Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.03.28. 09:27

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 173 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#123HozzászólásElküldve: 2015.04.26. 13:55 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Szanita (#122)Gondolkoztam a miérten... Hiszen Benji golden, aki túl van a szívféreg kezelésen, igaz, hogy nem egy 2 éves ifjonc, de a szőkék nem szoktak hosszú távú projekt lenni... És mégis... Csak nem jelentkezik az a gazdi, akivel tényleg kiegészítik egymást. Tény, Benji nem csak annyiból áll, hogy cuki hosszú szőke hajú kutyuska, aki csak úgy magától zökkenőmentesen beilleszkedik bárhova és plüsskutyaként üzemel. Nem is gondolom, hogy 8 évnyi rossz tapasztalat után jogos lenne tőle ezt elvárni. Benji időt, türelmet, energiát, határozottságot igényel, kicsit többet, mint az átlag, főleg az elején és ha esetleg más háziállat is van a háznál. De ez sem kivitelezhetetlen, hiszen nálunk 2 kutyával és 3 nyuszival él együtt nagy összhangban. De ha összecsiszolódik a gazdival, az maga az álom! Benji egy remek kutya, minden nap megnevettet valami kis bénaságával, nagyon ragaszkodó és megfelelni vágyó ebzet, aki teljes mértékig belesimult az életünkbe. ;) Már amúgy azt is megkaptam, hogy úgysem adom oda senkinek, és még egy üveg pezsgőre is kaptam ígéretet, ha tényleg képes leszek kiengedni egyszer a kezemből. :P :mrgreen:
Na de a lényeg, Benji nagyon jól érzi magát, köszöni! ;) Ezt képekben és videóban is prezentáljuk. :)
Ahogy írtam is már párszor, eléggé ragaszkodó és cicás a drága, otthon is és a szabadban is :)
Kép
Kép
Na meg egy kicsit lökött is, amolyan nagyra nőtt gyerek :P
Kép
Kép
De közben tud nagyon jól nevelt is lenni ;)
Kép
Kép
Kép
Meg éhenkórász is :P
Kép
Amúgy meg egy igazi bohóc is kibontakozott belőle. Ma botokat dobáltam kicsit nekik a vízbe, Benji egy alkalommal túl nagy lendülettel vetődött a bot után, és elsüllyedt. :o Aztán diadalittasan bukkant fel a szájában a bottal, és bizony ma először tényleg úszott!!! Kiúszott a partra és jött nekem panaszkodni, hogy az a fránya talaj eltűnt az Ő kis lábacskája alól és milyen borzasztó is volt ez most neki. :P :lol: Aztán a következő fordulóban már futott újra a vízbe Pemzlivel. :D
Ma Benji újra megtalálta a héten már párszor megtalált labdát a mezőn. :)
Kép
Nos, boldog volt vele :P :D
Kép
Kép
Sziszi megpróbálta becserkészni, de Benjike nagyon vigyázott az Ő kis kincsére :P
Kép
Nekem azért eldicsekedett vele ;)
https://www.youtube.com/watch?v=4DJOPhV ... e=youtu.be

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#122HozzászólásElküldve: 2015.04.22. 11:57 
Offline

Csatlakozott: 2013.04.01. 16:44
Hozzászólások: 1878
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Előzmény: Sispem (#120)

Micsoda sorminta! :D

Miért, miért, miért van még Nálad?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#121HozzászólásElküldve: 2015.04.22. 10:00 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.07. 19:28
Hozzászólások: 32
Gratulálok a cicás sztorihoz, Stanley-t egyáltalán nem érdeklik, no de Süti koma azért megkergetné őket játékból! Ilyenkor ugrásra készen feszül, mi pedig csak magyarázunk neki, ahogy kell,, időnként nem sok sikerrel :evil:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#120HozzászólásElküldve: 2015.04.22. 09:46 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Ameki (#119)Azért ha én éppen nem rájuk figyelek, akkor nem mindig ilyen pedánsak de valójában igazuk van, a séta az ő idejük, figyeljek CSAK rájuk!!! ;) :P. :P De valóban látványosságnak szoktunk számítani, főleg mikor egyedül vonulok a 3 kutyával (én 47 kg, kutyák együtt 90 kg) és felbukkan a nem messze lakó kopasz kigyúrt fickó a kettő felxin őrjöngő fehér bokacirkálójával, látom ahogy süti le a szemét, hogy jajjj de gáz... :mrgreen: Múltkor egy szintén közelben lakó néni megkérdezte tőlem egy ilyen szituációban, hogy adok-e a kutyáknak valami nyugtatót, hogy ilyenkor sem rántanak el hétköznap reggeli Váci úti forgalom mentén a sajátokra is pórázt rakok a biztonság kedvéért, mikor jön a két üvöltő habpamacs?! :P :D
És már Benji sem rezonál ilyenkor. Ha mégis elkezd idegeskedni, elég ha szólok, hogy nyugi van, egyből vált, ilyenkor úgy jön tovább, hogy kicsit hozzám érjen végig és akkor nem lehet gond. :)
Benji kicsi lelke egy ideje már úgy kisimult, hogy tudott végre rendesen hízni is, nem vitte el a stressz az energiáit, így most nagyon formás alakja lett, lehet már jól dögönyözni is. :smt023
A csodálattal nézés nem szűnik semmilyen körülmények között sem :P
Kép
Belekezdtünk már a csoportos gyakorlásba is, már nem kényelmetlen Benjinek sem a helyzet ;)
Kép
Kép
Akkor is nyugodt tud maradni, ha "egymásra pakolom őket" egy fektetésnél
Kép
Kép
És sormintával is játszunk, vagyis a szőkék két oldalt fekszenek, a fekete középen üljön fel :P
Kép
Kép
De a sorozat kuncsorgás megy még mindig a legjobban :P
Kép
Aztán mehet a játék, örömködés. :)
Kép
Ma egy talált lyukas focilabda volt a sláger, először a két lány rohangált vele föl-le, addig Benji cicáskodott, aztán mikor Sziszin már látszott, hogy kezd kifáradni, de Pemzli még várta a folytatást, ráküldtem Benjit is. 8-) Benjike lelkesen rohangált Pemzlivel, ezzel mentesítve Sziszit, aztán mikor már ő is elfáradt, csak "ijesztgette" a feketeséget, majd nekem dőlt, hogy most kész vége, elfáradt, tessék őt vakargatni. :D Benji aktivitását tekintve simán letagadhatna 3-4 évet, sokan el sem akarják hinni, mikor mondom, hogy 8 éves, felére szoktak ránézésre tippelni. ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#119HozzászólásElküldve: 2015.04.20. 19:51 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Sispem (#118)

Asssztaaa! Irigyellek, igazán remek érzés lehet ennyire jól nevelt kuttyokkal vonulni :wink: Gratula!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#118HozzászólásElküldve: 2015.04.20. 14:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Megosztom veletek a ma reggeli sikerélményemet, aminek köszönhetően jól indult a napom, pedig hétfőről van szó :P : a reggeli sétáról a kapun belépve 4 napozó macskát pillantottunk meg pár lépésnyire tőlünk... Egy pillanatra elakadt a levegőm... Mind a 3 kutya macskás, Sziszi azért, mert szereti őket, mint mindent, de Benji és Pemzli... Más történet. Főleg ha ezekről a pofátlan szomszéd macskákról van szó. :twisted: Mind a három dermetten nézte a kéjesen napfürdőző cicceket, én vészjósló hangon elsuttogtam a kiskutyáknak, hogy "Nem... Gyerünk tovább!". Kb 2,5 méterre haladtunk el a vidáman fetrengő macsekoktól ollllyan gyönnnnnyörű lábnál követésben az ebekkel, senki sem mozdult ki egy pillanatra sem mellőlem, hogy el sem akartam hinni! :smt026 :smt026 :smt026

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#117HozzászólásElküldve: 2015.04.19. 14:49 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
"Pár" friss képpel jelentkezek Benjikéről :mrgreen:
Igazából nem nagyon tudtam válogatni, mert ollllllyyyyan naggggyyyyon gyöööööönyörűűűűűűű mindegyiken, hogy csak na! :D
De ha muszáj lenne választanom, akkor ez lenne az aktuális kedvencem :smt049 :smt049 :smt049 :smt049
Kép
Benji továbbra is nagyon figyelmes, gazdicentrikus vagy inkább gazdiimádó ebzet, ilyen áhítattal lesi a következő kívánságomat :)
Kép
Ilyen az, mikor kicsit belemászik a képbe :P
Kép
Igazából én nem hívtam, de Ő úgy érezte, itt az ideje kicsit leülnie elém :mrgreen:
Kép
És ha már így alakult, akkor pórázra raktam kicsit fotózni :P :twisted:
Kép
Kép
Nem tudok vele mit csinálni, mostanra eljutottunk oda, hogy folyamatosan szemkontaktusban van :P :D
Kép
Kép
Ha pedig lejjebb hajolok, akkor már nyitja is a száját, mert hogy mindjárt "puszimagasságba" kerülök :smt008 :lol:
Kép
És hogy miért ilyen vizes szegény kis kutya?! A Pemzlivel való vízben föl-le rohangálást nem örökítettük meg, nem sok látszott volna belőle, de az azt levezető pihentető terepszemlét igen ;)
https://www.youtube.com/watch?v=wL1kDkA ... e=youtu.be
Hárman :smt055
Kép
A türelmetlen :mrgreen: :lol:
Kép
Aztán ma hazafelé bementünk egy kis zöldbe még pluszba direkt fényképezni, ahol süt a nap és vannak minifák, amihez lehet külön rögzíteni... Ennek az lett volna a célja, hogy ne csak olyan képek legyenek Benjiről, amiken engem fixál felfelé, mint például ez is egyik reggelről
Kép
Hanem ugye rögzítjük egy fához és kicsit, tényleg csak egy nagyon kicsit ellépünk fényképezni...
Íme az első döbbenet:
Kép
Aztán a kiborulás különböző szintjei követték ezt.
Volt a kétségbeesett pattogás:
Kép
Stresszoldásnak szájnyalogatás
Kép
Aztán vuvuzás
Kép
Itt ahogy az árnyékok is mutatják, közelebb léptünk, így kicsit lenyugodott
Kép
De mivel mégsem érte mentünk, hanem "sorsára maradt" szegény kis kutya... :oops:
Újra kezdett mindent... :oops:
Kép
Kép
Erre a műsorra még a csajok is zavarba jöttek a színfalak mögött. Megszavaztuk, hogy nem kínozzuk tovább Benjit, lekerült "a lánca", amit nem meglepő módon ez követett:
Kép
Ölbe kutya :)
Kép
Ha valaki esetleg egy 33 kilós perzsa cicára vágyik, aki azért él, hogy a gazdi mellett lehessen folyamatosan (de persze ha az otthon biztonságában hagyom "magára", akkor egy szava sincs, még mielőtt valaki megrémülne :P), akkor az ne habozzon elolvasni az örökbefogadási protokollunkat és jelentkezni Benji mancsára ;)
http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#116HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 13:48 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Fruzsi (#115)Holnap reggel meglesz, ha az idő is úgy akarja (ma túl hamar összefetrengte magát a vizes fűben mindkét szőke :P). ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#115HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 13:27 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Sispem (#113)

...esetleg valami szuper beállítású, zöld füves, napsütéses, madárcsicsergéses kép? :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#114HozzászólásElküldve: 2015.04.15. 22:31 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.07. 21:54
Hozzászólások: 271
gyönyörű szőke herceg!! :smt045

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#113HozzászólásElküldve: 2015.04.15. 14:29 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Benji átesett egy kis szépítkezésen is nagy "örömömre" a 3 kutya és a 3 nyuszi összhangban vedlik... :? , egy jó nyúlnyi szőrtől szabadult meg. ;)
Ugye, milyen szívdöglesztő lett?! ;) :smt007
Kép
Kép
Be kell valljam, az utóbbi időben Benji életének jó pár mozzanatát elfelejtettem dokumentálni Hogy miért? Benji annyi ideje van nálunk és annyira beilleszkedett az életünkbe, hogy már annyira sajátunkká vált, családtaggá, hogy gyakran el is feledkezek arról, hogy gazdikereső... :oops: ... :oops: Ilyen például a ma reggeli fogócska hármasban, ahol a két szőke kergeti a frissen talált labdával előttük loholó feketét. Eddig sokszor közbe kellett szólnom az ilyen játéknál, de ma olyan gyönyörűen tudott már játszani a lányokkal. Annyira büszke voltam rá! :smt056 :smt049 De más téren is sokat tanult a lányoktól. Ma például megmutatta, hogy tud már Ő is búvárkodni. :P Amiket fogott az épp magasan lévő Dunából, ami sajnos sokszor tartogat meglepetéseket: használt pelenka, büszkén hozta, közöltem, fújjjj, ledobta és visszament újrapróbálni. Következő zsákmány: erőteljesen használt tisztasági betét... :shock: Ugyanaz volt a reakcióm, mint a pelenkánál, kiköpte és még egy utolsó próbát tett. Harmadiknak egy babacipőt horgászott elő, ismét hozta boldogan, na ezt hagytam kicsit, hadd örüljön neki. :)
Na de a tegnap esti pillanatot azért csak elkaptuk! :smt049 :smt049 :smt049
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#112HozzászólásElküldve: 2015.04.12. 15:46 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.31. 16:59
Hozzászólások: 2
Üdvözlöm. A jelentkezési lap kitöltésekor Benjit jelöltem meg "célpontnak", azóta is próbálom figyelemmel követni.Remélem legalább egy találkozó egyszer összejöhet. Addig is kellemes időtöltést vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#111HozzászólásElküldve: 2015.04.12. 15:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Nem tudom ki emlékszik még rá, de én már réges-rég szóltam, hogyha Benji nem kerül gyorsan gazdához, akkor "el fogjuk rontani"... :oops: :P :mrgreen: :lol:
Benji már nagyon ügyes, elenyésző számmal megy túl a megengedett határon, azaz a töltés peremén. Mivel ilyen ügyes, így ki/lemenőt kapott a csajokkal együtt. :D Mi túl messze voltunk használható videó készítéséhez, de röviden vázolnám, mi történt lent a víznél. Sziszi bevágódik a vízbe, Benji gondolkodás nélkül utána. Pemzli kiszúr kicsit arrébb pár gyanútlan kacsát, megindul, erre Benji is teljes erővel rohan Pem után, de a vízben, olyan volt, mint egy kis delfin. :) Aztán mivel a kacsák elillantak, hármasban kezdtek bele a vízi harcba, kergetőzésbe, ficánkolásba. :D Nagyon jó volt nézni őket így hármasban, hogy Benji milyen felszabadult és boldog tud már lenni. :smt023 :smt049
No és ilyen volt a két szőke utána:
Kép
Kép
Benjike nagyon élvezi a szabad-lábas sétákat. Boldogan rohangál, kekeckedik a csajokkal, legelészik, fut a saját öröméért, botot rágcsál és most már figyel, hogy tényleg el ne vesszen tőlünk. ;)
Nagyon jó kiránduló partner, mert ha az ember leül kicsit pihenni, akkor nem kell figyelni Benjire, hogy el ne kódorogjon, mert ez az Ő természetes reakciója arra, ha leülök :D
Kép
Kép
El nem mozdult mellőlem, amíg én fel nem keltem, pedig a csajok játszottak mellettünk, botot rágcsáltak, fetrengtek, de Benji inkább hűségesen őrzött engem. :smt058
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#110HozzászólásElküldve: 2015.04.10. 10:57 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: SRita (#109) :lol: :lol: :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#109HozzászólásElküldve: 2015.04.10. 10:01 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Sispem (#108) mindig gondolkodok, hogy mikor tudnék felétek kanyarodni, de félek, hogy ellopom ezt a kutyát, annyira gyönyörű! :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#108HozzászólásElküldve: 2015.04.10. 09:36 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: SRita (#107)Ugye?! Én is győzöm újranézni! :D És már nem röhejes, ahogy fut, hanem tényleg cukin fut! :D

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#107HozzászólásElküldve: 2015.04.10. 09:34 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Sispem (#106) Nagyon cuki!!! :smt007 :smt007 :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#106HozzászólásElküldve: 2015.04.10. 09:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Mióta Benji rákapott a pancsolás és kacsázás ízére, bevallom, kicsit elkanászodott. Alig lehetett felrángatni a víztől. :? :evil:
Az utóbbi napokban kicsit rágyúrtunk erre, a mai sétán csak kétszer futott le a vízhez, de vissza is tudtam hívni szinte rögtön. Persze többször lendületet vett és rohant le a töltésen, de ezt a két alkalmat leszámítva mindig megállt már a töltés peremén tiltásra. :smt023 Ennél a kettőnél meg nem csoda, hogy elcsábult, ott trécseltek a kacsák a parton és már régóta röhögtek szegény kutyán. :oops: :lol:
Hoztam róla egy videót, látszik rajta az is, hogy milyen közel van neki a csábítás, a víz. ;)
Ilyen az, mikor Benji lemarad amiért kicsit a cél előtt Pemzli le is vadássza, csak hogy érezze a törődést :P :)
https://www.youtube.com/watch?v=rjKf2bUDYGA

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#105HozzászólásElküldve: 2015.04.08. 16:25 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.17. 19:58
Hozzászólások: 418
Előzmény: Sispem (#101)
Valóban nagyszerű ez a kutya. Nagyon remélem, hogy mihamarabb a megfelelő helyre kerül :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#104HozzászólásElküldve: 2015.04.08. 12:38 
Offline

Csatlakozott: 2012.10.16. 14:21
Hozzászólások: 1593
Előzmény: SRita (#102)
Málnának kellene, legalább Benjivel nem arcoskodna... Gondolom én! :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#103HozzászólásElküldve: 2015.04.08. 12:32 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: SRita (#102)

Te, összeetörnéd a lelkét. :oops:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#102HozzászólásElküldve: 2015.04.08. 12:28 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Sispem (#101) imadnivalo! :smt007 :smt007 Mayat mar befenyitettem, ha nem viselkedik, kap meg egy pasit maga melle es csak ket kezem van simizesre :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#101HozzászólásElküldve: 2015.04.08. 11:04 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Az utóbbi időben magamhoz képest kicsit eltűntem sok mindennek köszönhetően, de most pótolnám a lemaradásomat. ;)
Benjivel rengeteg dolog történt az utóbbi egy hétben, ebből csak az izgalmasabb dolgokat mesélem el, különben túl hosszú lenne. ;)
Pénteken haza utaztunk a Balatonra. Bevallom, már egy jó ideje gyűjtögettem magamban a lelki energiát, hiszen tudjuk, hogy Benji nincs oda az autózásért és 170 km azért mégiscsak 170 km, ráadásul vissza is kell jönni, az már 340 km, nem egy parkolóban furikázás... :roll: Csajok hátra, Benji pedig kiemelt törődésben részesülhetett elől a lábamnál. Az első 10 km nagggyon húzós volt, de onnantól... :smt059 Csak a nagy döccenésekre ugrott meg, amúgy félig az ölembe dőlve utazott végig. Hazafelé pedig tényleg gond nélkül utaztunk. :smt023
Kép
A következő próbatétel Benjikének a Sárikával való találkozás volt, aki egy eléggé pörgős, nagyszájú mudi keverék, pont olyan, akiket Benji aztán végképp nem szeret. Talán kétszer kellett közölnöm vele, hogy Sárika is azok közé tartozik, akiket bizony szeretni kell, aztán így is lett. Este egymás mellett aludtak el az ágyam mellett és másnap még kergetőzés is volt közösen. ;)
Kép
Kép
Benji legkomolyabb kihívása talán mégis a macskás szembesítés volt. Nővérem nagyon rá is pánikolt, hiszen tudta, hogy Benji enyhén szólva rühelli a macskákat. Ki is vártam, míg Zsófi elment otthonról, hogy ne vinnyogjon nekem a hadművelet során. ;) Először Cindúrt, a sokat emlegetett süket-buggyant-rettenthetetlen kandúrt hívtam segítségül. Kétszer úgy látszik, Benjinél ez a mágikus szám :P magyaráztam el Benjinek szép csendesen, hogy macskát nem eszünk. Attól kezdve nem is akart macskát enni. A macsek 3x fel is pofozta, erre Benji bánatosan vágta a kis seggét mellettem a földre és szemrehányóan pillogott rám, hogy "anya, láttad, ez bántott engem!!! :oops: " :lol: :lol: :lol: Mivel ilyen ügyes volt, ráeresztettük anyukámmal nővérem másik 3 macskáját is. Itt halkan megjegyzem, Crusieval nem jutottunk idáig, és ő most harmóniában él egy macskával! Benji kicsit döbbenten szemlélte az eseményeket, aztán leült mellém simit könyörögve. :P Mikor a macsek megindult valamiért, akkor azért Benjike is röppent volna, de elég volt erélyesebben rászólnom és vissza is vágta magát mellém. :smt023
Következő lépés, séta idegen helyen. A csatornafedőket azért ha lehetett, kikerülte, de az úthibákkal nem volt gondja, teljesen rendben volt, nem vontatott, nem röpködött a stressztől, nyugodtan baktatott velem, nagyon elégedett voltam vele. :) Azért mikor két oldalról üvöltöttek az utcán ránk a kutyák, akkor párszor elindult volna, hogy majd Ő rendet tesz, de aztán én tettem rendet a kis fejében és jött tovább szépen. :P :mrgreen:
Kép
Kép
Olyan szép ez a kutya... :smt007
Kép
Anyukámnak is nagyon tetszett Benjike :D
Kép
A Balcsi hullámaitól teljesen átszellemült, átkapcsolt Benji, de azért sikerült levadászni egy Badacsony hátteres fényképezkedésre. :P
Kép
Ügyeltünk a kulturális fejlődésére is ;) :mrgreen:
Kép
Kép
A szépségét sem hanyagoltuk el :mrgreen:
Kép
Kép
A Várhegy tetején pedig felkínáltuk ebédnek :mrgreen:
Kép
Benji magától ment fel az asztalra, mikor Balázs felmászott és hívni kezdte, nem volt kérdés, hogy neki oda fel kell mennie. ;)
Aztán a második szőke is befutott, amitől Benji kicsit zavarba jött, mert azt hitte, ez csak az Ő kiváltsága. :lol:
Kép
Zárásként Pemzli is bejött középre :D
Kép
Kép
Kiállítási Benji :D
Kép
A kéjenc :P
Kép
Balázs felmászott a csúszdára, Benji hívásra oda is azonnal követte ;)
Kép
Kép
Aztán Pemzli kitúrta a fiúkat :lol:
Kép
Hétfőn délután jöttünk haza. Az ebek olyan fáradtak voltak, hogy kedd reggelig fel sem keltek. ;)

Benji egy zseniális kutya. Képes minden félelmével, szorongásával megküzdeni, minden rossz szokását, beidegződését kordában tartani, csak azért, hogy a kedvemben járjon. Persze, még messze nem tökéletes, de neki nagyon hosszú utat kell bejárnia. Napról napra lenyűgöz, hogy mennyire akar ez a kutya. Hogy mennyire dolgozik azon, hogy egy kisimult, boldog kutya lehessen.
A félős, bizonytalan Benji lassan feledésbe fog merülni. Én ebben biztos vagyok. Ehhez neki a világon nem kell más, csak egy magabiztos, határozott gazdi, aki imádja Őt és akit Ő is viszont imádhat! :smt049 :smt049 :smt049
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#100HozzászólásElküldve: 2015.04.04. 18:18 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Zsofi234 (#97)Nem csodálom, ha megakadt Rajta a szemed. ;)
Benji minden újdonságra/ismeretlenre bizonytalanul, olykor kicsit pánikszerűen reagál. Lehet az egy új cipő, egy új sétaútvonal, vagy épp a szokásos útvonalon egy kósza zacskó, egy látogató, vagy egy ismeretlen kutya. És még sorolhatnám. Ha van mellette egy határozott, iránymutató gazdi, akiben tényleg megbízik és aki jól, időben tudja Benji (sokszor nagyon nem kívánatos) reakcióit korrigálni, akkor viszont minden akadállyal megbirkózik.
De alapvetően Benji elsőre nincs oda más kutyákért, de el lehet vele fogadtatni őket, ha jól csinálja a gazdi. A felugrálós, pofátlanok esetében mondjuk nehezebb elérni nála a béketűrést, de ezt meg is értem. :P
Tegnap bepakoltuk a 3 kutyát a kocsiba (Benji retteg/rettegett az autóktól) és 170 km-t utaztunk megállás nélkül, majd vadidegen helyen szembesült anyukám pörgős mudi keverék kutyusával, 2x kellett rászólnom Benjire és így 20-30 perc után már egyedül is lehetett őket hagyni. Nem volt azóta sem köztük konfliktus, ma szerintem egyszer szóltam rá Benjire, hogy kicsit fogja vissza magát játék közben. Sőt, este a 4 kutya együtt aludt velünk bent a szobánkban. ;)
Fényképek és részletek pár napon belül lesznek, de most beteg is vagyok meg el is vagyok utazva. :P

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#99HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 09:29 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: Sispem (#92)

Boldog szülinapot Benji! :smt113
Benji nagyon szép kuytafiú és nagyon klassz közös képeitek vannak. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#98HozzászólásElküldve: 2015.04.02. 13:45 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36243
Előzmény: Zsofi234 (#97)

Ha kapunk egy levelet örökbefogadással kapcsolatban, arra egy örökbefogadási kérdőívet küldünk vissza, amiben irányított kérdések segítségével van lehetőségünk felmérni az érdeklődő körülményeit és egyben elképzeléseit az új családtaggal kapcsolatban.
Szóval várjuk a levelet, ha esetleg már megkaptuk, akkor valószínűleg rövidesen válaszolunk rá (ha még nem tettük volna).

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#97HozzászólásElküldve: 2015.04.02. 11:48 
Offline

Csatlakozott: 2015.03.28. 13:00
Hozzászólások: 1
Annyira gyönyörű ez a kutya hogy az valami hihetetlen!!!! :)
Nagyon tetszik maga a kutya és a leírásod alapján a természete is:) Szeretném ha része lenne a családunknak!
Le tudnád esetlg írni hogy viszonyul a kiskutyákhoz? Csakbl azért mert egy 4 éves ivartalan westie kislányunk van:) A korábbi kutyánk akit sajnos tavaly el kellett altatni mert daganatos volt, egy hovawart volt sszóval a kicsi imádja és nagyon jól ki is jön a nagyobbakkal :D
Már szombaton érdeklődtem telefonon és azt mondták hogy az e-mail címre kell egy levelet írni de azt esetleg le tudnád nekem írni hogy ebben kb miket kell beleírni?:)

Előre is köszi!!!:))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#96HozzászólásElküldve: 2015.04.01. 17:18 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
'Előzmény: Sispem (#95) jaj, mé' rontottátok el ezt a csudiszép kutyát, pedig épp be akartam cserélni Mayával. Szeretnék egy vísziszonyos goldit egyszer majd :mrgreen:
Boldog szülinapot szépfiú! :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#95HozzászólásElküldve: 2015.04.01. 17:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Köszönjük szépen a jókívánságokat, egy nagy pusszantás keretében át is adtam az ünnepeltnek! :D :smt113
Sajnos rendesen megünnepelni csak péntektől lesz alkalmunk, addig az alig élek üzemmódban funkcionálok... :oops:
De azért mégis sikerült rendhagyóvá varázsolni Benjóka 8 szülinapját! Jelentem,reggel retrieverré avattuk Benjit!!! Más szóval, reggel Benji úszott!!! Eddig csak nézte, ahogy a lányok néha kacsákat hajkurásznak, aminek a szabályaival Benjike nem volt tisztában... :oops: Ilyen például, hogy engedély nélkül nem megyünk a vízbe!!! Most főleg a rossz időre való tekintettel.Gondolt egyet, lerongyolt a töltésen és belevetette magát a vízbe, hogy azért nehogy már megússzák a kacsákok ezt a pofátlanságot, hogy a parttól pár méterre röhögnek a vízben szegény kiskutyákon... :roll: Benji úszott. Úgy 2-3 métert. Mi Balázzsal a töltés tetejéről jajveszékeltünk, hívtuk, kiabáltunk, stb. Benji megfordult és hála égnek partot is ért. Aztán beszorult a kövek közé. Közben én megindultam óbégatás közepette a megmentésére. Benji értelmezése a helyzetről: basszus, anya kiabál és felém halad, valami nagyon rosszat csináltam, sürgősen oda kell jutnom hozzá, mielőtt ő jön hozzám! :P Így Benji minden erejét bevetve kiszabadult a kövek közül és rohant a karjaim közé. :mrgreen: :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#94HozzászólásElküldve: 2015.04.01. 07:34 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: Sispem (#92)

:lol: :lol: :lol: Mókás képsorok :)
Boldog szülinapot! :smt031


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#93HozzászólásElküldve: 2015.03.31. 20:13 
Offline

Csatlakozott: 2015.02.07. 21:54
Hozzászólások: 271
Boldog szülinapot Benji!! :smt113
Hihetetlen szép ez a kutya!! :smt045

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#92HozzászólásElküldve: 2015.03.29. 15:25 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Benjinek már megsúgtam, milyen izgalmas hét áll előtte. Szerdán ünnepli Benji a 8. születésnapját, stílusosan bolondok napjára esik. ;) :lol: Teljesen passzol hozzá! :mrgreen: Mindezt hétvégén pedig egy balatoni pár napos vakációzással tervezi megünnepelni persze ha addig betoppanna az álomgazdi, nem habozna lemondani ezt az utat ;). :) Addig nekünk meló ezerrel, de legalább az ebek előre rápihennek. ;)
Benji addig is élvezi a napsütést, a szép időt.
Olyan peckesen lépdel, mint egy díjnyertes paripa :P
Kép
És borzasztó jól áll neki a napsugár! ;)
Kép
Kép
Még pár közös képre is hajlandó volt :P
Kép
Kép
Csak úgy világít a már szinte fehér bundája! :D
Kép
Kép
Benji tegnap levelet kapott Fruzsitól, amit félre is vonult elolvasni. Aztán mikor szembesült azzal, hogy ez nem megy, dacosan levágta a padlóra a levelet és vigyorogva jött hozzám, hogy akkor most mondjam meg, mégis mi dolga van neki ezzel?! :smt017
Kép
Mostanában Benjivel egyre többet játszok kettesben, ami úgy néz ki, hogy Ő szájkaratézik a kezemmel. Nagyon óvatos velem, rá sem fog a kezemre. Gondoltam ma reggel, hogy eljutott odáig a kapcsolatunk, hogy ezt egy kicsit felturbózzuk. ;) Vagyis kicsit bunyóztam Benjivel a fűben. :mrgreen:
Figyelem, a nyugalom megzavarására alkalmas képek következnek :P
Kép
Kép
Itt vitt földre
Kép
Persze Őt nem zavarta, hogy belelép a a gyomromba, bezzeg én naggggyon tapintatosan még a haját sem húztam meg! :oops: :lol:
Itt pedig eljárja a győzelmi táncát :lol:
Kép
Persze Balázs a visszavágót nem örökítette meg, mikor egy válldobással földre tepertem... :twisted: :mrgreen: :lol:
De nem kell aggódni, szerelmünk töretlen!!! :smt049 :smt049 :smt049
Kép
Benji rengeteget fejlődött, mióta hozzánk került ennek részleteibe nem megyek bele, mert regény hosszúságú lehetne!!!, de persze 7,5 évet nem lehet csak úgy kitörölni belőle. Ismeretlen, váratlan helyzetekben, ismeretlen környezetben rettentő bizonytalan. Gyerek sírás, sikítás hallatán már ugrik is a nyakamba. Kis gyerekes családba nem szeretne költözni. A macskákat továbbra sem szereti!!!!!!! Hétvégén nála is beizzítom majd nővérem süket-agyhalott fehér kandúrját bár még erről nem tud, hogy Crusie után most Benjinél is munkába akarom fogni :P, de jelenleg sütve vagy grillezve kér csak a macskákból! :mrgreen:
Benji olyan gazdit szeretne és olyat is érdemel, akinek van ideje, türelme, határozottsága, kitartása egy ilyen kincset tovább csiszolgatni, aki nem retten vissza a kihívásoktól és aki nem csak a "cuki hibátlan-kész goldent" keresi benne.
Szerintem megéri vele érdemben foglalkozni, mert Benji a csillagokat lehozza annak, aki megérdemli! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#91HozzászólásElküldve: 2015.03.25. 14:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: selek (#90)Ugye?! Azért most már elmondhatjuk, hogy sok kutya megfordult nálunk, de hogy a szépségversenyt közöttük Benji nyerné persze a sajátokat nem számítva ;) , az biztos! ;) :smt007
Kép
Továbbra is nagyon óvatosan vesz el minden falatot ;)
Kép
Benji továbbra is egy kis kéjenc 8-)
Kép
Változatlanul mágnesként a nyomomban van folyamatosan és minden adandó alkalmat kihasznál egy kis simire :)
Kép
Benji tényleg most pótolja elveszett gyerekkorát. Minden napra jut valami csoda, amit felfedezhet. Múlt héten, mikor végre először igazán sütött a reggeli séta során a nap, Benji úgy rácsodálkozott a hatalmas, mozgó árnyékainkra, hogy percekig döbbenten toporgott mellettem, hogy na ez meg mi?! :o Mikor Benji (aki amúgy már egyáltalán nem ugrálós!) zavarba jön, egyből elkezdi szépen felpakolni rám egyesével a lábait, mint egy macska, mászna fel a nyakamba. :P Olyan rémisztő volt a sok árnyék, hogy alig tudtam lehámozni magamról. :P
A tegnapi nap csodája pedig Balázs új céges telefonjának az új üzenetjelző hangja. Füttyszó. ;) Benji egyből felkapta a fejét és elkezdte keresni a füttyszó gazdáját. :P :lol:
Benjike tanulja a kutyadolgokat továbbra is a csajoktól, íme a legújabb tudománya ;)
Kép
Kép
Ma azt is megtanulhatta, mi történik akkor, ha a nyuszikat elviszem otthonról. A csajok elárulták neki a nagy titkot! Hát eljön a VILÁGVÉGE! :smt045
Mert hát ha Ő
Kép
és Ő
Kép
egyedül hagyja a szegény védtelen kiskutyákat otthon... És utolsó mentsvárukat, a mostanra megvakult Zsemlét is magukkal viszik... Na akkor eljön a vég! Ezt pedig nyilván teljes kétségbeeséssel kell fogadni! Lányos csipogásba kell kezdeni majd döbbenten pillogni, mikor gazdi békét és nyugalmat vár el. Ekkor csendben bele kell törődni az elkerülhetetlenbe... :oops: Aztán mikor eljön a csoda, vagyis a "házőrzők" mégis haza jönnek és van remény a holnapra, akkor egyszerre négy lábbal kell a levegőben pattogni! Benji ezt olyan tökéletesen prezentálta, hogy a három nyúllal be sem tudtam lépni a lakásba, amíg le nem raktam őket pár percre a földre, hogy végigellenőrizze, hogy tényleg megnyugodhat, ŐK azok és nem lesz ma apokalipszis! :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :smt043 :smt043 :smt043
Egyre többet hagyom futkározni, aminek nagyon örül. :) Eleinte amint szabadlábra került, olyan koordinálatlan mozgásba kezdett, hogy a csajok sem tudták értelmezni és rosszat sejtően beálltak mellém, amíg Benjike kiélte magát. A nyakát behúzta, így a szőre sörénnyé változott, galoppozásba kezdett, a lábait jobbra-balra dobálva, a hátsóját pedig bal oldalra kikanyarította. Mindezt jókora sebességgel. Párszor úgy becsapódott a 33 kilójával, hogy hol én estem hanyatt, hol a lányok borultak fel pockászás közben, ha el mertek mozdulni mellőlem. Leginkább egy őrült jegesmedve és egy növésben lévő koordinációval még nem rendelkező nyurga lábú kölyök vizsla kombinációjához tudnám hasonlítani. :roll: :P :lol:
Ezen sokat finomítottunk már és így a térdemen a kék-zöld foltok kezdenek eltűnni. ;) :P
Most ha ügyesek vagyunk, ilyen a megérkezése:
https://www.youtube.com/watch?v=xbZAsQzJgjA
A fokozatosan növekvő mozgás hatása ;)
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#90HozzászólásElküldve: 2015.03.24. 08:32 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2015.01.26. 19:01
Hozzászólások: 117
Tartózkodási hely: Veresegyház
Előzmény: Sispem (#85)

Mindíg meg szoktam nézni róla a képeket. Kivételesen szép. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#89HozzászólásElküldve: 2015.03.24. 06:55 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Sispem (#85) Azok a szőke szempillák ... :smt007 :smt007 :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#88HozzászólásElküldve: 2015.03.23. 18:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: ppmr (#87)Benjikém mikor épp nem agyhalott, vagyis buggyant szőke erről majd bővebben szerdán ;), nagyon daliás lovag tud lenni! :mrgreen: :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#87HozzászólásElküldve: 2015.03.23. 15:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.01. 07:42
Hozzászólások: 4412
Tartózkodási hely: Budapest, XX.ker.
Előzmény: Sispem (#85)

Micsoda jó képek! Olyan kis daliásan áll ott a Duna parti fáknál :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#86HozzászólásElküldve: 2015.03.18. 21:59 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Sispem (#85)

Jó helyről kell rendelni! A mi "tápos fiúnk" mindig behozza a zsákokat ;)

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#85HozzászólásElküldve: 2015.03.18. 11:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: SRita (#84)Csak hogy mélyítsük a szerelmet, hoztam pár képet Benjikéről erdős-homokos partos-napfelkeltés háttérrel. ;)
Kép
Kép
Kép
Itt épp nagyon elgondolkodott, hogy vajon a csajok bele fogják-e fojtani egymást a Dunába, amíg mi fényképezkedünk :P
Kép
Itt pedig elvigyorodott és pattogásba kezdett, mert a lányok egy nagy husángon huzakodva döngő léptekkel száguldoztak felénk :mrgreen:
Kép
A folytatást nem örökítettem meg, mind homokot prüszköltünk rövid időn belül. :P :lol:
Benji még mindig nem egy varacskos disznó, csak akkor megy a vízbe, ha megéri neki. ;) Például botért, kacsáért vagy viháncoló barátnőiért. ;) Amúgy ilyen kis óvatosan ácsorog a parton. :D
Kép
Tegnap esti színes, tipikus életkép, más néven a Sötétség Úrnője, alias Pemzli és a lábai előtt heverő szőke alattvalói. :mrgreen:
Kép
Mivel az álomgazdi meglepő módon még mindig nem ragadt telefont és jelentkezett be Benjiért :roll: , ezért alaposan betáraztunk. ;) A 45 kg kutya kaját a futár a kinti kapuban lerakta, egy karton dobozba becsomagolva, csak hogy véletlenül se legyen fogás rajta... Én teljesen egy súlycsoport vagyok az említett csomaggal, így komoly fejtörést okozott a 30 méteres táv leküzdése. Felmerült bennem, hogy bevontattatom az ebekkel, de nagyon fülsértő hangja volt sajnos a vontatott doboznak. Végül begörgettem úgy 12 perc alatt, Benji végig boldogan táncikált mellettem. :D Aztán a célban kibontottam a dobozt, így egyesével kiszedtem a zsákokat... Ekkor esett le, hogy ha ezt a kapuban megcsinálom és egyesével behozom a zsákokat... :roll: :oops: :twisted: :lol:
Kép
Benji azt sem bánná, ha nem kellene részt vennie mindezek elpusztításában, ha jelentkezne érte az álomgazdi. ;)
Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=orokbefogadnek
20/526-2703 vagy 20/59-333-80
info@retrieverhelp.hu

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#84HozzászólásElküldve: 2015.03.14. 21:50 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Sispem (#83) Még mindig szerelmes vagyok ebbe a kutyába! Gyönyörűséges! :smt007 :smt060 :smt057


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#83HozzászólásElküldve: 2015.03.14. 17:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Ázott Benji :D
Kép
Kép
Kép

Mivel folyton esik, ezért alapból is vizes lesz szegényke, ezért úgy gondoltuk, de főleg a csajok, már úgyis mindegy, akkor faragjunk belőle retrievert. ;) Ez a következőképpen zajlott: a parton haladtunk békésen, a Dunában pedig pár kacsa elkezdett nagyon balhézni. Ezen a sajátok nagyon felbuzdultak, és mivel már úgyis nyakig sárosak voltak, én sem szabtam gátat a kacsavadászatnak, áztassák csak le magukról a sok retket. :P Benji vad hoppogásba és ugatásba kezdett, mint partiőrség, de megzavarta egy elhaladó nagy hajó által felvert hullámok támadása. 2 métert ugrott hátra. :o Zavartan nézett rám, a hullámokra és a csajokra, akik közben vad vízi csatába kezdtek egy botért, mit sem törődve a hullámokkal. Bátorításként én is beálltam a vízbe, úgyis gumicsizmában voltam. Benji ugrált a parton, aztán végül gondolt egyet, és mint egy bugris macska, rávetette magát a legközelebbi hullámra. Majd a következőre. És így tovább. ;) Már hasig érő vízben boldogan viháncol. :P Ha még sokáig vendégeskedik nálunk, akkor belőle is varacskos goldent faragunk, úgyhogy nem érdemes tovább várni az érdeklődőknek! ;) :P :mrgreen: :lol:
Ma elmentünk kicsit a lányok nélkül labdázni. Benji elsőre eléggé bepánikolt, hogy most ebből mi lesz, de végül csak jól érezte magát. :)
Képekben:
Kép
Kép
Kép
Elsőre kicsit azért tartott az akadályoktól, de a labda segítségével megbarátkoztunk velük ;)



Kis boldogság :smt007
Kép
Eléggé labdás a szentem :P
Kép
Kép
Azért ott még nem tartunk, hogy szépen hozza mindig a lábamhoz, de alakul, szépen odaadja, csak magától nem mindig talál oda kapásból hozzám a labdával. :mrgreen:

Most itt tartunk:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#82HozzászólásElküldve: 2015.03.08. 20:35 
Offline

Csatlakozott: 2011.06.26. 18:45
Hozzászólások: 1853
Tartózkodási hely: Tiszavárkony, néha Budapest
Előzmény: Sispem (#81)

Hogy ez a BENJI milyen okos + szép, és iszonyú sokat fejlődött! Gratulálok Nektek! :smt023 :smt026
Most már biztosan rátalál az álomgazdija!

_________________
Támogasd a Retriever Fajtamentést! Adószámunk: 18618066-1-11
Számlaszámunk: 10400140 50515653 53521002
IBAN: HU37 10400140 50515653 53521002
SWIFT kód: OKHBHUHB


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#81HozzászólásElküldve: 2015.03.08. 18:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Benjike hétről hétre hattttalmas fejlődést mutat!
Mára már az ismert csatornafedőkön gond nélkül tipeg keresztül, a közös sétákon nagyon szépen jön láb mellett, a legszebben akkor, ha Sziszi és köztem billegetheti zászlós kis senekét. :mrgreen:
Itthon olyan példásan viselkedik, mint a sajátok! Elől hagyhatunk bármi kaját az asztalon, konyhapulton, minden érintetlen, mikor hazaérünk! A kukát sem pakolja ki és még a kajájukat sem vámolja meg, pedig minden erőlködés nélkül megtehetné. ;)
Péntek délután pedig elérte, hogy még nagyobb elismerésben részesítsem! Ugyanis vendég érkezett hozzánk, de nem olyan, amilyet Benji szeretett volna. Ugyanis megérkezett hozzánk Gyimes/Fantasy, hogy nálunk töltse az egész hétvégét, amíg a gazdinak el kellett utaznia. Hogy ez miért nagy dolog? Benji mikor hozzánk költözött, finoman szólva nem ápolt baráti viszonyt fajtársaival, érdemben nem tudott mit kezdeni velük. Az enyémekkel is eléggé zötyögve indult a kapcsolata, de mint tudjátok, mára ez átfordult ragaszkodásba, sokkal nagyobb biztonságban érzi magát a lányokkal, mint egyedül. Na de Gyimes nem a csajok... És (még pár hétig) ivaros kan kutya. Így izgalmasnak ígérkezett a péntek délutánom, de kicsi fiam megint felül múlta a várakozásaimat!!!! Egyet elkezdett bugyborogni (van egy jellegzetes Benji bugyborgás, hőbörgés, ami utánozhatatlan :P ), csendesen rászóltam és két métert röppent Gyimes mellől, hogy Ő ugyan semmi rosszban nem töri a kis fejét! ;) Ezt követően ezerrel riszált nekem, végigszimatolta Gyimest és ezzel elfogadta, hogy hoztam egy újabb feketét haza. Zökkenőmentesen telt a hétvégénk a 4 kutyával! :smt023 :smt026
Nagyon büszke vagyok Benjire! Ilyen fokú megfelelni akarást, fejlődést ilyen rövid idő alatt, remélni sem mertem volna! Benji egy igazi hős! :smt045
Mindez képekben (a zöld nyakörves fekete Gyimes)
Kép
Kép
Itt a két fiú egy kézből evett a szombat reggeli sétán ;)
Kép
Benji nagy erdő járó is lett, olyan kecsesen tudja átszökkenni a kidőlt fatörzseket, hogy öröm nézni! És még pózolni is hajlandó közben :P
Kép
Kép
Kép
De néha kizökken a szerepéből :P
Kép
Élvezi a napsütést :mrgreen: 8-)
Kép
Hoztam még egy kis 1 percest Benjiről. Igazából ez azért áttörés nekünk, mert eddig kint, terepen nem volt hajlandó/nem mert úgy lefeküdni, hogy nem teszem a kezemet pihenni/simizni a hátára. Mert hát akkor túlságosan el kell távolodnia tőlem, ha én állok, Ő meg fekszik, és az már nem biztonságos. :P



Ja és elkezdtünk pitizni is tanulni, az első nem itthoni próbálkozásunkat látjátok a videó végén. :lol:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#80HozzászólásElküldve: 2015.03.04. 20:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.03. 10:36
Hozzászólások: 4398
Tartózkodási hely: Budapest, IX. ker.
Előzmény: Sispem (#72)

:smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026
Juhííííííííííííííííííííí!!!!!!!!!!

_________________
KépKép

zsakbakutya.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#79HozzászólásElküldve: 2015.03.04. 16:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: Lau816 (#78)Csak egy kis falat tésztát a végén. :oops: De cserébe főztem nekik jó kis velős csontot! ;)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#78HozzászólásElküldve: 2015.03.04. 15:49 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: Sispem (#77)

Benji okos, ügyes, szép! :smt055
A konyhás jelenetek valahogy nálunk is hasonlóan zajlanak... :-P A sütiből kaptak kóstolót? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#77HozzászólásElküldve: 2015.03.04. 12:49 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Benji ma a negatív teszt örömére feljöhetett velünk az erdőbe! :) Örült neki, de először nagyon kétségbe esett, mikor Balázs ott hagyta velünk és nem vitte haza munka előtt, ahogy szokta. Sok érdekes dologgal találkoztunk, olyanokkal, mint döglött pocok és patkány, madár maradványok, fél kiló kenyér, a sok kiránduló-horgász-hajléktalan által hátrahagyott különféle "meglepetés csomagok", stb., de legnagyobb örömömre Benji nem csak itthon működik ezen a téren, hanem szabadban is. Elég volt egy nagyon halk "pfujjjjj" és Benji már pattant is a másik irányba! :smt023
A Duna, sár, víz semmilyen formában nem hozza lázba, pedig ma rengeteg lehetősége lett volna pacsálni. De újra csillivilli Benjivel jöttem haza! ;)
Pár kép mutatóba szépséges szőke hercegünkről:
Kép
Kép
Kép
Azért Benji sem mindig fotogén, tud grimaszolni rendesen :P
Kép
Volt játék a csajokkal, amit mindig végig kommentál, zeng tőle a part (nem bánom, itthon cserébe hangja sincs! ;) ). Volt ugri-bugri és bothúzás, de azért nem hagyom még, hogy túlzásba vigye így hirtelen.
Itthon azért lepihent, így van egy álmatag Benji tekintetünk is :)
Kép
De amint kimegyek a konyhába, legyen bármilyen fáradt, máris munkára jelentkezik! :P
Kép
De nem tartott sokáig a nagy munkakedv a szőkéknél :lol:
Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#76HozzászólásElküldve: 2015.03.02. 22:44 
Offline

Csatlakozott: 2013.09.15. 14:15
Hozzászólások: 1191
Előzmény: Sispem (#72)

Ez nagyon nagyon jó hír :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#75HozzászólásElküldve: 2015.03.02. 21:45 
Offline

Csatlakozott: 2012.03.19. 22:18
Hozzászólások: 3251
Tartózkodási hely: Budapest, nyócker
Előzmény: Sispem (#72) Nagyszerű hír! Na hol van az a szerencsés gazdi, aki egy ilyen gyöngyszem gazdája lehet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benji - gazdát keres
#74HozzászólásElküldve: 2015.03.02. 14:22 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.03. 11:10
Hozzászólások: 307
Előzmény: Sispem (#72)

Szuper! :smt023


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 173 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség