Retriever Rescue

A Retriever Fajtamentés hivatalos fóruma

1% a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11
Pontos idő: 2024.04.19. 21:34

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 75 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#25HozzászólásElküldve: 2016.10.20. 08:32 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:12
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Félúton az őrület felé...
Idézet:
Szembogár teljes mértékben otthon érzi magát. Zajlik az élet, és ezt ő élvezettel veszi tudomásul. Szívesen elkísér a jószágokhoz, így megtanultunk úgy etetni, hogy a kukorica csak a végén kerüljön ki eléjük, hogy drágaságomnak ne legyen ideje belakmározni belőle. Megvár türelemmel, néha odadugja a buksiját egy simire. A várakozást a makkák teszik változatossá. Ha megjelennek, Szembogár olthatatlan vágyat érez arra, hogy felkergesse őket az első fára. Csak akkor lohad a lelkesedése, ha a makkák elfáradnak, és bevárják. Szépségem akkor megáll előtte, ugat egyet, hogy na, menj máááááár... Ha a makka nem megy, akkor csak odaszagol egyet, és csalódottan visszatér hozzám...
Másik nagy varázslat a libacsapatok kiengedése. A 3 csapat között ugyanis rangsor van. Ami csetepatéval jár. Márton csapata megszokta, hogy ők az urak, és ezt Goldenbogárral szemben is érvényesítik: szegény ebzetem ugatva menekül a csípéseket osztogató libák elől. Persze most is kiderült, hogy ez a fajta liba-agresszió nyúlszívet takar: Mártonék bekóstolták Szembogarat is, aki csak nézett rájuk bután, hogy mit akarnak. Mártonékat ez úgy meglepte, hogy megálltak előtte, és úgy döntöttek, ez a rendíthetetlen harcos erősebb náluk. Így mára elég Samu egyetlen megvető pillantása ahhoz, hogy a libacsapat vert seregként elvonuljon.
Mára úgy döntött, hogy egy macska miatt nem hajlandó kiemelni a fejét a táljából. Eleinte ha a makka odament hozzá reggeli vagy vacsi alatt, hátrált, és ugatva reklamálta vissza a vacsiját. Mit mondjam a cicusok ettől cseppet sem hatódtak meg, így kénytelen voltam beavatkozni. Mostanara Samu úgy döntött, nem lesz jószívű. Úgyhogy együtt esznek a szemtelen nagyobbik makkával.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#24HozzászólásElküldve: 2016.10.14. 08:36 
Offline

Csatlakozott: 2015.05.13. 15:24
Hozzászólások: 508
Előzmény: bencusom (#23)

Szuper csapat! A reggeli rituálé valahogyan nálunk is így szokás :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#23HozzászólásElküldve: 2016.10.14. 08:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:12
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Félúton az őrület felé...
Előzmény: LSzilvi (#21)

És tökéletes... Biztos, hogy otthon érzi magát, mert nagyon kajás lett. Eszi a tyúkok kukoricáját, és lopja a macskakaját... Ez eleinte nem volt... Tipikus labi... Nála igaz a mondás, mert annyira mozgékony: 13 éves, de teste, mint egy 5 évesé...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#22HozzászólásElküldve: 2016.10.14. 08:25 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:12
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Félúton az őrület felé...
Samu reggelei

Idézet:
Szembogár reggelei izgalmasan telnek :-)
Ha bent alszik (van, hogy kint szeretne, ott jobban zajlanak az események, de ha olyanja van, bekéredzkedik...), ébredéskor kipaterolom a bandát. Szerencsére Szembogár teljes mértékben szobatiszta. Imádja a szőnyegeket, mindig a legpuhábbon fekszik. Reggel nagy nyújtózással kel fel, és elsőnek vágtat kifele. Így van időm a gyermek reggelijét, sulis kajáját elkészíteni és csomagolni, rakni a kandallóba, felsöpörni utánuk, és egyáltalán kicsit felébredni. Utána kivágtatunk a gyerekkel a buszhoz, én pedig ha kell, beszerzem a napi pékárut, tejet, egyebeket. Mikor visszaérek, a három grácia/bocs úr már vár, bakkecskeként ugrálva körül a kocsit, előtte battyogva - ki-ki vérmérséklete szerint.
Kiszállok, és ez azt jelenti, hogy séta jön. Ma négyen mentünk, jött Kismakka is. Irtó sötét volt még...

Komolyan megyünk, ugye?
Kép

Sorbanállás:
Kép

Kép

Úgy cikázik, hogy a kamera sem tudja lekövetni:
Kép

Kismakka (csak vedd észre a képen :-)):
Kép



Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#21HozzászólásElküldve: 2016.10.14. 08:24 
Offline

Csatlakozott: 2015.05.13. 15:24
Hozzászólások: 508
Előzmény: bencusom (#20)

Édes pofa Samu :smt007


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#20HozzászólásElküldve: 2016.10.14. 08:15 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:12
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Félúton az őrület felé...
Samu hírek:

Idézet:
Szembogár jól van. Attól eltekintve, hogy rettentően bukik a tört kukorica szemekre, mintakutya. Nem tudom, miért, de szenvedélyes vehemenciával veti magát a csibék elé kitett gabonára. A földre szórt is klassz, de a legtutibb az etetővályúban levő, mert azt nem kell sziszifuszi munkával szedegetni, hanem lehet két pofára habzsolni.
Mivel rendszeresen közlekedünk autóval, kellett tudnunk, Szembogár hogyan viszonyul hozzájuk. Hát méla unalommal veszi tudomásul a mozgásukat. Sokszor kijön elém, ha hazaérek, főleg este, mikor már messziről látszik a fényszóró fénye. Megáll, és látom a szemén, hogy nem érti ezt az egészet, hogy ha egyszer kinyitom az ajtót, hogy megsimogassam, mi a francért nem tudok normális élőlény módjára a lábaimon tovább menni, minek nekem ez a vasszörnyeteg. De ha így, hát így, és elkezd battyogni: a kocsi előtt. Simán. Lassan. Meg-megállva... Hát mit mondjak, ilyenkor nem szabad, hogy sürgős dolga legyen az embernek :-)

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#19HozzászólásElküldve: 2016.10.14. 08:08 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:12
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Félúton az őrület felé...
Előzmény: Sispem (#18)

Dokinéni is ezt mondta...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#18HozzászólásElküldve: 2016.10.03. 16:54 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Előzmény: bencusom (#17)Igazi hős ez a csapat! :P
És milyen szépen kiszőrösödött Samu, mióta utoljára láttam! :smt023

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#17HozzászólásElküldve: 2016.10.03. 15:55 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:12
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Félúton az őrület felé...
Friss:

Idézet:
Ma megörvendeztettük a dunaföldvári Túri Állatkórház dolgozóit és látogatóit, ugyanis bevonultam a 3 kutyával. Szépen néztünk ki, ugyanis Goldenbogár épp indulás előtt hempergett meg a bogáncsban, így a szokásoson felül is rengeteg volt benne. Mudibogár rendszeresen kinyomogatta a fejét a hordozó oldalán levő lukon, és alig bírta visszahúzni, azon túl diszkrét morgással jelezte, ha valaki az aurájába lépett. Szembogár pedig tutira "hangyákba ült", minden kutyához és emberhez oda akart menni, mindent és mindenkit megszagolni. Az én ooookos, vissahívható kutyám alkalmi süket lett, és bizony be kell vallanom, némileg tojt a fejemre.
A kezeléseket/vizsgálatokat mindenki remekül viselte. Szembogár hős volt, ahogy Anita doktor néni kitisztította a füleit, és eskü mintha kicsit kihúzta volna magát, amikor elhangzott: egész szép/szebb, mint gondoltam/sokat javult...
Gazdagabbak lettünk egy kis viszketés elleni szerrel, hiszen amíg pajzsmirigyhormon szintje nem tökéletes, viszket a bőre. Ennek Szembogár roppantul fog örülni, ugyanis az újabb bogyókkal megnövekedett a naponta kétszer kapott finom extra falatok száma is.
Most 3 hét nyugi van orvosi tekintetben, akkor megyünk vissza kontroll vérvételre.
Büszke vagyok Rád Szembogár!

Ugye, milyen szépen utazik?
Kép

Kell a simi a pocakjára is természetesen...
Kép

Kép



Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#16HozzászólásElküldve: 2016.10.03. 07:32 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:12
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Félúton az őrület felé...
Samu hírek újra:

Idézet:
Szembogárból előtört a zöldszemű szörny. Mágpedig elemi erővel. Ugyanis megérkezett Mudibogár, akit már augusztusban kiválasztottunk. Mudibogár az első 24 óráját a szállítóboxban töltötte. Simit igényelte, ha már egyszer benyúlt hozzá egy kéz, de ennyi. Evett, de bent. Ki csak akkor jött, ha senkit se látott. Hiába tettem ki a fűre, csak ült reszketve, mint a nyárfalevél. Pisit 12 órát bírta, utána letette a padlóra. A barnamacit is. Majd vissza a dobozba. Tegnap kitettem, és hajlandó volt pisilni, és a fél méteres körzetemben mozogni. Este eljött velem egész messze. Ma reggel pedig úgy döntött, jó leszek neki de tényleg. Így körülöttem ugrálva, vissza-visszatérve ugrabugrálta végig a reggeli tennivalóim az udvarban.
Ez persze azt jelentette, hogy Szembogár lelki élete megborult. Azóta törleszkedik, mint egy kismacska, beáll kettőnk közé, és némi fenyegetéssel próbál közénk állni. (Goldenbogár megadó megértéssel mereng rajtuk, majd csendesen odamegy Mudibogárhoz, megszagolja, egyet nyalint rajta bátorítóan, és továbbáll... Meglepett a drágám nagyon...). Ha Mudibogár megiramodik, Szemi utána. Még nem tudom, ki terel kit, majd kiderül... Mindenesetre nem hagyom elhatalmasodni a zöldszeműt, mindenkit egyformán abajgatok, és szánok időt, és kezet rájuk simizni. Fotó nincs, ezek cikáznak, mint a villám :-) )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#15HozzászólásElküldve: 2016.10.02. 19:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:12
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Félúton az őrület felé...
Samu hírek:

Idézet:
Szembogár ma igazán kitett magáért. Diót szedtünk egész nap, sok fa van, és Szembogár intenzíven segített nekünk. Minden egyes fánál. Kicsinél és nagynál is:

Kép

Kép

Kép
(Igen, az ott egy csirke... Békés együttélés van a köbön...)



Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#14HozzászólásElküldve: 2016.10.02. 19:50 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:12
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Félúton az őrület felé...
Samu, a tökéletes

Idézet:
Zajlik az élet Szembogárral. Annyira beilleszkedett, hogy már ki is mutatta a foga fehérjét, "vérlabi" lett belőle, menekült, ki merre látott:

Kép

(PS. 1:Na jó, nem kell komolyan venni. Szembogár szerelme változatlan Kismakka iránt. Aki élvezettel hecceli Szembogarat. Pl azzal, hogy menekül előle. A fára. A gyereknek kellett leszednie a végén a cicust...)

PS.2: A fa nem dőlt ki alatta, esküszöm...)



Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#13HozzászólásElküldve: 2016.09.23. 10:25 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:12
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Félúton az őrület felé...
Szembogár hírek, és Facebook oldala:
https://www.facebook.com/Szembogár-1185267954852880/?fref=ts
Idézet:
Szembogár saját Facebook oldalt kapott, ahol rendszeresen és azonnal olvashatnak követői és rajongói kalandjairól, mindennapjairól.
Azért röviden:
Szembogár nem is Szembogár, inkább Tündérbogár. Simán letagadhatna 3-4 évet a korából, de inkább többet. Azt gondolom, hogy most már lassan elhiszi, hogy otthon van. Belesimult az életünkbe. Immáron népes díszkisérettel vonulok kiengedni és bezárni a jószágokat: Szembogár végtelen lelkesedéssel, mert ellenőrizni kell, mi történt éjjel/nappal a nép körében. Goldenbogár rezignált nyugalommal, várva reggel a szokott friss tojást/este meg türelmetlenül a vacsit. Két Makka, akik fáról oszlopva pattanva hergelik Szembogarat, aki lelkesen veti magát utánuk. Szép kis kiállítás vagyunk, az biztos.
Már többször autóztunk is, mondjuk a városi tömeget és forgalmat kihagytuk eddig, de majd az is eljön.
Szemi innen is üdvözletét küldi, jól van, lassan talán azt is mondhatom, boldog kutya...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#12HozzászólásElküldve: 2016.09.11. 07:36 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:12
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Félúton az őrület felé...
Mai Samu-napló:

Idézet:
Csak mondom, hogy a középső sötét folt én vagyok! Az ott hátul, egész hátul meg a szarvas!

Kép

Természetesen 12 éves korban is meg kellett kergetni alaposan.
De visszajöttem Anyához! Vissza biza! Pikk-pakk ott is voltam nála!

Kép

(Tipikus öregkutya mozgása van, mi :lol: :lol: :lol: )



Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#11HozzászólásElküldve: 2016.09.10. 18:54 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Előzmény: bencusom (#8)

Hála és köszönet. Ügyesek vagytok! :smt023 Üdv: Gabi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#10HozzászólásElküldve: 2016.09.10. 15:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:12
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Félúton az őrület felé...
Még több kép:

Idézet:
Csak szólok, nem félek a víztől!

Kép

Elvégre vérbeli retriever vagyok!

Kép

Goldenbogár, ne nézz olyan sandán, nekem ennyi is elég, dolog van, ÉN nem érek rá tespedni!

Kép



Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#9HozzászólásElküldve: 2016.09.10. 15:04 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:12
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Félúton az őrület felé...
Megjöttek a képek is:
Idézet:
Anya, figyelsz?

Kép

Anya, ezek meg mi a fillefrancok itt?

Kép

Tök mindegy, hidegen hagynak, akárhogy prüntyögnek itt... Szólok, menni kéne...

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#8HozzászólásElküldve: 2016.09.10. 09:04 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:12
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Félúton az őrület felé...
Előzmény: Gabi17 (#7)

Csak a kedvedért van következő:

Idézet:
Samu Szemibogár rövidebben Szembogár lett. Ez a Samu valahog nem jön csak úgy, mindig gondolkodnom kell rajta, így hát elkezdtem mindenfélét próbálgatni. Ugye elég süket szegényem, így nem nagyon kavarom meg a kis gondolatait ezzel.
Szóval kis bogárkám ma lejárta a lábát. Reggel irtó hálás voltam neki, ugyanis hagyott 7-ig aludni. Ez ugye jó, mert kicsit kipihentebben ébredtem, de rossz is, mert a jószág sokára kerül ki a napfényre, lett lévén a reggeli séta az első és legfontosabb (a többiekre csak később lehet sort keríteni, tehát a séta után sietnem kell). És ezt a fontosságot bizony Samu alá is támasztja. Határozottan. Karakánul. Folyamatosan, ritmusra. Kis karmester szorulhatott bele, de legalábbis metronóm biztosan. Hiába magyarázom én neki, hogy attól, hogy ő süket, én jól hallok (még), nem kell kiabálni..

Szóval a nagy szabadság végett ma úgy döntött, jó lesz neki, ha csatlakozik Goldenbogárhoz, aki pár évvel ifjabb lévén (tényleg csak pár...) felvéve a reggeli utazó tempót bevetette magát a susnyásba. Láttátok volna azt a tekintetet, ahogy Szemikém utána, majd rájött, hogy itt biza valami más van (naná hogy a pórázzal eddig nem voltam hajlandó a nyakig érő vizes fűbe menni), és itt biza eltűnt a világ. Csak két pislogó szempárt láttam felvillanni, ahogy meredten néz kifele, majd egyszercsak vigyor uraság kivágtatott boldogan... (azt hihetném, hogy elég ennyi tapasztalat a magas fűből, de neeeeem, ez ma jó játék volt, fűbe be, nagy szaglászás, fűből ki, egy falat virsli beszippantása, fűbe be...). Most kisangyalt járszik, 2 perc méltatlankodás után elpihent, és durmol...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#7HozzászólásElküldve: 2016.09.10. 05:51 
Offline

Csatlakozott: 2011.07.03. 09:22
Hozzászólások: 654
Előzmény: bencusom (#6)

Ez olyan szép leírás, olyan mélységes szeretet árad belőle, hogy könnybe lábadt a szemem. Szinte láttam mindent magam előtt, ahogy követtem szememmel az írást! Csak így tovább Samu! :smt060


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#6HozzászólásElküldve: 2016.09.09. 20:18 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:12
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Félúton az őrület felé...
Samuról új hírek:
Idézet:
Samu ma megkapta a bizalmam felét. Azért csak a felét, mert irtó nagy érdeklődéssel viseltetett a legkedvesebb csibéim irányában. A macsek iránti olthatatlan kergetési vágy után azt gondolom, hogy a cicus simán ugrik előle a fára, de azt hiszem, az én elnehezült csibéimnek ezt nehezebb lenne kivitelezni, így a jószág közelében marad a hosszú póráz. Mára megtanulta, hogy attól, hogy nem lát engem, még nem tűntem el örökre, így nihil nyugalommal eldől, ha valahol otthagyom. Ahogy meglát, csóválva reménykedik benne, hogy akkor most tovább megyünk két oszloppal, de ha újra eltűnök, nyugodtan visszafekszik.
Azt is megtanulta, hogy a póráz hossza 4 méter maximum, és már csak irtó fontos szagok tudják elfeledtetni vele ezt a tényt. Olyankor kissé húz. Mondjuk szántani tudnék... De ez már nagyon ritka, két nap alatt látványosan nagyot fejlődött.
Azért mondom, hogy megkapta részleges bizalmam, mert a jószágmentes területen vettem egy mély lélegzetet, és elengedtem. Az én mereven előre néző, csak a külvilággal foglalkozó öreg medvém meglepődött, majd elindult, de nem ment messze. Rendszeresen hátra figyelve kalandozott Goldenbogárral, de mindig 10 méteren belül maradva, ellenőrizve, hogy megvagyok-e. Egyszer ment előre nagyon, de be kell látnom, az ideális pottyantóhely megkeresése még nálam is fontosabb. Viszont: kaját látva szabályosan ül kézjelre. Irtó finoman szinte kiszippantja a jutifalatot a kezemből. És amennyibn sikerül etalálnom a hangerőt és frekvenciát, első szóra behívható. A megfelelő hangerő és frekvencia kikisérletezése még folyamatban van... (Azért borzasztó hülyén nézhetek ki, ahogy hangterjedelmem teljes skáláján" játszom" a Samu-dalt...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Samu - gazdát keres
#5HozzászólásElküldve: 2016.09.07. 09:10 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Samu tegnap elhagyta a kórházat és ideiglenes befogadóhoz került. Az ő beszámolója. :)
Idézet:
Samu megérkezett ideiglenes befogadójához. Bár szemmel láthatóan nem szokott autózáshoz, és nem értette, hogy most neki miért kell ebbe a szörnyen magas izébe beszállnia, sőt benne is maradnia, végül egész ügyesen utazott, nem tisztelt meg bennünket se hányással, se egyéb terméssel.
Saját ebünkkel zökkenőmentesen ismerkedett össze, egy enyhe borzoláson kívül semmi se történt, már teljes a béke. Macskát nem bántja, nyulakra és baromfikra egyenlőre nem hederít. Vizet mértékkel kedveli, nem ment úszni, csak kicsit hűtötte a lábszárait. Csendes, békés darab, megy a kis orra után, szagol, korához képest aktív, érdeklődő és mozgékony (néha lobogtam utána, a végére azért megértette, hogy van vége a póráznak, onnantól kellemes volt a séta…).Összefoglalva: cuki decens öregúr… :-)

Fotó is lesz hamarosan. :)

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#4HozzászólásElküldve: 2016.08.28. 14:22 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Hosszú útjaim során Samuval is találkoztam a héten. :)
Samu jól van. Nem lehet még ereje teljében, de egyre jobb formában van. Kedves, aranyos, bájos, más kutyákkal is jól kijön, érdeklődő. Pórázon szépen sétál, kedves, öregapó. :)

Samu képtára

Kép

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#3HozzászólásElküldve: 2016.08.24. 22:05 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Samu híradásáról sajnos kicsit elmaradtam, pedig zajlik körülötte az élet.
A füle alakul, a belőle végzett tenyésztés alapján minden antibiotikumra érzékeny a benne lévő baktériumflóra, így tényleg elsődlegesen az elhanyagoltság, illetve más kórok van a háttérben.
A pajzsmirigy hormon szintje alacsony, a bőrpanaszait jórészt ez okozhatja, elkezdett rá gyógyszert szedni.
Vérlaborja jó.
Hasi és szívultrahangja alapján minden rendben vele.
Átesett az ivartalanításon.
Remélhetőleg rövidesen ideiglenes befogadóhoz költözhet.

Köszönjük, aki támogatta őt, ez hatalmas segítség számára a gyógyuláshoz!

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
#2HozzászólásElküldve: 2016.08.18. 13:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.11. 11:00
Hozzászólások: 4186
Természetesen Samut is kikértük egy körre. ;)
Samu egy nyugodt, szimatolós nagy mackó, aki kedves mosollyal nyugtázta a simogatásokat:
Kép

Kép
Érdeklődve fürkészett és szimatolt a fűben
Kép
Nagy örömére a kórház dolgozóinak köszönhetően már érkezésünkig át is esett egy alapos fürdetésen, így sokkal jobb bőrben és szőrben volt, mint amire készültem. A meglévő szőre selymes volt nagyon és nagyon élvezte a vakargatást.
Ilyen a háta, szőrhiánya felülről
Kép
És ilyen helyes, sármos öregúr ez a Samu:
Kép

Kép

Kép
Szép tiszta ;)
Kép

Kép
Ilyen óvatosan veszi el kézből a falatot:
Kép
Egy teli hold vigyor annak ellenére, hogy pillanatok alatt újratermelődött a csipája és még melege is volt nagyon
Kép
Samu kedves, nyugodt darab, olykor elakadt egy-egy szagon, de tovább lehetett rajta lendíteni és nagy örömömre ő nem akart bevontatni minket a Dunába sem. :mrgreen:

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Samu
#1HozzászólásElküldve: 2016.08.16. 12:38 
Offline

Csatlakozott: 2009.03.25. 10:31
Hozzászólások: 36271
Samu 10-13 év körüli labrador retriever kan. Az Illatos útra bejelentett kutyaként került, a történet, mióta is van a bejelentőnél nem volt egyértelmű. Hosszas, egy hétvégét igénybe vevő nyomozás után kiderült, saját gazdája - akinél pár éve él az eb - adta le őt. Majd fogadta volna örökbe a telepről, de ezt már nem engedték neki. Az idős urat meggyőzték a telep dolgozói, hogy ennek a kutyusnak odafigyelésre, költséges állatorvosi kezelésre és ápolásra van most szüksége, ami elengedhetetlen, hogy minőségi, jó életet élhessen.
Samu ugyanis jelenleg borzalmas állapotban van: alig van szőre, bőre irritált, megvastagodott, füle gennyesen gyulladt, fájdalmas az egész teste.
A telepen töltött 3 nap alatt is egy végtelenül kedves, türelmes, nyugodt kutyát ismertek meg benne. A telepről való kikerült a hozzánk kerülése után hatalmas alvással ünnepelt meg és kipihente a fáradalmakat.
Más kutyákkal kijön. Embereket szereti.
Vizsgálatai megkezdődtek:
- alapos betegvizsgálat
- bőrkaparék mintavétel
- vérlaborja jó neki
- szívférgesség tesztje negatív
- mikrofiláriás, azaz bőrférges
- pajzsmirigy hormon vizsgálata folyamatban van
- fülét kitisztították, elkezdték kezelni, előtte mintavétel történt bakteriológiai vizsgálatra
- rövidesen áteshet az ivartalanításon

Kérjük, segítsdőt, hogy megadhassuk számára azt, ami a méltó öregkorhoz kell!
Számlaszámunk: 10400140-50515653-53521002 (K&H)
Online adományozás: http://adhat.hu/niok/online-donation/171187
Paypal: info@retrieverhelp.hu

- Samu természetesen várja végelges gazdi jelentkezését.
- Látogatót, rajongót, aki törődik vele a kórházi tartózkodása alapján.
- Táplálékkiegészítőt: zöldkagylókivonat, immunerősítő
- Jó minőségű eledel
- Puha fekhely...

Örökbefogadási protokollunk itt olvasható: http://retrieverhelp.hu/orokbefogadas-menete-az-rr-nel/

20/59-333-80 vagy 20/526-2703
info@retrieverhelp.hu

Samu képtára

Kép

_________________
RETRIEVER RESCUE FAJTAMENTŐ EGYESÜLET
1 % a Retriever Fajtamentésért: 18618066-1-11


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 75 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Regisztrált felhasználók: nincs regisztrált felhasználó


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség