a szép zöld gyepen (ami nálunk a kutyalétszám miatt nincs :twisted: :lol: ) futkorászni és labdát kergetni, majd visszavinni Móninak. Megmutatta, hogyan kell leszedni az asztalra feltett labdát és újra magáévá tenni, ha már egyszer neki ígérték azt. Nyargalászott, boldog volt, Móni, párja Feri, és Emma közösen és gyorsan döntöttek, őt akarják új családtagnak.
Papírmunka, miegyéb... és Süsü maradt.


Hát, azért kicsit megkönnyeztem...
5 hónapból 1 hónapig kórházban volt, két olyan betegséggel, amiknél külön-külön is az életével játszott, és a halál torkából rángattuk vissza. De Süsü élni akart, mert tudta, hogy van még helye a világban. Csetlett-botlott, megcsonkult, elfogyott a fél kutya a megpróbáltatások miatt, majd megrázta magát és meggyógyult.
Ezután 4 hónapig volt nálunk. Itthon is a totyogással kezdte, akár 2 lépésenként leült, majd erős 1 hónap alatt drasztikus javuláson esett át.
Közben jelleme is fejlődött, az együgyű egyfülűről kiderült, hogy egy minden lében két kanál, játékos, szociális, úgy mellesleg érdekeit képviselendő igen éles elméjű, válogatott és végtelen csínytevésre képes labrador.
Ajánlgattuk őt, mint gazdikereső, konkrétan senki rá sem nézett. Érdeklődő egy darab nem volt rá. Megjegyzést bár senkitől se hallottam, de lelki füleimmel mégis hallottam: mit akarunk mi egy ilyen nyomorék állattal? Hát, gazdát neki, mert látjuk, hogy él és virul. Mozgása sajátos, füle-farka nincs, de semmije sem fáj az életkedve meg határtalan. Természete fantasztikus, tehát ő egy jó kutya. Ez az emberek tudatáig soha nem jutott el. Az igazat megvallva nem is sajnálom. Pláne nem most. :)
Azt tudni kell, hogy Süsüre, ahogy korábban jópár kutyára (pl. Emma labi, Lotta labi) eleve úgy rendezkedtünk be otthon, hogy ha marad, hát marad. Esélytelen gazdikereső, lesz ami lesz. Hát, Süsünek ez az 5 hónap kellett, hogy révbe érjen, és ilyenkor annyira örülök, hogy sikerült.
Sikerült, mert sok támogatója van a Retriever Rescuenak és volt Süsünek, akik anyagilag lehetővé tették a gyógyulását.
Sikerült, mert sikerült meggyógyítani, mert jó állatorvosai voltak.
Sikerült, mert volt számára ideiglenes befogadó - ami félreértés ne essék, valójában nem én voltam, hanem anyukám, a családom. Én max a szócső voltam és a part széléről regélő énekes... :roll:
És persze sikerült, mert Móniék meglátták benne azt, amiért mi szeretjük őt, az okos, rossz, kedves, jó, életvidám, szociális, játékos LABRADORt.
Röviden összefoglalva... megérte! Megérte meggyógyítani, tartani, szeretni, nevelni, mert gazdához lehetett adni.
Ápolgattuk, oltalmaztuk, mint a szárnya törött kis madarat, aki amikor készen állt, elengedhető, és ezzel kirepül kezeink közül.

Szóval most kicsit csöndben könnyezek, de ezek örömkönnyek... :cry: és közben azon gondolkodok, hogy ez a "hálátlan dög" kikísérve a kapuhoz csak a szökésen gondolkodott, majd miután elmentünk, tuti azt nézegette tovább, hogy egyrészt hol a labdája, amivel játszhat és hol az Emmája, akitől kekszet kap. :lol: :mrgreen:

Remélem, Móni hamarosan ír, hogyan telt az első pár napjuk. :smt023

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#81HozzászólásElküldve: 2015.05.19. 22:31 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Süsü és a macska viszonyán olyan jókat tudok röhögni.
Süsü kijön a macskákkal. Van, amikor Tamás konkrétan nekidőlve dörgölődzik, puncsol neki, nyilván, minden eszközzel kihasználva a kutyát. Mint alattvalót.
Azonban Süsü fenegyerek. Így néha fogja magát és módszeresen, előre megfontolt szándékkal, merő poénból és szándékossággal rossz fát tesz a tűzre. Persze jó, ha kicsit be van pörögve hozzá, mondjuk a játék hevében, de egyébként is megy neki. Na, ilyenkor a fel-alá cirkáló és portyázó macskára kissé odaveti magát és kemény 3 lépésben jól, de tényleg jóóóóóóól megkergeti. Majd röhögve visszajön a további fülvakarásért, ökörködés folytatásáért.
Mindez a macska fejében kb. úgy játszódik le, hogy "fuss csak te pancser, úgyis kispályás vagy". Az, hogy mindez mennyire komolytalan azért elég nyilvánvalóan levehető:
- hiszen a macska rá egy órára dörgölődzik hozzá és pont örül a társaságának
- a macska 5 perc múlva ugyanúgy leszáll alattvalói - akarom mondani udvari bolondjai (azaz a kutyák) közé és újra kezdődik ugyanez.
- Süsü 3 lépést megy, utána önelégülten abba is hagyja, mintha azt mondaná: "Így akartam", ebből ő már érti, hogy hol a helye. (Az más kérdés, hogy a macska közben fut 5 lépést és már réges rég le van gyorsulva a kutya.)

Nem is tudom, hogy Süsü életéből akciókomédiát vagy szappanoperát kellene-e leforgatni. :) :lol: :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#80HozzászólásElküldve: 2015.05.14. 18:50 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Ameki (#79)

Ha Süsüt kérdezzük, akkor kutya baja! :)
Ma nem bírt magával, figyelmet akart. Erőszakoskodott. Anyu és köztem cirkált, és felváltva kaptuk a diszkrét, de figyelmen kívül nem hagyható "terrort", hogy vegyük észre. Nagy bánatára előtte mászott ki a vizesvödörből, így kb. a fél pofája vízben úszott, és kevéssé nyerte el rajongásunkat ezzel. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#79HozzászólásElküldve: 2015.05.11. 19:47 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Fruzsi (#78)
Egyrészt fenntartom, hogy határozottan csinos feje formája van. Másrészt, azannnya dejól mozog már!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#78HozzászólásElküldve: 2015.05.11. 13:38 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Tegnap és ma Süsüt is fotózgattam, videózgattam...

Süsü és a macska:


A szőre elég rendesen jön... és akik 3 különböző színű labira vágynak otthon, azoknak figyelmét felhívnám, miért "jó" mindez! :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kép
Anyu azt mondta, Fortéból kijött egy marék. Roziból kijött egy marék. Süsüből kijött egy vödör. :twisted:
Tegnap még erre rátettünk Brownie barnaságával, így született meg a kompozíció. :mrgreen:

Süsüről alapvetően tudni kell, hogy rém féltékeny tud lenni! Múltkor Silver is kiborította, most Brownie-nál is előadta a hattyú halálát és azt, hogy hozzá mit tolakodik be másik kan. :oops: :lol:
Kép
Magyaráz, ismerkedik, hisztizik, rosszabb, mint egy 7 hónapos terhes nő. :roll: :lol: Azért mára valahogy sikerült feldolgoznia a dolgokoat, alapvetően kijön ő is mindenkivel, nincs vele baj. :smt023 Inkább csak vicces a magánszáma.

Kép

Ma megint felmentünk a dombtetőre, nagy bánatomra és megpróbáltatásaim fokozására jó térdig érő fű van. :oops:
Kép

Kép

Fiúk:
Kép

Ezt csak azért, nehogy megkapjam, hogy csak a baljáról fotózom az ebet:
Kép
Alapvetően nem szembeötlő a fülének hiánya, mivel nagyrészt benőtte a szőr, a bőre befeketedett, ezért egész diszkréten ápol és eltakar mindez. ;)

Süsü és a játék:
Kép



Süsü így tud nyargalászni:


Süsü jó kutya. Kedves kutya. Okos kutya.
Egyre többet tud. Ülni, pórázon közlekedni, feküdni, helybenmaradni.
Szociális, kedves.
Alapvetően egy halom jó tulajdonsággal rendelkezik.
Persze nem érzi magát rosszul nálunk, de alapvetően mindenképp egy saját és végleges gazdira vágyna. Tud lenni második kutya is. Tud élni macska mellett is. Csak legyen legalább egy kéz otthon, ami simogatja a fülét. :lol: ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#77HozzászólásElküldve: 2015.05.02. 16:30 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Süsü átesett egy szőr-generálon, miután otthon fekete szőr borított már mindent. (Na jó, két gyanúsított ült a vádlottak padján az üggyel kapcsolatban :lol: ).
Anyu azt mondta, nagyon élvezte. :)

Még múlt héten videóztam, a dombunkra így szökell fel. Egyszerűen nem tudok elég jó videót csinálni róla, de ha tökéletesnek nem is mondható a mozgása, akkor is villámgyors, semmi nem akadályozza, sem a futkosásban, sem a boldogságban.





_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#76HozzászólásElküldve: 2015.04.20. 22:06 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Eowyn (#75)

Szerintem annyira az a rész nem volt izgi... mondjuk édesanyám megkérdezte tőlem, hogy jól vagyok-e, és egyébként reméli legalább, ültem, nem állva adtam elő ezt a magánszámot.

Süsü alapvetően teljesen rá van állva Fortéra, úgy, ahogy a lükepékek szoktak az öregebb társakra. Ő is kb. így van vele. Múltkor vicces volt, vasárnap kisebb kirándulást tettünk - de azt egésznaposra tervezve - így Fortét hazavittük, mégiscsak izgibb és jobb neki ott a kertben, mint a lakásban, miközben nem akartuk tervezni, mikor érünk haza. Ilyenkor reggel az a menetrend, hogy a kutyával leballagunk a kocsihoz, kutya beugrik, hazamegyünk, ott kiszáll, majd bemegyünk és kb. akkor intézheti először a dolgát aznap. Hát, valószínű Forte is ezért vonult el jó öt percre a kertben a fenesetudja, hova... majd mikor mi már rég bent ücsörögtünk és beszélgettünk, berobbant egy NA, ITT VAGYOK elánnal és Forte lendülettel. A két fekete meg ugyanazzal a lendülettel vetette rá magát. Rozi az egyik fülét nyalta, Süsü a másik fülét rágta. :mrgreen:
Megjegyzem... szerintem tök irigy Fortéra, hogy neki 2 füle van, nem csak egy, ugyanis állandó jelleggel igyekszik lerágni valamelyiket a helyéről. :mrgreen: :mrgreen: :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#75HozzászólásElküldve: 2015.04.20. 21:58 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.07. 21:54
Hozzászólások: 271
.. kár, hogy rólad Fruzsi nem készült felvétel, én azt is megnéztem volna! :P
Nagyon zizi ez a két krapek! Édesek, hogy mennyire jól elvannak együtt! :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#74HozzászólásElküldve: 2015.04.20. 20:37 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Süsü továbbra is nagyszerűen van. Sőt, lassan rá kéne jönnöm, hol lehet belőle kivenni a Duracell elemet. :twisted:
Az igazat megvallva az elején azt hittük, öreg kutya. A besaccolt 5 éves korban sem tudtam, merre tévedünk... Most már egyre inkább azt gondolom, hogy Süsü egyáltalán nem öreg.
Az agyatlansága, az aktivitása, a játékkedve, a hófehér fogai alapján néha megkockáztatom magamban, hogy 2 év alatti kutya, de hogy reálisat próbáljak mondani, inkább 2-3 éveset mondanék.
Ugye a mozgásából elbírálhatatlan, az olyan, amilyen. Idősebb mivoltára max kicsit őszülő szakálla adhatna okot, de azért korán fehéredőket is láttunk már igazolt korosztályokból, tehát erre nem mondanám biztosra, hogy emiatt "öreg"

Szóval Süsü korát felülbírálom, szerintem maximum 3 éves kutya!!!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#73HozzászólásElküldve: 2015.04.18. 20:53 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Három, múltkor lemaradt videó:





Itt a labda útját érdemes nézni:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#72HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 19:55 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Ameki (#71)

Voltam is vele bajban, mert el nem engedném még, mert kissé élelmes, ami a szabadságvágyát illeti és kissé süsü, ami a megfontoltságát, hogy legutóbb vajon hogy sikerült majdnem a halálosságig ripityomra törnie magát. :twisted: :twisted: :twisted:
Szóval előástam az egyik régi flexit, amit nem sokat használunk. Fogtam a pórázt, nemes egyszerűséggel ráhurkoltam a bokámra, a másik végét meg a flexire...
És miután kutyát úgyse videózgatunk és fotózgatunk állva, így a kutya máris biztonsággal és fixen rögzítve volt, úgy, hogy nekem még maradt két kezem két kutya lefoglalására és videózásra/fotózásra.
Kissé egyedi megoldás, és sokkal szórakoztatóbb lenne, ha valaki segítene és nem én válnék a zenebohóc méltó kutyás utódjává, de végülis megoldottuk. :mrgreen:
Ha nem akadna bele, akkor meg még szórakoztatóbb lenne neki is a történet, de sajnos mindent tényleg nem tudok megoldani. :oops:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#71HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 19:36 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Fruzsi (#70)

Íme, egy bódog állat :smt039
(Zseniálisak ezek a "hogyan futószárazzunk vadászkutyát" felvételek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#70HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 15:28 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
És még pár videó:













_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#69HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 15:24 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Süsü élete fenékig tejfel, szerintem úgy gondolja, a világ körülötte forog.
Ha hazamegyek, diszkréten kitúrja Fortét a kezem alól, majd rá 10 percre elkezdik gyűrni egymást. Mindezt bármikor, bármennyit és fáradhatatlanul. :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Ma elmentünk egy kisebb körre. Nyergesi törpe-Dunakanyar a Sánc hegy tetejéről, egész rendezett rész, nyírt fű, nagy terület, nyugodt környezet. Süsünek a rendet úgyis tanulnia kell, ami főleg a pórázas közlekedést és a megbízható behívást, nem világgá menést jelenti. Jelzem, mindkettő egész jól megy neki, amellett, hogy amióta nálunk volt, a kertből nem sokat volt még kint a gerince miatt.

Süsü flexin volt, ami mondjuk pöppet zavarta, mert ügyetlen mód mindig belegabalyodott, majd utána az a típus, aki ettől teljesen le is blokkolódik és se előre, se hátra. Azért megoldottuk, és túlélte ezt a komoly megpróbáltatást is. :)

A dombtetőn játszottunk, futkosott, labdázott, hülyéskedtek Fortéval, amit pár fotóval próbáltam megörökíteni, miközben egy bolond, meg egy pórázas bolond futkos körülöttem (és köt gúzsba), dobálom a játékot és koordinálom Fortét, hogy Süsü is némi sikerélményhez jusson... mert valljuk be, Forténak nem "ellenfél" egy labdáért futásban az egyfülű. :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Jah, és új verda, új ketrec:
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#68HozzászólásElküldve: 2015.04.11. 19:12 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Ameki (#67)

Ugye?
Szerintem tök szép az arca! :)
Csak jó szögből kell fotózni! ;) :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#67HozzászólásElküldve: 2015.04.11. 19:11 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Fruzsi (#66)

Nagyon jókedvű és szépséges fejű kutya :smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#66HozzászólásElküldve: 2015.04.10. 23:20 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Süsü így mozog most. Bár nem a legkecsesebb, de úgy néz ki, nem fájdalmas neki és elég hatékonyan is tud futni, szaladni. :)








_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#65HozzászólásElküldve: 2015.04.10. 23:07 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#64HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 19:24 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Picka (#63)

Feri lenyúlta a kártyaolvasót, úgyhogy majd Földvárról lesznek képek.
Csináltam egy egész tűrhető videót is, de kicsit akadályozott az, mert vagy a kutya nem arra mozog, amerre én szeretném, vagy hárman még eléállnak, vagy eleve a kamera objektívjében van. 8-)
Múltkor meg Anyuval rápróbálkoztunk ketten, de nem jött össze, mert pont akkor merült le az akksi... :mrgreen: Mindenesetre még a mi családi fényképezőnkön is van egy halom kép...


Múltkor cuki duettet adtak elő a húgommal. Borka hintázott a ház előtti diófára szerelt hintán. Süsü áhitattal nézte, lábai között az egyik labdával. Borka néha leszállt a hintáról, elhajította a labdát, Süsü utána ment, visszavitte, újra elfoglalta a kiindulási pozíciót és felvette az imádó tekintetet és várta a következő dobást. Aztán Borka fogta magát és a kert közepén álló kutyaházba dobálta a labdát... gondolom, nem okoz meglepetést senkinek, hogy Süsü azért azt a helyzetet is megoldotta és gyorsan visszarendezte a kiindulási felállást: fekvés, labda vigyázása, Borka vigyázása, szerelmetes tekintet. :smt007 És persze reménykedés az újabb labdadobásra. ;) :roll:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#63HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 15:53 
Offline

Csatlakozott: 2011.12.09. 19:58
Hozzászólások: 3812
Ezt a Süsüt én úgy imádom, annyira jók a leirásai :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#62HozzászólásElküldve: 2015.04.09. 15:12 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Süsü jól van. Aktív, élénk, rosszcsont. Folyamatos röhögése, felemás füle és ezzel feje, még mindig kicsit esetlen mozgása miatt továbbra is látszólag süsü, de ez csak az álca. Jutalomfalatért ülésből elrugaszkodva pattan fel és mérnöki precizitással kapja el azt a levegőben. Fogócskánál fut, mint a nyúl. Alapvetően leginkább esztétikai sajátságnak nevezhető sántasága, fületlensége-farkatlansága, ami, ha őt kérdeznénk, hogy zavarja-e valamiben, nem hiszem, hogy igennel válaszolna.

Újabban az a hobbija, hogy előadja nekem, jönne velem csavarogni, de azért erre még várnia kell. De Forte lelkesedését már átvette ez ügyben. (Most már két hülyét kell kezelnem a kapuban minden alkalommal :twisted: :mrgreen: .)

Süsü beiratkozott az első osztályba kutyanevelés ügyében. Jól halad, sőt, nagyon gyorsan és viszonylag stabilan tanul. Élvezet vele dolgozni, nagyon látványos a fejlődése. Gyorsan tanul, megfelelni akar, a virslit meg meglepő módon imádja. Azért van benne egy leheletnyi makacsság, de az is maximálisan jól kezelhető.

Süsü természetét tekintve egy 100%-ban problémamentes ebnek tekinthető. Bármilyen környezetben, bárhol, bárkivel, bármilyen kutyával (macskával, és gondolom más állattal) lakna együtt, amíg a gazdinak van legalább egy keze, hogy az ő egy fülét vakargassa. :mrgreen:
Egészségügyileg pedig valójában nem kíván sokat vagy sokkal többet, mint egy nem balesetes társa. Nincsenek extra igényei, nincsenek extra költségei sem.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#61HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 11:39 
Offline

Csatlakozott: 2015.01.24. 10:26
Hozzászólások: 23
A drága Süsü helyett, mivel ő nem tud magáért szót emelni, én írom le, hogy kérném szépen kicsit több tiszteletet tanúsítani iránta. Pont megérdemli! Tudom, hogy őt nem bántja, mert hála Istennek nem olvassa a kommenteket, de akkor is. Köszönettel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#60HozzászólásElküldve: 2015.04.02. 13:45 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Berci (#59)

nem

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#59HozzászólásElküldve: 2015.04.02. 07:26 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.22. 15:02
Hozzászólások: 13
Süsü még mindig rúzsozni akarja a lányokat? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#58HozzászólásElküldve: 2015.04.01. 22:03 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Süsü mozgása rengeteget javult. Ha eljutnék odáig... csinálnék videót. De az elmúlt 2 hétben még otthon sem jártam, vagy vaksötétben és esőbe... :oops:

Anyu azt mesélte, elment a labradorok esze otthon. Süsü, Forte, és hol Rose, hol Bodza felváltva kergetődznek a kertben. Dombra fel, dombról le, ökörködésre fel. Van egy kutyaház a kert közepén, akörül megy a hercehurca. Anyu elmesélése szerint kb. mint a gyerekek fogócskakor, akit kergetnek, kinéz a sarkon, öltögetve a nyelvét, hogy itt-vagyok-te-merre-vagy, majd tovaiszkol. :mrgreen: :lol:
Még nem láttam őket, de remélem, nekem is előadják még ezt a csoportos etűdöt. :)

Süsü lassan megérik a nevelődésre és a sétára, most, hogy lassan levetheti a nyomi-sánta-szegény-balesetes kutya szerepet és csak "simán" egy sefülesefarka kutyává válik. Remélem, időm is lesz rá... :oops:
Már beígértem neki, mert múltkor rossz fát tett a tűzre, de asszem, még nem vette elég komolyan. :twisted: :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#57HozzászólásElküldve: 2015.04.01. 20:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2015.01.26. 19:01
Hozzászólások: 117
Tartózkodási hely: Veresegyház
Előzmény: ppmr (#56)

Én azt szoktam kiolvasni a tekintetéből, hogy "Minek akartál labradort ha nem viszed sétálni? A labrador arra való hogy sétáltassák." Majdnem minden nap sétálunk, nem is keveset.
Meg mikor abbahagyod a simogatást. :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#56HozzászólásElküldve: 2015.04.01. 07:50 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: Fruzsi (#55)

:lol: :lol: Bírom az ilyen szinkronokat, én is szoktam tolmácsolni a srácaim gondolatait, mikor kunyerálnak, hátha úgy hamarabb megértik mit szeretnének :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#55HozzászólásElküldve: 2015.03.23. 23:14 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ma hazajött a bátyám.
Valahogy úgy nyilatkozott, hogy Süsü tök hülye. Megkérdeztem, ez alatt most mit is ért pontosan, mert szerintem meg igenis megvan a magához való esze.
Erre szinkronizálta az eb gondolatait, mit is mondhatott, amikor belépett a kapun:
"Hello, de örülök, hogy végre itt vagy, már ezer éve nem láttalak! Olyan jó, hogy megint találkozunk! Annyira jó Téged látni!"
Bátyámmal ma találkozott Süsü először. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#54HozzászólásElküldve: 2015.03.23. 22:50 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: Fruzsi (#52)

Nagyon szeretem olvasni, ahogy Süsüről írsz ;) Az az ember aki csak a külsőségeket nézi, azt gondolhatja, hogy Süsü egy fogyatékos kutya, pedig szerintem nem! Ő ugyan olyan boldog mint bármelyik, mit neki csonka testrészek. A képekről nagyon jól lejön, hogy neki tök mindegy, hogy melyik testrésze hiányos
Remélem, hogy jön valaki és meglátja a belső szépségét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#53HozzászólásElküldve: 2015.03.19. 22:08 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
...és meglepő mód ma Süsüig is eljutottam... azaz haza... nem tudom, hogyan csináltam...

Süsü jól van, szerintem javult a mozgása sokat, egyébként élénkebb is, bár nem tudom, hova akar még élénkülni. :lol:
Fortéval és Rose-zal hatalmas játékokat nyomnak le, mondjuk úgy finoman és visszafogottan, hogy tökhülyék. :mrgreen:

Kép

Kép

Kép


Hülyeség a köbön:
Elkezdték a fiúk:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

...majd odacsámborgott Rozi és átvette Forte szerepét, aki a hülyéskedést simán lecseréli azért egy két simire:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

És itt a vége. Süsü Rozi ölébe ült. :)
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#52HozzászólásElküldve: 2015.03.14. 20:15 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Pár kép Süsüről.
Így tud vigyorogni, és ilyen szép fehér fogai vannak:
Kép

Szerintem gyönyörű:
Kép

Koncentrál:
Kép

Vigyori:
Kép


És itt tört rá a kleptománia és nyúlta le a kutyafésűt:
Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#51HozzászólásElküldve: 2015.03.10. 14:30 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Ma délelőtt party volt nálunk.
Gondoltam, nekiállok Silver loboncának kifésüléséhez... Silver elsőre odajött (másodikra már nem :evil: :lol: ), tűrt csöndben, a nagy csomóknál kicsit panaszkodott, de mondtam, ezen ennél jobban csak az ecetes olló segítene. Node ez egy dolog... miközben Silver épp megszűnni szeretett volna létezni, Süsü hozta a formáját... Úgy törleszkedett közelebb és közelebb, hogy a végén már mozdulni se volt helyem, belemászott Silver sörényébe, és oly mértékben volt láb alatt, amennyire csak lehet módszeresen és alapos tervezést követően. :twisted: Asszem, ez volt az a rész, ahol mondtam neki, hogy kopjon le. :mrgreen:

Meg is sértődött, majd tőlünk 1 méterre nagy hancúrozásba kezdtek Fortéval. Süsü hátfekvésben, Forte rajta keresztbe és rágták egymás száját-fejét teljes átéléssel :)
Ezt egyébként rendszeresen előadja Süsü, kicsit korábban Rose-zal is az volt a játék a konyha kellős közepén. Már terveztem, hogy levideózom, csak nem tudok olyan észrevétlenül fényképezőt ragadni, hogy ne pattanjanak fel és álljanak sorba akár csak egy fél simiért. Ráadásul ezt kb. az ember lábánál kell előadni, ami nem a legjobb szög a videókészítésre. Így ami késik, lassan jön.


Süsü egyébként egy naaaagy és néha naaaagyon rossz gyerek. :mrgreen:
Silver fésülése kicsit abbamaradt, mert csörgött a telefonom... a tegnapi napom után már gondoltam rá, hogy lehúzom a WC-n, de egyelőre még megúszta... bementem, felvettem, leültem, csevegtem, azzal, aki éppen hívott... erre 2 percre rá azt látom, hogy Süsü szájában a kutyafésű, amit nagy nagy élvezettel rágcsál. Megkérdeztem, hogy a fejére esett-e és elvettem tőle. De nem baj, mert összesen 3 eszközt próbáltam használni Silverhez, így kiment a következőért, behozta és ott folytatta, ahol abbahagyta.
Nem sokkal később Silver további gereblyézése közben már arra lettem figyelmes, hogy a harmadik eszköz lóg Süsü szájában (ez egy műanyag, műanyag-fogas dörzsi-izé volt), és nagy átéléssel ropogtatva rágcsálja.
Szóval Süsü alkalmanként visszafele fejlődik, de ez végüls nem feltétlen rossz, mert ha így folytatja, hamarosan 8 hetes kölyökkutyaként adhatjuk gazdához. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#50HozzászólásElküldve: 2015.03.09. 22:39 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Fruzsi (#48)

;)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#49HozzászólásElküldve: 2015.03.09. 12:06 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Süsüvel minden rendben.
A két utcagyerekünk (azaz Süsü és Silver) kicsit összevesztek valamelyik nap, mert kaptak 1-1 szép nagy szárazkenyér darabot (ezt ritkán, amolyan nasiként kapják), és meglepő módon mindkettőnek a másiké kellett.
Irigy kutyák. :evil:

Egyébként teljes az összhang otthon, tegnap, amikor hazamentem, mondjuk a konyhában kicsit nagy volt a népsűrűség, de teljes egyetértésben vallják mindahányan, hogy sok jó kutya kis helyen is elfér.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Süsü - gazdát keres
#48HozzászólásElküldve: 2015.03.03. 20:40 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: juccus1982 (#47)

Az. Gondoltam, odaadom másnak ideiglenesbe, és akkor nálam lehetnek a huzavona, eztaztcsinálni-kell-vele-kutyák, de asszem, őt nem adom, csak végleges gazdinak. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 97 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség