Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.25. 11:31

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Zizi/Rozi
#17HozzászólásElküldve: 2016.04.19. 19:07 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Vasárnap Rozival is találkoztunk. :)
Rozi nagyon kikerekedett, a legjobb formájában van! Köszönjük a gazdinak, hogy kihozták őt!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zizi/Rozi
#16HozzászólásElküldve: 2016.01.31. 14:55 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Előzmény: Polly gazdi (#15)

Kis szépséges. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zizi/Rozi
#15HozzászólásElküldve: 2016.01.31. 14:52 
Offline

Csatlakozott: 2014.08.01. 18:44
Hozzászólások: 720
KépKép

BOLDOG Gazditól képek! :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zizi
#14HozzászólásElküldve: 2015.08.31. 19:26 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Előzmény: Sispem (#12)

:smt055 :smt055 :smt055

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zizi
#13HozzászólásElküldve: 2015.08.30. 15:44 
Offline

Csatlakozott: 2014.08.01. 18:44
Hozzászólások: 720
Előzmény: Sispem (#12)
Ez igen! Nagy az öröm :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zizi
#12HozzászólásElküldve: 2015.08.30. 15:34 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Zizi mostanra Rozi lett és boldog gazdis! :smt023
Pár hete Zizi még az utcákat rótta bolhásan, vemhesen, reménytelenül... Akkor:
Kép
És most A Gazdinál :smt049 :
Kép
Kép
Kép
Kép
Nagyon sok boldog közös évet kívánok Rozinak és családjának! :smt006

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zizi - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2015.08.19. 12:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: christiiee (#9)

Jesszum, Hanna milyen cukiiiiiii!!!! :smt049 És milyen kis drágák együtt!

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zizi - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2015.08.19. 10:12 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: christiiee (#9)

Nagyon édesek együtt! Az a sok szeretet meglátszik mindkettőjük szemén. ;) :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zizi - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2015.08.19. 08:35 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Tegnap a frászt hoztuk rá szegény Zizikére... késésben voltunk, így kicsit kapkodósra vettük az indulást, kutyákat tessékeltük épp ki az ajtón, amikor az ajtó mellett álló porszívó csöve felborult. Felkaptam, amire Zizi a kövön kipörgő lábakkal, hason kúszva próbált visszarohanni a konyhaasztal alá... csóri kutya, biztosan kapott párszor amég utcán volt.. hívtuk, de ki sem akart jönni, úgyhogy fogtam és kitoloncoltam, hogy el tudjunk végre indulni...
Kb 1 órával később, mikor hazaértünk, már nyoma sem volt a félelemnek, boldogan csóvált a kapuban, én meg már el is felejtettem az egészet. Egyszer csak hallom, hogy Hanna beszél a teraszon, gondoltam, már megint a szomszéddal trécsel, de nem... :D ül a teraszon a földön, kezében a porszívócső, és magyarázza Zizikének, hogy "nem bánt, gyere, szagold meg, nyugodtan, ügyes kutya, bravo, okos vagy..." :lol: Annyira, de annyira megható jelenet volt, ilyenkor irtóra büszke vagyok a kis carházira, és elfelejtem minden rossz húzását :lol: Visszaosontam a telefonomért, és lőttem róluk pár képet...:)
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Aztán lebuktam a lesifotózás közben... :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Ez még egy a reggeli napozós-kávézós reggeleink közül. Annyira szép kis feje van ennek a lánynak, mostmár szinte mindig vigyorog :)
Kép

Koldulós banda... :)
Kép

Ez pedig a ráadás azoknak, akik szerint Zizi térdigérő minigolden :twisted:
Zizike ahogy oldódik, már nem rogyasztott lábakon hason kúszva közlekedik, úgy lesz egyforma magas Hektorral :lol: Vagy Hektor összement az esőben :twisted:
Kép

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zizi - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2015.08.16. 21:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 18:40
Hozzászólások: 4905
:smt041 :smt041 Előzmény: christiiee (#7)

_________________
A nők angyalok.....-és ha valaki eltöri a szárnyunkat?
Mi egyszerűen csak tovább repülünk.....egy seprűn. Mert mi ilyen rugalmasak vagyunk.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zizi - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2015.08.16. 11:53 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Zizi köszöni, jól van. Megvolt a varratszedés, bár az utazása egy kicsit izgalmasra sikerült, amúgy is fél az utcán, és az a gyanúm, hogy HÉV-en sem ült még sohasem... :evil:
Egyre többet vigyorog, még azért a zárt helyeket jobban előnyben részesíti, pl aludni az ülőke vagy az asztal alatt szokott napközben, de valamelyik hajnalban arra keltem, hogy az ágy melletti szőnyegen alszik a szobánkban :D Szobatisztának nyilvánítom, összesen 2x volt baleset, ez szerintem nagyon jó arány egy utcáról jött kutyánál! :)
Egyre aktívabb, Barkával már nem csak játszadoznak, hanem bakkecske-ugrásban kergetőznek keresztül kasul a kertben. Zizi húzza Barka fülét, Barka harapja közben Zizi lábát, és végül egy nagy kupacba gurulnak tovább morogva, ugatva... :) Ezt a 40 fokban a lakásban csinálják, de legalább kicsit elfáradnak, 1 óra játék után kemény 5 percet pihennek, és folytatják... :D

Reggel ha kiülök kávézni a teraszra, jön és dugja a pofiját, hogy simogassam :) Ma vittem a telefonom, és jól le is fényképeztem :)
Kép

Játék :)
Kép

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zizi - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2015.08.07. 12:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Egy kis reggeli játék! Zizinek az első igazi, önfeledt játéka, lassan kutya lesz belőle :)
Roland szerint keressünk Barka fejére is egy tölcsért, mert így totál kiegyenlítetlen a küzdelem... :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=lV_Vn3XJHMs&feature=youtu.be

Itt pedig kiegyenlítettük a küzdelmet!
https://www.youtube.com/watch?v=k9ECtH2ihpU&feature=youtu.be

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zizi - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2015.08.05. 15:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 21:35
Hozzászólások: 439
Zizi 1 hét alatt teljesen beilleszkedett a családba :) Az első napokban csak elbújt a kert leghátsó sarkába, és csak kajálni jött elő, de kapott egy nagy párnát a teraszra, többször odacsalogattam rá, megdícsértem ha ott maradt, és végülis ráfeküdt, azóta az az ő helye :D Nagyon vékony volt, mikor jött, de szerencsére az étvágyával az első estét leszámítva nincs gond, 2x eszik naponta, és kezd alakulgatni. Brutálisan bolhás volt... Évi is tett rá spot-ont, és én is pár nappal később, de így sem pusztult ki belőle minden bolha.. sőt... Barka kutyám(aki ágyban alszik) is vakarózni kezdett, megnéztem, és a hasán félkómás bolhák kúsztak, a Foresto nyakörv azért ér valamit, de ott elszakadt a cérna.. másnap reggel a patikában kezdtem, vettem rájuk azonnal ölős cuccot, és mindhárom jómadarat végigfürdettem vele. Zizi nagyon nem értékelte a törődést, sőt, kifejezetten utálta. Igazából nem bántam volna, ha nem egyedül állok neki, vagy van még minimum 4 kezem... minden körmével kapaszkodott, és próbált eliszkolni, de meggyőztem, és az utolsó pár percben már totál megadóan állt és hagyta hogy történjen, aminek történnie kell.. :D Utána meg teljesen boldog volt, a fűben hentergett és vigyorgott :D
Sajnos a gallért pár percre sem tudom levenni róla, mert rögtön nyalni kezdi a sebét, ami ráadásul elég lassan gyógyulgat, mert minden emlője jól meg van duzzadva, és majdnem légmentesen elfedik a varratait.. :(
2 napja már házat is őriz, legújabban éjjel is, amiről nem tudom lebeszélni... és ma először a küszöbnél sem torpant meg, hanem csak jött a hívásra a többiekkel :)
Cicát nem bántja, és a gyerkőccel is nagyon kedves, nem akarja felborítani. A tápot is nagyon szépen veszi el tőle, viszont ha valami finomabbal próbálkozunk, pl virsli, na akkor kézzel együtt veszi el a falatot... :D
Amennyire a gallértól tud, néha elcuccol ezt-azt, tegnap egy szatyornyi ruhacsipeszt kértünk vissza tőle, de legalább nem aprította fel, csak hurcolgatta :D
Jutalomfalattal jól motiválható kutya, de látok benne némi önfejűséget is, úgyhogy a cuki pofija és a hízelgése ellenére nem dőlünk be neki, igyekszünk következetesek lenni vele. Ő egyébként nem csinál problémát semmiből, 1 napos varrattal a hasában úgy pattant fel az asztalra, hogy csak lestünk.. éhes volt, hát szerzett magának.. elkaptam a frakkját, azóta csak az orrát dugja oda az asztalra, de még erről is szoktunk beszélgetni.... :twisted:
Pénteken megyünk varratszedésre, oltásra, és egy kis kihívás is lesz a túrában, ugyanis eléggé fél az utcán, és tömegközlekedve megyünk. De bízom benne, hogy nem lesz gond, egyre ügyesebb, ragaszkodóbb a kisasszony. Ha meg gond lenne, hát akkor követve Évi példáját, majd ölben visszük :lol: :lol: :lol: szerencse, hogy kompakt méretű kutya :)

_________________
"Tudom hogy nem kaphatok meg mindent, de mivel nő vagyok, ezért jogom van hisztizni miatta"

Egyedi, színes kutyás felszerelések készítése: http://happy-paws.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zizi - gazdát keres
#4HozzászólásElküldve: 2015.08.02. 15:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Zizi már pár napja elhagyta a kórházat már nem tudom melyik nap, kicsit zűrös mostanság az élet... :roll: . ;)
Először hozzánk jött egy röpke délutánra. Már mikor a kórházban meglátott, látszott rajta, hogy "jajjj ez az őrült már megint mire készül ellenem?!" :P :mrgreen: Nem volt kifejezetten boldog, mikor bepakoltam a kis hátsóját a kocsiba. Mivel most volt segítségem, hátra ülhettem vele, végig beszélgettünk, bújt hozzám. :) Mire átértünk Pestre, már lelkesen nézelődött a Parlament környékén. :smt023
Itthon kiivott egy tál vizet, körbejárta az udvart, aztán megismerkedett a csajokkal.
Pem először kicsit meglepődött a gallér miatt. Ja és nem azért lapít Zizi, mert betojt volna Pemtől, csak simán fáradtan kifeküdt. :D
Kép
Lelkesen csóvált, ahogy közelítettem :D
Kép
Sziszit a búra miatt egy darabig szerintem észre sem vette :P
Kép
Eleinte automatikusan megállt az ajtóban, de mivel eléggé kajás a szentem... :mrgreen: ;)
Kép
Kaja után pedig bedobta a szundit :smt058
Kép
Kép
Bújós kis cica ez a Zizi és teljesen praktikus méret. ;)
Aztán este egy kis Csillánál tett kitérő után továbblobbiztuk Zizit Krisztiékhez, ahol megint jól körbenézett, mosolygott mindenkire, lelkesen és szépen vette el Hanna kezéből is a falatokat. :smt023
Kicsit döbbenten nézett utánunk, hogy ennyi macera után most otthagyom?! Szerintem mondjuk hamar túltette magát rajta. :mrgreen: :lol:
Kriszti, azóta hogy vagytok?

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zizi - gazdát keres
#3HozzászólásElküldve: 2015.08.02. 14:43 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Mi újság Zizivel?

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zizi - gazdát keres
#2HozzászólásElküldve: 2015.07.28. 16:12 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Fruzsi (#1)Zizi egy nagyon kedves, bújós mini golden. :D
Elsőre félős, inkább lecövekel, mikor nem tudja értelmezni a körülötte történő eseményeket. De 5 perc ismeretség után már bújt hozzám és úgy gondolta, biztonságosabb a közelemben, mint kiszaladni a világból. :P Nagyon türelmesen és beletörődően viselte a macerálást a vizsgálóban, csak valaki cirógassa a kis buksiját közben. ;)
A rendelőben mindenkinek csóvált, mosolygott, lelkesen gyűjtötte a simiket, de a biztonság kedvéért szigorúan hozzám simulva. :P
Több méretű kutyával találkoztunk, kb nem érdekelték, inkább cicáskodott és nagyon reménykedett, hogy otthagyjuk a rendelőt. :P
Pár kép róla a képtárában.

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Zizi/Rozi
#1HozzászólásElküldve: 2015.07.28. 15:29 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Zizi kb. 2 éves golden retriever jellegű, kisnövésű szuka. Miskolc környékén kóborolt, magasvemhesen.
Gyorsan hozzánk kerülhetett, mielőtt lebabázna, ma túl is esett az ivartalanításon, hála a Felicavet azonnali segítségének. Holnapig megfigyelésre ottmaradt, ha rendben van, ideiglenes befogadóhoz költözik, megismerése után pedig új gazdit keres.

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Zizi képtára

Az első fotó róla:
Kép

Zizi mosolyog:
Kép

Zizi életnagyságban:
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség